سلیمی‌نمین: جهانگیری چون سهم خواهی جریانی‌اش به نتیجه نرسید ناراحت است/ اصلاحات پشت روحانی را خالی کند، آینده خود را نابود می کند - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
سلیمی‌نمین: جهانگیری چون سهم خواهی جریانی‌اش به نتیجه نرسید ناراحت است/ اصلاحات پشت روحانی را خالی کند، آینده خود را نابود می کند

به گزارش احرارگیل،شک و تردید و دو دلی بر اردوگاه جریان اصلاحات حکم فرماست. گروهی معتقدند باید ائتلاف اصلاحات و اعتدال حفظ شود و گروه دیگر به حرکت مستقل از جریان اعتدال باور دارند.

حامیان دیدگاه دوم تلاش می کنند و آرزو دارند تا قبل از انتخابات مجلس آینده اصلاح طلبان صف خود را به طور کامل از روحانی جدا کنند و همه نیروهای این جریان از ارکان مدیریتی دولت بیرون خارج شوند. برای نیل به چنین هدفی راضی کردن اسحاق جهانگیری برای قرار گرفتن در این پازل به مثابه پیمودن ۸۰ درصد راه است. اسحاق جهانگیری برجسته ترین نیروی اصلاح طلب است که جایگاه دوم کابینه را در اختیار دارد و به نوعی نماد ائتلاف اصلاحات و اعتدال محسوب می شود اما آیا خروج او از پاستور به نفع خودش، جریان اصلاحات و دولت است؟ پاسخ عباس سلیمی نمین درباره هر سه مورد منفی است.

عباس سلیمی نمین در گفتگو با نامه نیوز درباره اصرار بخشی از بدنه جریان اصلاحات به خروج جهانگیری از دولت روحانی گفت: این مسائل به نظر من یک لایه بیرونی و لایه درونی دارد. اصلاح طلبان در لایه بیرونی شاید مایل باشند که اینگونه برای جامعه ترسیم شود که حساب آنها از آقای روحانی جداست اما جز اندکی از عناصر تند اصلاح طلب بقیه در لایه پنهان یا لایه درونی به هیچ وجه حاضر نیستند از امتیازاتی که می توانند از دولت آقای روحانی به دست آورند خود را کاملا محروم کنند.

وی افزود: تنها راهی که می تواند اصلاح طلبان را تقویت کند این است که در این دوران استفاده کنند و از امکاناتی که می توانند از دولت بگیرند بهره ببرند و جایگاه خود را ارتقا دهند. در واقع این رفتارهای شان نوعی سهم خواهی است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی یادآور شد: جز تعداد اندکی از اصلاح طلبان تندرو که خواهان به هم ریختن کشور و تندشدن فضای سیاسی هستند بقیه در مسیر سهم خواهی قرار دارند. بعضی سهم خواهی ها سیاسی و گروهی است و برخی سهم خواهی ها فردی است. یعنی فلان مسئول را از فلان جریان اصلاح طلب باشد تا آن جریان تقویت شود، برخی هم معامله گری های فردی است.

وی افزود: به نظر من آقای جهانگیری چون سهم خواهی جریانی اش به نتیجه نرسید ناراحت است، البته اگر آقای ویسه گزینه مورد نظر آقای جهانگیری به وزارت صمت می رفت، سهم خواهی های فردی را کمتر می کرد اما این اتفاق نیفتاد. البته به ویسه نقد دارم اما او یک کارشناس و کسی است که با صنعت خودرو آشنا است.

تحلیلگر مسائل سیاسی تأکید کرد: معقول ترین کار برای جریان اصلاحات آن است که با دولت باقی بماند. امروز غیبت آقای جهانگیری در دولت موجب نارضایتی مردم از او می شود. یعنی الان همه دوست دارند به گونه ای دولت تقویت شود رها کردن دولت خیلی امتیاز برای آقای جهانگیری ایجاد نمی کند.

وی ادامه داد: جریان اصلاحات در سال ۹۶ تمام قد برای آقای روحانی تبلیغ کرد اما الان اگر از دولت خارج شود، جامعه این کار را نوعی فرصت طلبی تلقی خواهد کرد و دیگر فرصتی به این جریان در آینده نخواهد داد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true