سه شنبه،۱آبان۱۳۹۷
کد: 179330

انتقام‌گیری مضحک حامیان داعش از سپاه و سردار سلیمانی

 

خبرگزاری دولتی سعودی اعلام کرد عربستان و بحرین سپاه پاسداران و سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند.

به گزارش احرارگیل،عربستان سعودی و پادشاهی بحرین روز سه‌شنبه ۲۳ اکتبر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس را در فهرست افراد و سازمان‌هایی قرار دادند که به حمایت از تروریسم می‌پردازند.

خبرگزاری دولتی عربستان سعودی (SPA) با انتشار بیانیه‌ای در این باره مدعی شد که ریاض در پی دریافت اطلاعات از دفتر امنیت ملی عربستان و مرکز مبارزه با تامین مالی تروریسم در این کشور، ۹ نفر از افرادی را که به طالبان کمک می‌کنند از جمله حامیان ایرانی آنها را تحریم کرده‌اند.

ریاض همچنین روز سه‌شنبه اعلام کرد که در اقدامی مشترک، این کشور به همراه پادشاهی بحرین و با تأسی از اقدام وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، نام چهار فرد و نهاد را در فهرست افراد و نهادهایی قرار می‌دهد که با کمکهای مالی و تجهیزاتی خود از فعالیت‌های ایران حمایت می‌کنند.

این اشخاص عبارتند از: قاسم سلیمانی، حمید عبداللهی، عبدالرضا شهلائی و سپاه پاسداران ایران.

وزارت خزانه‌داری  آمریکا روز سه‌شنبه به بهانه تحریم‌های جدید علیه طالبان هشت نفر از جمله دو ایرانی را تحریم کرد.

این اقدام هماهنگ آمریکا و آل سعود در حالی است که هر دو متهم به حمایت از تروریست ها به خصوص داعشی ها هستند.

عربستان سعودی در زمان حضور شوروی در افغانستان بزرگترین حامیان گروه‌های مبارز در افغانستان بودند و پس از تشکیل طالبان به بزرگترین حامی مالی آنها تبدیل شدند.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت