سه شنبه،۱۰مهر۱۳۹۷
کد: 177644
براساس آخرین خبرها؛

ادامه سیر نزولی دلار آمریکا در تابلوی صرافی‌ها

 

در ساعات پایانی معاملات ارز در روز دوشنبه نرخ هر دلار آمریکا در تابلو صرافی‌ها همچنان سیر نزولی را ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،براساس آخرین شنیده ها نرخ دلار در مقایسه با آخرین نرخ هفته گذشته بیش از ۴ هزار تومان کاهش نشان می دهد. هم اکنون بسیاری از دارندگان ارزهای خانگی متقاضی ­فروش دلار های خود هستند. خبرها حاکی از آن است که دلالان برای خرید ارز ­مردم ­نرخ های بسیار پایین پیشنهاد می دهند.

کارشناسان سیاست های ارزی بانک مرکزی را علت کاهش نرخ ارز می دانند. شنبه این هفته (هفتم مهرماه) شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا مدیریت بازار ارز را به بانک مرکزی واگذار کرد.­ در همین رابطه دیروز بانک مرکزی اعلام کرد ۱۱ بانک در تامین ارز خدماتی مورد نیاز مردم مشارکت می کنند که نام آنها در روزهای آینده اعلام می شود. در هفته های گذشته نرخ ارز به ویژه دلار و یورو به علت گمانه زنی های سیاسی، عوامل روانی و همچنین کاهش عرضه به شکل اسکناس، رو به افزایش نهاد./خبرگزاری صداوسیما

فشار فروش زیاد شد/ تلاش شبانه مردم برای فروش دلارهای خانگی

همزمان با ریزش قیمت طلا و ارز در بازار، مردم دلارهای خانگی خود را برای فروش وارد بازار کرده و موجب سقوط قیمت ها شده اند.

سیر نزولی قیمت طلا و ارز در حالی ادامه دارد که مردم با وجود تعطیلی بازار، کماکان در خیابان فردوسی حضور دارند و در تلاش هستند ارزهای خود را بفروش برسانند.

گزارش های رسیده از شهرهای مختلف کشور حکایت از آن دارد که جمع زیادی از مردم تلاش می کنند تا همین امشب دلارهای خود را بفروشانند و به همین دلیل خود را به مراکز خرید و فروش ارز در این شهرها رسانده اند.

مردمی که در شهرهای تهران، کرج، قم، تبریز، شیراز و … در قیمت های بالا اقدام به خرید دلار کرده بودند با ریزش قیمت ها روانه بازار شده و تلاش دارند ارزهای خود را بفروشند.

اما موج فروش ارز درحالی هر ساعت بیشتر از قبل می شود که خریداری برای دلارهای خانگی در بازار پیدا نمی شود به همین دلیل مردم حتی حاضرند خیلی کمتر از قیمت های اعلام شده از سوی صرافی ها، دلارهایشان را بفروشند.

برخی بازاری ها می گویند: طی روز جاری عده بسیاری از مردم که تحت تاثیر جریانات روانی اقدام به خرید دلار کرده بودند، شتابزده به دنبال فروش بودند که در این بین حال تعدادی از آنها نیز خراب  و روانه بیمارستان شدند.

فشار فروش در بازار ارز از عصر امروز شدت یافته و همین امر موجب شد تا دلار ۱۷هزار تومانی صبح امروز تا ساعت انتشار این گزارش به ۱۴هزار و ۶۰۰ تومان کاهش یابد. دلال های خیابان فردوسی قیمت دلار فردایی را ۱۴هزار و ۴۰۰ تومان اعلام میکنند.قیمت سکه نیز در بازار تهران هم اکنون به ۴میلیون و ۳۰۰ هزار تومان سقوط کرده است./تسنیم

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت