جمعه،۲۱دی۱۳۹۷
کد: 185143
🌹 یادی که دردلهاهرگزنمی میرد یادشهیدان است»🌹

جمعه های«شهدایی»احرار/ زندگینامه شهید احمد شعبانی از رزمندگان گیلانی عملیات کربلای ۵

 

شهید احمد شعبانی در تاریخ ۲۴/۱۰/۶۵ در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه به قافله عشاق پیوست. سفارش او به ما این است که ثمره خون شهیدان را که انقلاب اسلامی است در همه حال حفظ کنید.

گروه ایثار و مقاومت  پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل:   جمعه های«شهدایی»احرار/ زندگینامه شهید احمد شعبانی شهرستان بندرانزلی از رزمندگان گیلانی عملیات کربلای ۵

در یک صبح بهاری به سال ۱۳۴۱ در شهرستان بندر انزلی در میان خانواده ای مذهبی و از دامن مادری پاک و پدری متعهد فرزندی پا به عرصه وجود گذاشت که او را احمد نامیدند به همراه سرسبزی فراگیر بهار ، احمد نیز در میان فضای خوش خانواده ای مسلمان رشد نمود و پس از طی دوران کودکی در محله قدیمی شهر بندر انزلی (کهنه بازار) راهی مدرسه شد .

او بسیار نجیب و آرام بود راه مسجد را خیلی زود یاد گرفت و هنوز در دوران تحصیل بود که از لبیک گویان راستین ندای امام راحلمان شد . وی به سال ۱۳۶۰ در رشته اقتصاد موفق به اخذ دیپلم شده بود ، ابتدا با بچه های مسجد و بسیج مشغول فعالیت شد . احمد با بهار رشد کرده بود و بهار وجودش از گرمی خورشید اسلام بالنده شده بود و فضائل والای مکتب انسان از اسلام در او متجلی بود . اوج این تجلی لحظه ای بود که لباس فرم سپاه قامت استوارش را سرو گونه در بر گرفت . آری او از جنگ های آمل مبارزه با منافقین کور دل را آغاز کرد تا اینکه راهی جبهه های حق علیه کفر گردید ، گاهی کوه های سر به فلک کشیده غرب کشور شاهد رشادت و از خود گذشتگی این سرو سرفراز بودند و زمانی نیز دشت های تفدیده جنوب کشور او را با افتخار بر چشمان خود جای می دادند . احمد صبور ، آرام و متین بود ، کم سخن می گفت ، رازها در دل داشت .

یک بار نیز مجروح شده بود اما آرام نمی نشست . تا اینکه در تاریخ ۲۴/۱۰/۶۵ در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه به قافله عشاق پیوست. سفارش او به ما این است که ثمره خون شهیدان را که انقلاب اسلامی است در همه حال حفظ کنید و اینک همسر صبور و مومن او همراه با یادگار گرانمایه اش (راضیه ) اسوه ای برای دیگران در تداوم راه شهید می باشند.

آری شهید شعبانی به رفیع ترین قله های کمال صعود کرد و به مقامی نائل آمد که جز خدا ندید و پروازی به بلندای شهادت آغاز نمود.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت