حاکم واقعی در برخی از کشورهای عربی و اسلامی، سفیر آمریکاست - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۴ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
حاکم واقعی در برخی از کشورهای عربی و اسلامی، سفیر آمریکاست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیلبه نقل از شبکه تلویزیونی المنار؛ سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی به مناسبت شب دهم محرم، شب عاشورای حسینی تصریح کرد ما به دولت آمریکا به چشم دشمن نگاه می کنیم ولی برخی از کشورهای منطقه به آن به عنوان دوست و هم‌پیمان نگاه می کنند. ما و شخصیت هایی مانند امام خمینی (ره) و جناب امام خامنه ای و برخی از طرف های دیگر به این دولت به چشم دشمن نگاه می کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: من به برخی از جریان های داخلی لبنان که با ما در مورد دولت آمریکا اختلاف نظر دارند می پرسم آیا می توانید یک دلیل برای دوستی آمریکا ذکر کنید؟ از هم پیمانان آمریکا در منطقه نیز می پرسم آیا تقویت اسرائیل توسط آمریکا به نفع کشورهای منطقه است؟ آیا به رسمیت شناخته شدن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل به نفع ملت فلسطین است؟ آیا نقض حق بازگشت و لغو کمک به آنروا در راستای منفعت لبنان و فلسطین است؟ آیا این آمریکا نبود که گروه های تکفیری را به منطقه آورد؟

دبیرکل حزب الله لبنان: این حقیقت آمریکا و سیاست های آن است، هر جایی که یک نیروی مقاوم حضور داشته باشد تحت پیگردش قرار می دهد و او را تحریم و محاصره می کند و به قتلش می رساند.

سید مقاومت ادامه داد: حمایت از جنگ افروزی در منطقه و تداوم جنگ در عراق، سوریه و یمن. چه کسی جنگ را در یمن آغاز کرد؟ ملت یمن یا انصار الله؟ هیچ کدام، بلکه این عربستان بود که جنگ را در یمن اغاز کرد و آن را طوفان قاطعیت نامید و تا این لحظه با حمایت و تأیید و پشتیبانی آمریکا به این جنگ ادامه داده است. وقاحت آمریکا در این قضیه به جایی رسیده است که وزیر امور خارجه آمریکا در کنگره این کشور گزارش مکتوبی را قرائت می کند و می گوید ائتلاف متجاوز علیه یمن به معیارها و اصول پایبند بوده است و از هدف قرار دادن غیرنظامیان خودداری کرده است!

سید حسن نصرالله اظهار داشت: این حقیقت آمریکا و سیاست های آن است، هر جایی که یک نیروی مقاوم حضور داشته باشد تحت پیگردش قرار می دهد و او را تحریم و محاصره می کند و به قتلش می رساند. در هر جایی که یک نیروی مدافع از مقدسات و شرافت این امت حضور داشته باشد او را در فهرست تروریسم قرار می دهد. من به مخالفان می گویم اینها دلایل ما برای دشمنی کردن با آمریکاست. آمریکا اساس کار و اقدامات خود را بر اساس خشم و رضایت اسرائیل بنا کرده است و اگر حاکم، نظام یا قدرتی بخواهد آمریکا را از خود راضی کند باید از طریق اسرائیل اقدام کند و در واقع اسرائیل باید شفیع او باشد و اگر اسرائیل بر کسی خشم گرفت آمریکا نیز بر او خشم می گیرد.

سید حسن نصرالله: امسال، سال پایان داعش خواهد بود. طولانی شدن عمر برخی از بازمانده های داعش در برخی مناطق شمال شرق سوریه به حمایت آمریکا برمی گردد. داعش امروز به افغانستان و پاکستان و مصر و یمن برده می شود.

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: حاکم واقعی در برخی از کشورهای عربی و اسلامی، سفیر آمریکاست. در برخی از کشورهای عربی چه کسی جرات دارد دخالت های آمریکا را در امور داخلی کشورها محکوم کند؟ آنچه در لبنان و منطقه جریان دارد مسئله ای سرنوشت ساز برای همه لبنانیهاست. آیا چگونگی تعامل واشنگتن با مسئله فلسطین تاثیری بر لبنان ندارد؟ اگر داعش بر سوریه سیطره پیدا می کرد سرنوشت لبنان و عراق و اردن و کشورهای خلیج فارس چه بود؟ امسال، سال پایان داعش خواهد بود. طولانی شدن عمر برخی از بازمانده های داعش در برخی مناطق شمال شرق سوریه به حمایت آمریکا برمی گردد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true