چهارشنبه،۱۸مهر۱۳۹۷
کد: 178311
پرونده فساد در فوتبال بلژیک!

مجتبی بیات، مدیر برنامه مشهور فوتبال بلژیک و برادر مدیر باشگاه شارلوا صبح امروز دستگیر شد

 

مجتبی بیات، صبح امروز دستگیر شده است. مدیر برنامه مشهور فوتبال بلژیک که برادر مهدی بیات، مدیر فعلی باشگاه شارلوا است، امروز دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،فوتبال بلژیک با پرونده فساد گسترده ای روبرو است و پلیس این کشور از صبح امروز به دفتر اکثر باشگاه های لیگ هجوم آورده است. به گزارش hln، همه چیز با دستگیری موجی(مجتبی) بیات آغاز می شود که نامش در فوتبال بلژیک غریبه نیست. این تاجر ۴۴ ساله که تاثیر زیادی در نقل و انتقالات لیگ بلژیک دارد، ساعاتی قبل دستگیر شد. بازپرس فدرال تا این لحظه در مورد دلیل دستگیری، حاضر به مصاحبه نشده است.

۲ سناریو مطرح است:‌ ۱- فرار مالیاتی و پولشویی از طریق محیط فوتبال. ۲- تبانی در لیگ

ایوان لکو، سرمربی باشگاه موفق بروخه به اضافه یک داور سرشناس تا این لحظه احضار شده اند. پلیس همچنین به دفتر باشگاه های بروخه، اندرلخت، خنک، استاندارد لیژ، خنت، کورتیاک، لوکرن و اوستنده سر زده و تمامی مدارک را با خود برده است. نام هرمان ون هولسبیک، سرمربی سابق اندرلخت هم در لیست کسانی که دستگیر شده اند، دیده می شود. رئیس اتحادیه داوران بلژیک می گوید تاکنون موفق نشده با داور دستگیر شده، ارتباط برقرار کند.

موجی یا مجتبی بیات، برادر مهدی بیات، مدیر کنونی باشگاه شارلوا است. باشگاهی که به بازیکنان ایرانی همواره روی خوش نشان داده است. طی سالیان اخیر همچنین شاهد انتقال بازیکنان ایرانی به سایر باشگاه های فوتبال بلژیک بوده ایم که همگی آنها امروز تحت بازرسی پلیس قرار گرفته اند. برادران بیات که متولد تهران هستند، در دهه ۶۰ به همراه خانواده ثروتمند خود به آمریکا و سپس به فرانسه می روند و در آنجا شهروند فرانسه می شوند.

بر خلاف ادعای برخی رسانه های فارسی زبان، تنها مجتبی بیات دستگیر شده است و مهدی بیات، تا زمان نگارش این مطلب با مشکلی روبرو نبوده است. مهدی بیات در مصاحبه با VP در بلژیک در مورد اتفاقات امروز صبح گفت:

همین چند لحظه پیش در مورد این اتفاقات شنیده ام. کاملا گیج هستم و هیچ ایده ای ندارم چه اتفاقی برادرم و سایر مدیربرنامه ها رخ داده است. چیزی که با قاطعیت می توانم بگویم این است که شارلوا هیچ ارتباطی با دستگیری های امروز ندارد و پلیس حتی به باشگاه ما نیامده است. موجی، اصلا رابطه ای با ما ندارد.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت