ساخت موزه دفاع مقدس اولویت کاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ آبان - ۱۳۹۸  
true
true
ساخت موزه دفاع مقدس اولویت کاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت: ساخت موزه دفاع مقدس، اولویت کاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است و در تلاشیم تا در هفته دفاع مقدس کلنگ این کار را بزنیم.

عباس بایرامی صبح امروز در جمع خبرنگاران در رشت با اشاره به حوزه‌های مختلف دفاع مقدس اظهار کرد: باید دانشنامه دفاع مقدس با ۱۷۰ مدخل در استان گیلان اجرایی شود اما نباید سرعت‌بالا داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ما هدف‌گذاری زمانی برای این دانشنامه داریم گفت: با سرعتی که در پیش داریم به هدف خود می‌رسیم اما به کمک تمامی دانشمندان این حوزه نیازمندیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با اشاره به لزوم ایجاد موزه دفاع مقدس در گیلان بیان کرد: این موزه برای ثبت آثار دفاع مقدس برای استفاده نسل‌های آینده است و از سه سال پیش ۱۰ هکتار زمین برای این کار اختصاص پیدا کرد و زمینه‌های این امر انجام شد.

بایرامی با اشاره به اینکه مجری طرح ساخت موزه دفاع مقدس بنیاد مسکن است افزود: ساخت موزه دفاع مقدس، اولویت کاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است و در تلاشیم تا در هفته دفاع مقدس کلنگ این کار را بزنیم.

وی با تأکید بر بومی‌سازی سوژه‌های موزه دفاع مقدس گفت: سازه‌ها و المان‌ها باید عمومی و همگام با بافت کشوری باشد اما در تلاشیم از المان‌های بومی نیز استفاده کرده و وارد فاز اجرایی شویم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با تأکید بر همکاری تمامی سازمان‌ها برای نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد: ما ۷۲ هزار رزمنده غیر سرباز، بیش از هزار جانباز و بیش از سه هزار در استان آزاده داریم و متولی اصلی حوزه شهدا بنیاد شهید بوده است.

بایرامی با تأکید بر استفاده از هنر برای کار کردن درزمینهٔ شهدا گفت: آموزش‌وپرورش باید مبنای این کار باشد و حوزه و دانشگاه باید در این حوزه ورود کرده و بسط دهنده فرهنگ شهدا و مدخل‌های بنیاد حفظ آثار باشند.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس افزود: تجلیل از بانوان ایثارگر و خانواده شهدا، محفل شهدا و رونمایی از چند کتاب از برنامه‌های این هفته است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با اشاره به شهادت ۱۶ شهید گیلانی در نخستین روزهای بازپس‌گیری سرپلذهاب گفت: هم‌اکنون نام میدان شهرداری رشت که به نام شهدای ذهاب مزین شده برگرفته از همین مأموریت و شهادت رزمندگان گیلانی است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true