×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Sunday, 31 May , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
ناصر ایمانی: احمدی نژاد زمینه ظهور بی نام و نشان ها را فراهم می کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،  ناصر ایمانی از جمله تحلیل گرانی است که این گمانه را قطعی می داند.

او در گفت وگو با نامه نیوز، گفت: «همیشه این اتفاق می افتد و ربطی به این آقا یا آن آقا نداد. وقتی دولت مستقر نتواند به مطالبات مردم پاسخ دهد و مشکلاتی برای آن ها  به خصوص در زمینه های اقتصادی و اجتماعی ایجاد کند. هر فرد، جناح و گروهی به فکر بهره برداری از وضعیت موجود به نفع خود می افتد. اکنون نیز شاهدیم که دولت با عملکرد خود یک سری مطالبات اجتماعی و اقتصادی برای مردم ایجاد شده و هر کسی می تواند از آن سوء استفاده کند».
وی در پاسخ به این پرسش که در فضای سیاسی موجود چه کسانی بیشترین بهره را از مطالبات مردم و موجی که احمدی نژاد ایجاد می کند، خواهند برد؟ گفت: « هر جریان و گروهی از این وضعیت نفع می برد. هر کدام به شکلی . اصولگرا و اصلاح طلب هم ندارد. افراد نیز به فراخور میزان مقبولیت اجتماعی خود و موجی که می تواند بیافریند، از این وضعیت استفاده می کنند. حتی اصلاح طلبان که جناح طرفدار دولت هستند نیز به نحوی از این اوضاع استفاده می کنند. به این شکل که می گویند ما مقصر وضع موجود نیستیم و می خواهند آوار مطالبات مردمی بر سر آن ها خراب نشود».
ایمانی از جمله طرفداران بایکوت خبری احمدی نژاد است و فکر می کند اصرار کردن به اینکه احمدی نژاد نظریات خود را با کارشناسان و متخصصان در میان بگذارد، فایده ای ندارد. به اعتقاد او، بهترین روش مواجهه با احمدی نژاد، ندیدن او است زیرا او حرف یا نظریه خاصی در یک حوزه مشخص ندارد. او همیشه از روش های پوپولیستی استفاده کرده و می کند.
وی با اشاره به اینکه گرانی، بیکاری و سرخوردگی در سیاست خارجی و … موجب استقبال بیشتر از حرف های احمدی نژاد می شود، گفت: « احمدی نژاد بدون اینکه نظر مشخص اقتصادی یا اجتماعی داشته باشد روی موج مطالبات مردم سوار شده لذا اینکه بگوییم اقتصاددانان با او گفت و گو و مباحثه کنند فایده ندارد. نه او این کار را می کند و نه هیچ یک از اقتصاددانان در کنار او قرار می گیرد و به گفت و گو می نشیند.»
این فعال سیاسی اصولگرا در واکنش به اینکه گفت و گوهایی کارشناسان با احمدی نژاد دست او را رو کرده و پوچی نظریاتش را مشخص می کند، گفت: « نیازی به این کار نیست. او هشت سال فرصت داشت تا نظریات و دیدگاه های اقتصادی خود را عملیاتی کند و مردم نتیجه آن هشت را دیده اند.  او در گام اول سازمان برنامه و بودجه را منحل کرد و نشان داد که دیدگاه مشخصی در حوزه اقتصاد ندارد. بنابراین فکر نمیکنم که حتی یک اقتصاددان در کشور حاضر باشد با او بحث کند. احمدی نژاد همیشه از روش های پوپولیستی استفاده می کند و مایل است که مورد توجه قرار بگیرد لذا بهتر است که رسانه ها به او توجه نکنند تا به هدف خود نرسد».
ایمانی اگرچه معتقد است که مردم هشت سال مدیریت احمدی نژاد را تجربه کرده و به یاد دارند اما گفت: « به هیچ وجه نمی توان خیال راحتی داشت و بابت موجی که احمدی نژاد ایجاد می کند نگران نشد. وقتی که عملکرد دولت مستقر موجب انباشت مطالبات مردمی شده است باید انتظار داشت که هر فردی در زمان انتخابات دنبال زدن و بردن باشد. در همه کشورها همین طور است. رئیس جمهور شدن ترامپ در آمریکا نیز ناشی از چنین وضعیتی بود. او نیز برخواسته از یک موج بی دلیل در ایالات متحده بود.»
وی افزود: « شاید احمدی نژاد تایید صلاحیت نشود اما دیگرانی در فضای سیاسی ایران هستند که می توانند از موج ایجاد شده توسط رویکرد او به نفع خود بهره برداری کنند. از ناحیه احمدی نژاد احساس خطر نمی شود اما ممکن است افراد و جناح های دیگر که حتی شاید نام و نشانی هم ندارند، در انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری از فضایی ایجاده شده به نفع خودشان استفاده کنند. توجه داشته باشید که این احتمال همیشه وجود دارد. برای همین همواره گفته ام که دولت ها نباید به واسطه عملکرد خود فرصت ایجاد فضای پوپولیستی را فراهم کنند.»
ایمانی با تاکید بر اینکه « اکنون در همه دنیا صاحب نظرات از ایجاد موج پوپولیسم صحبت می کنند» گفت: « در ایران زمینه برای بروز این موج فراهم تر است لذا همه جریان ها باید به دولت مستقر کمک کنند. صرف نظر از اینکه منافع ملی کشور اقتضا می کند که دولت تقویت شود، کمک کردن به دولت روحانی و تقویت آن مانع ایجاد موج پوپولیسم می شود و برای انتخابات آتی مفید است».

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.