جمعه،۲۰مهر۱۳۹۷
کد: 178517
شامگاه پنجشنبه

سومین سالگرد سرلشکر شهید حاج حسین همدانی با حضور پرشور مردم برگزار شد

 

سومین سالگرد شهادت سرلشکر شهید حاج حسین همدانی با حضور مسئولان کشوری و لشکری در حسینیه امام همدان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،مراسم سومین سالگرد شهادت سرلشکر پاسدار حاج حسین همدانی شامگاه پنجشنبه با حضور سرداران, فرماندهان, مسئولان, مردم مؤمن و یاران دیرینه شهید در حسینیه حضرت امام(ره) همدان برگزار شد در این مراسم محمدباقر قالیباف به‌عنوان میهمان ویژه سخنرانی کرد.

مراسم سومین سالگرد شهادت سرلشکر پاسدار حاج حسین همدانی شامگاه پنجشنبه با حضور سرداران, فرماندهان, مسئولان, مردم مؤمن و یاران دیرینه شهید در حسینیه حضرت امام(ره) همدان برگزار شد در این مراسم محمدباقر قالیباف به‌عنوان میهمان ویژه سخنرانی کرد.

۱۶ مهرماه سالگرد شهادت بزرگ‌مردی از دیار مجاهدخیز همدان است، شهیدی که اخلاصش در دفاع از اسلام ناب در فراتر از مرزها به اثبات رسید و علاقمندان زیادی را به خود جذب کرد. در مورد همدان و افراد وارسته‌ای که در آن زیسته و پرورش یافته‌اند وجود ۸ هزار شهید دوران دفاع مقدس و شهدای پس از آن دوران که برای دفاع از مرزها و حریم اهل‌بیت(ع) جان شیرین خود را تقدیم کرده‌اند گواه روشنی است.

“سرلشکر شهید حاج حسین همدانی” در ۲۴ آذرماه سال ۱۳۲۹ در آبادان متولد شد، پدرش کارمند شرکت ملی نفت بود که به‌دلیل بیماری وقتی حسین ۳ساله بود دار فانی را وداع گفت و مادر به‌همراه ۴ فرزند به زادگاه خود در همدان بازگشت.

این شهید گرانقدر با آغاز دوران دفاع مقدس، لحظه‌‌ای درنگ نکرده و راه کردستان را در پیش گرفت و از آنجا که پیش از جنگ نیز به کمک مردم محروم کردستان شتافته و با دیگر دوستان و همرزمان در آنجا گروهک‌های ضدانقلاب را می‌شناخت، دیری نپایید که به صف دشمن‌ستیزان پیوست و در این ایام مسئولیت‌های زیادی از جمله؛ فرمانده لشکر ۳۲ انصارالحسین(ع) استان همدان، فرمانده لشکر ۱۶ قدس استان گیلان و معاونت عملیات قرارگاه قدس را به‌عهده داشت.

این شهید گرانقدر مفتخر به دریافت دو نشان فتح از دست مقام معظم رهبری و فرمانده کل قواست که به‌خاطر هدایت و فرماندهی موفق لشکرهای تحت امر در دوران دفاع مقدس بوده است.

شهید همدانی از مخلصانی بود که تلاش می‌کرد کارهایش وجه “ربّ العالمینی” داشته باشد و بدین منظور حدود ۴۰ سال مجاهده آشکار و پنهان، بیان شده و نشده، رزم نظامی و فرهنگی، سکوت و فریاد، قربت و غربت در همدان، تهران، گیلان، کردستان، کرمانشاه، خوزستان، کنگو و سوریه در کسوت یک سرباز یا فرمانده گواه این ادعاست.

سرلشکر شهید حاج حسین همدانی در ادامه فعالیت‌های مستشاری خود در ۱۶ مهر ماه ۹۴ در مبارزه با گروهک صهیونیستی تکفیری داعش در حومه شهر حلب به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 در این مراسم سه مستند با موضوع شهید حاج حسین همدانی که توسط صدا و سیمای مرکز همدان تولید شده با عناوین “مثل پروانه”, “آخرین عکس” و “حبیب” توسط نماینده ولی فقیه در استان و مسئولان رونمایی شد.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت