یکشنبه،۲۵شهریور۱۳۹۷
کد: 176467

عمران‌خان: ساختار انگلیسی اداره پاکستان تغییر می‌کند

 

نخست‌وزیر پاکستان با بیان اینکه در پاکستان افراد ثروتمند، ثروتمندتر و طبقه محروم نیز محروم‌تر شده‌اند، گفت: «برای ر‌هایی از وام‌های خارجی این شیوه ادامه پیدا نمی‌کند. از زمان استقلال کشور حاکمان از سرمایه مردم برای خوشگذرانی استفاده کردند، اما این وضعیت ادامه پیدا نمی‌کند و همه چیز باید تغییر کند.»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،نخست‌وزیر پاکستان با بیان اینکه در پاکستان افراد ثروتمند، ثروتمندتر و طبقه محروم نیز محروم‌تر شده‌اند، گفت: «برای ر‌هایی از وام‌های خارجی این شیوه ادامه پیدا نمی‌کند. از زمان استقلال کشور حاکمان از سرمایه مردم برای خوشگذرانی استفاده کردند، اما این وضعیت ادامه پیدا نمی‌کند و همه چیز باید تغییر کند.»

به گزارش نشریه نیشن، خان گفت: «در سال‌های گذشته حاکمان فقط به منافع خود و خانواده خودشان فکر کردند و این روشی بود که از استعمار انگلیس به ارث بردند، اما این سیستم ناکارآمد حذف خواهد شد». عمران‌خان اظهار داشت: «اگر خودمان را تغییر ندهیم خدا سرنوشت ما را تغییر نخواهد داد». وی افزود: «از زمان استقلال پاکستان نتوانستیم سیستمی را که انگلیسی‌ها به وجود آورده بودند تغییر دهیم. آن‌ها با سرمایه ملت خوشگذرانی می‌کردند و حاکمان ما نیز از همین شیوه پیروی کردند». خان تأکید کرد: «پاکستان حدود ۳۰ هزار میلیارد روپیه بدهی دارد و در ازای آن باید روزانه ۶ میلیارد روپیه سود پرداخت کند». وی افزود: «با ریشه‌کن کردن فساد مالی و فراهم کردن مقدمات سرمایه‌گذاری در پاکستان این کشور را از وام‌های خارجی نجات می‌دهم». خان خطاب به مردم پاکستان گفت: «برایم مهم نیست عضو چه حزب سیاسی و گروهی هستید، برای ر‌هایی از وام‌های خارجی کمک کنید.» وی افزود: «مشکلات اقتصادی حداقل دو سال به طول می‌انجام و برای همیشه نیست بنابراین بعد از آن مردم در رفاه خواهند بود.»
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت