چهارشنبه،۱۵اسفند۱۳۹۷
کد: 189505
میرزایی نکو :

لیست ۹۸ حزب قانونی کشور نهایی نیست

 

عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: لیست ۹۸ حزب قانونی کشور که خود را با قانون جدید احزاب تطبیق داده‌ند، نهایی نیست و احتمالاً ۱۰۷ الی ۱۰۸ حزب درنهایت جزو احزاب قانونی کشور محسوب شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،قاسم میرزایی نکو عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، درباره انتشار لیست ۹۸ احزاب قانونی کشور که خود را با قانون جدید احزاب تطبیق داده‌اند، گفت:‌ این لیست نهایی نیست؛ چراکه ما به کسانی که هنوز خود را با قانون جدید تطبیق نداده بودند، فرصت دادیم تا اوایل اسفندماه نسبت به سازوکار حزبی خود اقدام کنند.

میرزای نکو خاطرنشان کرد: احتمالاً ۱۰۷ الی ۱۰۸ حزب درنهایت جزو احزاب قانونی کشور محسوب شوند که خود را با قانون جدید احزاب تطبیق دادند.

در پاسخ به این پرسش که آیا صد حزبی که خود را با قانون جدید احزاب منطبق نکردند منحل می شوند، گفت: این احزاب می‌توانند پروسه جدید را طی کنند. یعنی دوباره درخواست مجوز بدهند و فرآیند مراحل تشکیل حزب را طی کنند.

عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در پاسخ به این پرسش که نام جمعیتی ایثارگران انقلاب اسلامی در بین احزاب قانونی دیده نمی‌شود درحالی‌که این حزب مراحل قانونی را طی کرده است، گفت: دیشب به این نتیجه رسیدیم که جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی نیز خود را با قانون جدید احزاب تطبیق داده است.

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت