جمعه،۱۹بهمن۱۳۹۷
کد: 186919
🌹 یادی که دردلهاهرگزنمی میرد یادشهیدان است»🌹

جمعه های«شهدایی»احرار/ برگی از مبارزات شهید«انقلاب» میر محمّد علی ملکوتیان،شهرستان رشت

 

در دورانِ قبل از انقلاب نیز به جهت مبارزات انقلابی و پیروی از خط امام، بر علیه شاه، چندین بار توسط مزدوران رژیم دستگیر شد و روانه زندان گردید. همیشه دفاع از مظلوم و عدالت خواهی سرلوحه تمام کارها و تکیه کلامش بود و سر انجام در تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ در اثر اصابت گلوله مزدوران طاغوتی در تهران به درجه شهادت نایل آمد.

گروه ایثار و مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل:جمعه های«شهدایی»احرار/ زندگی نامه شهید«انقلاب» اسلامی میر محمّد علی ملکوتیان،شهرستان رشت

مختصری از زندگی شهید میر محمّد علی ملکوتیان  شهید میر محمد علی ملکوتیان در سال ۱۳۲۷ در شهر رشت متولد شد.او فردی پاک سیرت، بلندنظر، سختی کشیده و متدیّن بودند. وی عاشق بی ادعای سرزمین و مردمش بود تا حدّی که در مدّت عمر کوتاه خود برای مردم و میهن خود تا پای جان، مبارزه…

مختصری از زندگی شهید میر محمّد علی ملکوتیان 

شهید میر محمد علی ملکوتیان در سال ۱۳۲۷ در شهر رشت متولد شد.او فردی پاک سیرت، بلندنظر، سختی کشیده و متدیّن بودند. وی عاشق بی ادعای سرزمین و مردمش بود تا حدّی که در مدّت عمر کوتاه خود برای مردم و میهن خود تا پای جان، مبارزه کرد. شهید در مقابل هر ظلمی با صراحت لهجه و صلابت ایستادگی می کرد و هیچ گاه زیر یوغ ستمگران قرار نمی گرفت و همچنین، مانند رهروان راستین مولای متّقیان علی (ع) با مظلومان و ستمدیدگان با فروتنی و تواضع خاصّ خود رفتار می نمود.

وی در دورانِ قبل از انقلاب نیز به جهت مبارزات انقلابی و پیروی از خط امام، بر علیه شاه، چندین بار توسط مزدوران رژیم دستگیر شد و روانه زندان گردید. همیشه دفاع از مظلوم و عدالت خواهی سرلوحه تمام کارها و تکیه کلامش بود و سر انجام در تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ در اثر اصابت گلوله مزدوران طاغوتی در تهران به درجه شهادت نایل آمد.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت