جمعه،۱۱آبان۱۳۹۷
کد: 179451
🌹🌹 یادی که دردلهاهرگزنمی میرد یادشهیدان است»

جمعه های«شهدایی»احرار/ شهید اسماعیل رحیمی ؛ او را اولین شهید شهرستان املش در جنگ تحمیلی می خوانند

 

اسماعیل از همان دوران نوجوانی پای بند به نماز اول وقت و روزه گرفتن بود و در برخورد با مردم نیز گشاده‌رو و صمیمی بود و همواره خوش‌اخلاقی و مهربانی را سرلوحه کارهای خود قرار می‌داد. پایان تحصیلات اسماعیل با آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق برعلیه کشورمان مصادف شد...

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل:شهید اسماعیل رحیمی در اول فروردین ۱۳۳۸ در خانواده‌ای مؤمن و مذهبی در شهرستان املش دیده به جهان گشود.

تولد اسماعیل، هدیه‌ای بسیار گران‌قدر از جانب خداوند بود که نصیب خانواده دین‌دار و بی‌آلایش رحیمی شده بود و شادی وصف‌ناپذیر آن‌ها را پدید آورده بود.

او علاقه زیادی به تحصیل داشت و با کسب معرفت می‌خواست که به آن درجات عالی انسانی دست پیدا کند، به همین دلیل وی برای رسیدن به آن تلاش‌های فراوانی کرد.

وی پس‌ازاینکه مقاطع ابتدایی و راهنمایی را با سختی فراوان سپری کرد و وارد مقطع متوسطه شد و مدرک دیپلم خود را نیز با نمرات بسیار عالی دریافت کرد.

اسماعیل از همان دوران نوجوانی پای بند به نماز اول وقت و روزه گرفتن بود و در برخورد با مردم نیز گشاده‌رو و صمیمی بود و همواره خوش‌اخلاقی و مهربانی را سرلوحه کارهای خود قرار می‌داد.

پایان تحصیلات اسماعیل با آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق برعلیه کشورمان مصادف شد و اسماعیل خود را موظف می‌دانست که در مصاف با دشمنان برآید.

اسماعیل سرانجام پس از تلاش‌های فراوان توانست که همانند دیگر هم سن و سالان خود راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شود و تا جان در بدن دارد به دفاع از وطن بپردازد.

او پس از حضور در جبهه‌ها در این راه عاشقانه جنگید و موفق شد تا در این مسیر به درجات عالیه‌ای که به دنبالش بود و شایسته انسان‌های مانند او بود برسد.

شهید اسماعیل رحیمی پس از رشادت‌های فراوان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل سرانجام در تاریخ شش مهرماه سال ۱۳۵۹ در منطقه عملیاتی فکه به شهادت رسید و آسمانی شد.

شهید اسماعیل رحیمی

تاریخ تولد :۱۳۳۸/۰۱/۰۱
تاریخ شهادت : ۱۳۵۹/۰۷/۰۶

محل شهادت : فکه
محل آرامگاه :گیلان – املش – املش
تعداد بازدید :۳۲
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت