چهارشنبه،۲۱شهریور۱۳۹۷
کد: 176238
کارشناس ارشد علوم قرآنی

روز دوم محرم کاروان امام حسین(ع) در صحرای کربلا اسکان می‌یابند/سیدالشهداء فرمودند اینجاست که یاران ما را به شهادت می‌رسانند

 

کارشناس ارشد علوم قرآنی گفت: به محض شنیدن نام کربلا حضرت فرمودند که اینجا باید ساکن شویم و قافله‌مان را اینجا مستقر کنیم و خبر دادند که اینجاست که یاران ما را به شهادت می‌رسانند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، کارشناس ارشد علوم قرآنی  در خصوص روزهای ابتدایی ماه محرم، چگونگی برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری و آداب این ماه گفت: ماه محرم اولین ماه قمری محسوب شده لذا اهل سنت در این ماه اداب خاصی دارند وسال نو را جشن می‌گیرند. این آداب نماز اول ماه و روزه گرفتن در روزهای ابتدایی ماه محرم است.

روز دوم محرم کاروان امام حسین(ع) در صحرای کربلا اسکان می‌یابند/امام حسین فرمودند اینجاست که یاران ما را به شهادت می‌رسانند

وی در همین راستا افزود: اهل بیت امام حسین (ع) در روز دوم ماه محرم وارد سرزمین قاصریه یا سرزمین کربلا می‌شوند و در آنجا اسکان می‌گزینند.

کارشناس ارشد علوم قرآنی در همین راستا ادامه داد: بر اساس روایت نقل می‌شود که در روز دوم ماه محرم وقتی حضرت با محملشان وارد شدند به یکباره شترها در آن منطقه ایستادند. حضرت وقتی توقف شترها را دیدند پرسیدند که اسم این سرزمین چیست؟.

شمس درباره اولین باری که نام کربلا شنیده می شود اظهار کرد: از میان گروه بادیه نشینان آن اطراف را خواستند و اسم منطقه را پرسیدند و اسم‌های مختلفی شنیدند مثل قاصریه و… که یکی از آن اسم‌ها کربلا بود و متوجه شدند که در سرزمینی به اسم کربلا ایستاده‌اند.

روز دوم محرم کاروان امام حسین(ع) در صحرای کربلا اسکان می‌یابند/امام حسین فرمودند اینجاست که یاران ما را به شهادت می‌رسانند
این کارشناسی علوم قرآنی درباره چگونگی اسکان کاروان سیدالشهدا در کربلا خاطرنشان کرد: به محض شنیدن نام کربلا حضرت فرمودند که اینجا باید ساکن شویم و قافله‌مان را اینجا مستقر کنیم و خبر دادند که اینجاست که یاران ما را به شهادت می‌رسانند.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت