سه شنبه،۳مهر۱۳۹۷
کد: 177074
با رد درخواست ترامپ از سوی اوپکی‌ها صورت گرفت

افزایش قیمت نفت به بالاترین رقم ۴ سال گذشته/بشکه‌ای بیش از ۸۰ دلار

 

پس از اینکه اوپک علی‌رغم درخواست ترامپ، افزایش تولید فوری را در دستورکار خود قرار نداد، قیمت نفت در معاملات امروز بیش از ۲ درصد افزایش یافت و به بالاترین رقم ۴ سال گذشته رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل به نقل از رویترز، پس از اینکه اوپک علی‌رغم درخواست ترامپ، افزایش تولید فوری را در دستورکار خود قرار نداد، قیمت نفت در معاملات امروز بیش از ۲ درصد افزایش یافت و به بالاترین رقم در ۴ سال گذشته رسید.

هر بشکه نفت برنت با ۱٫۸۲ دلار(۲٫۳۱ درصد) افزایش ۸۰٫۶۲ دلار فروخته شد و به بالاترین میزان از نوامبر ۲۰۱۴ رسید. این نوع نفت تا ۸۰٫۹۴ دلار در هر بشکه هم رسیده بود.

نفت خام آمریکا نیز با ۱٫۱۵ دلار افزایش ۷۱٫۹۳ دلار معامله شد.

کارستن فریتچ، تحلیلگر کامرزبانک در فرانکفورت گفت: «این واکنش بازار نفت به خودداری اوپک و روسیه به افزودن به تولیدنفت‌شان است.»

کشورهای تولیدکننده نفت اوپک و تولیدکنندگان غیراوپکی روز گذشته با افزایش فوری تولید نفت مخالفت کردند و عملا درخواست ترامپ برای انجام اقدامی برای آرام کردن بازار را رد کردند.

خالد الفلیح، وزیر انرژی عربستان به خبرنگاران گفت: «من روی قیمت‌ها تاثیر نمی‌گذارم.» نشست اوپک بدون پیشنهاد رسمی برای افزایش عرضه اضافی پایان یافت.

به گفته تحلیلگر بانک بی ان پی پاریباس، «اکنون بسیار مشهود است علی‌رغم اینکه تولیدکنندگان برای افزایش تولید تمایل ندارند، بازار در ۳ تا ۶ ماه آینده با شکاف عرضه مواجه خواهد شد و نیازمند افزایش قیمت نفت خواهد شد.»

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت