پنج شنبه،۱۲مهر۱۳۹۷
کد: 177766
شکایت ایران از آمریکا به دلیل اعمال تحریمهای یکجانبه

دادگاه لاهه حکم خود درباره شکایت ایران از آمریکا را به نفع ایران اعلام کرد

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،دادگاه لاهه حکم خود درباره شکایت ایران از آمریکا به دلیل اعمال تحریمهای یکجانبه علیه کشورمان را به نفع ایران اعلام کرد. شکایت ایران تیرماه تقدیم این دادگاه شده بود. در متن دادخواست ایران، عنوان شده بود که خروج ‏آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم‌ها و تهدید به تشدید تحریم‌ها، […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،دادگاه لاهه حکم خود درباره شکایت ایران از آمریکا به دلیل اعمال تحریمهای یکجانبه علیه کشورمان را به نفع ایران اعلام کرد. شکایت ایران تیرماه تقدیم این دادگاه شده بود. در متن دادخواست ایران، عنوان شده بود که خروج ‏آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم‌ها و تهدید به تشدید تحریم‌ها، عهدنامه مودت سال ۱۳۴۴ میان ایران و آمریکا را ‏نقض کرده. ویدیوی زیر، روند شکایت، دفاعیات ایران در دادگاه، پاسخ های آمریکا و رای دادگاه را بررسی کرده و در نهایت به موضوع ضمانت اجرایی این رای پرداخته است.

دادگاه لاهه حکم خود درباره شکایت ایران از آمریکا به دلیل اعمال تحریمهای یکجانبه علیه کشورمان را اعلام کرد.

 بنا بر حکم دادگاه، بر اساس تعهدات مصرح در پیمان مودت، ایالات متحده باید به نحو مقتضی محدودیت‌های اعمال‌شده در زمینه اقلام دارویی، بشردوستانه، هوانوردی و کشاورزی بر اساس تصمیم ۸ می ۲۰۱۸ علیه ایران را رفع کند.

شکایت ایران تیرماه تقدیم این دادگاه شده بود. در متن دادخواست ۱۹ صفحه‌ای ایران  عنوان شده بود که خروج ‏آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم‌های هسته‌ای و تهدید به تشدید تحریم‌ها، عهدنامه مودت سال ۱۳۴۴ میان ایران و آمریکا را ‏نقض کرده.

 روند شکایت، دفاعیات ایران در دادگاه و پاسخ های آمریکا و رای دادگاه را بررسی کرده و در نهایت به موضوع ضمانت اجرایی این رای پرداخته است.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت