چهارشنبه،۱۷بهمن۱۳۹۷
کد: 187275

وزیر راه و شهرسازی: مبلغ وام مسکن افزایش می‌یابد

 

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افزایش تسهیلات مسکن در برنامه است، گفت: هدف‌گذاری ما این است که قیمت مصالح ساختمانی را برای تعادل‌بخشی به بخش مسکن کاهش دهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،محمد اسلامی با اشاره به اینکه افزایش تسهیلات مسکن جزو برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی است، گفت: هدف‌گذاری ما اینست که قیمت مصالح ساختمانی را برای تعادل‌بخشی به بخش مسکن، کاهش دهیم. وی درباره افزایش یا کاهش قیمت مسکن در سال ۹۸ افزود: بازار مسکن متأثر از شرایط اقتصادی کشور است و امیدوارم قیمت مسکن تأثیرات آنچنانی را شاهد نباشد. وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ایجاد تعادل در جریان عرضه و تقاضای مسکن، جزو وظایف وزارت راه و شهرسازی است. اسلامی گفت: این تعادل‌بخشی تنها در شرایطی می‌تواند رخ دهد که جریان تولید مسکن برای جامعه هدف رونق بگیرد و برای این هدف بخش خصوصی هم فعال شود. وزیر راه و شهرسازی به برشمردن اقداماتی که برای سهولت خانه‌دار شدن در دستور کار قرار دارد، پرداخت و گفت: یک اقدام این است که در بحث بافت‌های فرسوده، زمین‌های مناسب را شناسایی کرده و در اختیار سازندگان قرار دهیم.

اسلامی با تصریح به اینکه در برخی شهر‌ها مثل تهران، تبریز، مشهد و اصفهان و چند شهر دیگر شرایط خانه‌دار شدن سخت شده‌است، اضافه کرد: با اتمام طرح‌های نیمه‌تمام می‌توانیم از رکود خارج شویم و با فعال‌کردن بخش خصوصی، شاهد رونق بازار مسکن باشیم. وی همچنین ابراز کرد: در بحث بافت‌های فرسوده بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ محله در اولویت تعریف‌شده برای بهسازی است.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «هدف ما، زمینه‌سازی برای خانه‌دار شدن مردم و تعادل‌بخشی به مسکن است»، اظهار کرد: این بسیار مهم و کلیدی است که جریان تولید و عرضه مسکن به یک جریان پایدار تبدیل شود و از شرایط نوسانی آسیب نبیند.
نام *
پست الکترونیک *
وب سایت