جمعه،۱۱آبان۱۳۹۷
کد: 179079
🌹🌹 یادی که دردلهاهرگزنمی میرد یادشهیدان است»

جمعه های«شهدایی»احرار/ کوتاه از زندگی شهید مرتضی واقع شکاگورابی، شهرستان فومن

 

... نامه می فرستاد و از حال و احوال خودش برایمان تعریف می کرد که هیچ جای نگرانی نیست شما ناراحت من نباشید من جای خیلی خوبی هستم حتی یک بار هم به مرخصی نیامد تا این که شهید شد

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل: شهید مرتضی واقعی در ۲۳ تیر ۱۳۶۴ در طی یک درگیری با کشتی های دشمن در خط پرافندی شهر کوت اروند کنار بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید و به جاودانگی پیوست .

شهید مرتضی واقعی شهید مرتضی واقع شکاگورابی فرزند ذوالفقار به سال ۱۳۴۴ در روستای شکا گوراب پایین قدم به جهان گذارد تحصیلات خود را تا پایه ی اول راهنمایی دنبال نمود و پس از آن به حرفه ی نجاری روی آورد و مدتی در این کار بود پس از این به خدمت مقدس سربازی رفت و در یک تقسیم بندی در لشکر ۲۱ حمزه لویزان تهران مستقر گردید.
اگر می خواهید در مورد جوانی بدانید که برای دفاع از سرزمین و مردمش جنگید تا از شرف و آبروی آنان دفاع کند و باید بگوئیم که شهید مرتضی واقعی در کودکی خود بسیار ارام بود و در نوجوانی به مساجد می رفت و شرکت در هیت ها و مراسم هایی که می توانست سهمی داشته و کمکی هم می کرد.
همیشه کارهای شایسته ای انجام می داد و نمازش را درست و به موقع می خواند همیشه هم به بزرگتر هایش احترام می گذاشت و پیش همه عزیز بود و به آن سنی هم نرسیده بود که دوست داشت به سربازی برود و به خواست خودش دااوطلب به جبهه جنگ برود وقتی به جبهه اعزام شد همیشه برایمان نامه می فرستاد و از حال و احوال خودش برایمان تعریف می کرد که هیچ جای  نگرانی نیست شما ناراحت من نباشید من جای خیلی خوبی هستم حتی یک بار هم به مرخصی نیامد تا این که شهید شد و خودش را با تمام تشکیلات آوردن این خاطرات شهید مرتضی واقعی بوده خدا حافظ و تقدیم به انقلاب اسلامی ایران شد :
قسمتی از شعر وصیتنامه شهید :
* خواهم امشب که با مادر خویش *اندکی دست در آغوش کنم.
* دامنش پرکنم از شبنم اشک *تا کی این درد فراموش کنم.
*یاد دارم که به من می گفتی * آید آن روز که داماد شوی.
*من که داماد شدم ای مادر * پس سزا باشد اگر شاد شوی.
*حجله ام تیرو عروسم خون است * مادرا بهتر از این چیست دگر.
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت