چهارشنبه،۱۶آبان۱۳۹۷
کد: 180311

دموکرات‌ها پیروز انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا

 

در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا، جمهوری خواهان ۲۶ کرسی از دست داده و دمکرات‌ها ۲۶ کرسی بیشتر بدست آوردند.

 احرارگیلبه نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه نیویورک تایمز، ­در انتخابات میان دوره ای مجلس نمایندگان آمریکا دموکرات ها توانستد با کسب ۲۱۹ کرسی (۵۰٫۳ درصد کرسی های مجلس) در برابر جمهوری خواهان پیروز شوند.

دموکرات ها در انتخابات میان دوره ای مجلس نمایندگان آمریکا، دویست و نوزده کرسی را از آن خود کردند و توانستند ۵۰٫۳ درصد کرسی های مجلس نمایندگان آمریکا را به دست آورند.
جمهوری خواهان نیز در این انتخابات ۱۹۳ کرسی را کسب کردند و ۴۴٫۴ درصد کرسی های مجلس نمایندگان را از آن خود کردند.
در این انتخابات که رقابت بر سر ۴۳۵ کرسی است جمهوری خواهان ۲۶ کرسی را از دست دادند و دمکراتها ۲۶ کرسی بیشتر بدست آوردند.
در انتخابات سنای آمریکا نیز جمهوری خواهان پیروز شدند و توانستند اکثریت کرسی های مجلس را بدست آورند. در این رقابتها جمهوری خواهان با ۵۱ کرسی (۵۱ درصد) در برابر دموکراتها با ۴۵ کرسی (۴۵ درصد) پیروز شدند.
در انتخابات فرمانداریهای آمریکا نیز جمهوری خواهان پیروز شدند و فرماندار ۲۵ ایالت شدند و دموکراتها نیز ۲۱ فرمانداری را بدست آوردند.

این در حالی است که به نوشته پایگاه اینترنتی النشره ؛ پنجاه و پنج درصد رای دهندگان آمریکایی از عملکرد رئیس جمهور آمریکا راضی نیستند.
شبکه تلویزیونی « ای بی سی نیوز » آمریکا اعلام کرد چهل و چهار درصد رای دهندگان آمریکایی با عملکرد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا موافق و پنجاه و پنج درصد با عملکرد وی مخالفند.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت