جمعه های«شهدایی» احرار/ شهید رسول قنبری از شهدای محرم استان گیلان - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۴ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
جمعه های«شهدایی» احرار/ شهید رسول قنبری از شهدای محرم استان گیلان

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل: شهدای محرم استان گیلان شهید رسول قنبری (تاریخ شهادت مصادف با شانزدهـم محـرم سال ۱۴۰۲ هجری قمری)

نام و نام خانوادگی شهید : رسول قنبری

فرزند : عبدالعلی

تاریخ تولد : ۰۲/۰۱/۱۳۳۴

تاریخ شهادت : ۲۲/۰۸/۱۳۶۰ (مصادف با شانزدهـم محـرم سال ۱۴۰۲ هجری قمری)

محل شهادت : رضوانشهر

وصیت نامه شهید :

مباداباکم کاری وکارامروز را به فردا گذاشتن وسهل انگاری وبالاخره عدم توجّهات باعث شودتاشرف وشهامت وغیرتتان از بین برود.من تنها ازکنارشما می روم به دیار ابدیّت!

جسم من مرده است امّا روحم زنده است ، زیرا که شهید زنده است.من به شما عرض می کنم که شهامت خود را نشان دهید.بدانیدکه اگر دم از خلق می زنندومرگ برآمریکامی گویندهمه اش شعاراست و راه را از این طریق برای امپریالیسم آمریکا بازمی کنندوخلق محروم و مستضعف را در تنگنا قرار می دهند.

* * * * *

شما ای آقایان خلقی،سرمایه داران و فئودالها؛جبهه های جنگ را که جوانان مادارندبامزدوران آمریکائی می جنگندگذاشته ایدوداریدبا کی می جنگید؟وبرای چه می جنگید؟نمی دانم چه چیزی رامی خواهید ثابت کنید،کوبیدن امپر یالیسم جهان خوارویابازکردن راه برای آنها. ای وای دریغ دریغ.نمی دانید چرا چون موج سرگردان بهر سوییدبه هر جائی که می جویید به هر گامی که می پویید، شماای مومنان عالم و ای یاوران مستضعفان جهان و ای وارثان حسینی و ای بوته های صدّیق، با غنچه شاداب و پر خون،شما باید برای پیشبرداهداف انقلاب اسلامی جامعه عمل بپوشید تاپوزه امپریالیسم داخلی وخارجی را به زمین زنید.

* * * * *

ای امّت مسلمان وباایمان؛خون جوانان شهیدتان که در راه آزادی،فقر وآبیاری اسلام و پایداری قرآن ریخته اندبه هدرندهید،زیراهیچ راهی بهترازراه اسلام وقرآن برای مستضعفان جهان نیست،شما به امید اللّه پیش رویدومنافقان به ظاهراسلامی رابا قدرت ایمان درهم کوبیده و آزادی واستقلال را پیشه خود سازید زیرا خدا با شماست وحق پایدار است،اگربا دید حقیقت بین و اندیشه صواب خود عنایتی برآن داشته باشید خواهید دانست اینها چه کاره اندواز چه کسانی هستندوچه میخواهند وچه می جویند.

* * * * *

آری دوستان عزیز؛ این روز را به شما وبه امام امّت شما تسلیت عرض می نمایم وامیدوارم راه حسین(ع)را پیشه خود بسازید زیرا ما باید با یادعاشورای خونین به پاخیزیم ،چون که وارث خون شهیدانیم ما حافظ پیروزی اسلام ۱۴۰۰ساله پیش هستیم ماوارث ایرانیم .

شهیدان زندگان وقهرمانان جهانند.آری برادرانم ا مسال گلگون کفنان خونین کربلا دراین سرزمین ما،دراین باغچه پژمرده ماکه از دست باغبان ظالم برایمان باقی است برپاست. زیراکه هرنقطه وطن ماکربلا وهرروزمان عاشوراست.

* * * * *

بدانیدکه حسین(ع) بخاطرچه جنگید؟اومرگ رابرزندگی ننگ ترجیح داد واوخواست که انسان آزاده باشد واستقلال پیداکند ومی خواست انسان در راه اللّه باشد، برای پیشرفت امّت خودگام بردارد وثمره زندگیش و مال خودرافداکرد. ما امروزآن روز را تکرارمی کنیم زیرا این روز را گرامی می داریم چرا که درس زندگی بخش و پرورش روح ، الگویی است برای ما. کیست این انقلاب عظیم وخونین کربلارا فراموش کند؟وکیست انقلاب عظیم مان را که درسراسرایران از کرانه های ارس تاسواحل خلیج فارس گرفته زیرپابگذارد؟بیائید همانند انقلابیّون توحیدکربلا باشیم.بیائید از یگانگی و محبّت والفت و صمیمیّت، ایرانی آبادو روحی دانا وخوشحال وبا ایمان واراده بسازیم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true