اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر برای رزمندگان - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر برای رزمندگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،نمایندگان ملت با اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان موافقت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه ۲۱ اسفند ماه در جریان رسیدگی به طرح استفساریه جزء ۶ بند “ث” ماده ۸۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه با اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگانی که حداقل دارای شش ماه حضور در جبهه های دفاع مقدس بودند موافقت کردند.

بر اساس این گزارش در جریان رای گیری برای تصویب این طرح از مجموع ۲۰۷ نفر نمایندگان حاضر، ۱۳۷ نفر با آن موافقت، ۲۱ نفر مخالفت و ۹ نفر نیز رای ممتنع دادند.

گزارش خبرنگار ما حاکی است، در جریان تصویب این مصوبه اگر چه دولت مخالف تصویب آن به علت بار مالی بود، اما با اصرار نمایندگان و رای قاطع آنها این مصوبه به تصویب رسید.

بر پایه این گزارش، انصاری نماینده دولت، دلیل مخالفت خود را با تصویب طرح اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان را بار مالی یک هزار میلیارد تومانی آن در سال آینده دانست.

نماینده دولت در ادامه استدلال خود برای بیان مخالفت دولت گفت: با تصویب این طرح حدود ۳۰۰ هزار نفر در دستگاه ها، سازمان ها، نهادها و وزارتخانه های دولتی شامل آن خواهند شد و در نیروهای مسلح نیز نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر را دربر خواهد گرفت.

 اصرار نمایندگان ملت برای تصویب این طرح با فریادهای ۴(چهار) به عنوان موافقت با طرح، دولت را مجبور به پذیرش آن کرد.

بر اساس این گزارش در صورت تایید این مصوبه از سوی شورای نگهبان، طرح اختصاص یک مقطع تحصیلی به رزمندگان از سال آینده اجرایی خواهد شد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true