سعیدقاسمی مسئله ای که باعث دوری و انزوای چندساله اش شده بود را فاش کرد/ محسن رضایی در جریان جام زهر از هاشمی فریب خورد - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
سعیدقاسمی مسئله ای که باعث دوری و انزوای چندساله اش شده بود را فاش کرد/ محسن رضایی در جریان جام زهر از هاشمی فریب خورد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، هشتمین قسمت از فصل دوم برنامه اینترنتی «رو در رو» با حضور سردار سعید قاسمی از فرماندهان دفاع مقدس منتشر شد.

در ابتدای برنامه سعید قاسمی با بیان برخی از خاطرات قبل از انقلاب گفت: قبل انقلاب قرار بود برای ادامه تحصیل به لیون فرانسه بروم اما با اینکه تمام شرایط برایم مهیا بود و در آستانه سفر بودم، حوادث انقلاب نظرم را عوض کرد و در ایران ماندم.
وی با بیان اینکه علی شریعتی و کتابهایش او را وارد فضای انقلاب کرد، افزود: فضای انقلاب اجازه نمی داد از ایران دل بکنم و راهی فرانسه بشوم و دوست داشتم از نزدیک آن تحولات را دنبال کنم و در تظاهرات ها شرکت کنم، لذا در ایران ماندم و در بسیاری از حوادث قبل از انقلاب نیز مثل تسخیر برخی پادگان ها و … نقش فعالی داشتم.
بعد از انقلاب هم می‌خواستم برای ادامه تحصیل به فرانسه بروم که آشنایی با محمد بروجردی در کردستان مسیر زندگی ام را عوض کرد و برای همیشه قید رفتن از ایران را زدم.قاسمی ادامه داد: شروع جنگ و آشنایی با محمد بروجردی نگاهم را به خیلی مسایل تغییر داد. او مصداق آیه ی «اَشِدّآءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم» بود و یک شخصیت چند بعدی داشت که کاملا جذبش شدم و برای همین تصمیم گرفتم در ایران بمانم و در جنگ شرکت داشته باشم، برای همین نیز وارد سپاه پاسداران شدم.
این فرمانده دفاع مقدس در ادامه با بیان خاطراتی از جنگ و آشنایی اش با احمد متوسلیان نیز گفت: حاج احمد یک شخصیت ویژه و جذابی داشت، شاید شبیه او را در برخی فیلم ها دیده باشید، اما او یک شخصیت واقعی بود، یک مبارز واقعی که نگاه کردنش هم لذت داشت.وی همچنین با بیان برخی خاطراتش از حاج احمد متوسلیان برای اولین بار، به سرنوشت وی اشاره کرد و گفت: خیلی ها اصرار دارند از کلمه «شهید» برای احمد متوسلیان استفاده کنند تا زودتر پرونده او را مختومه کنند.قاسمی افزود: چند سال قبل سید حسن نصرالله در دیداری خصوصی به من گفت در مسئولین شما این اشتیاق را نمی بینم که برای برگرداندن احمد متوسلیان پای کار بیایند، سید حسن معتقد بود احمد متوسلیان زنده است.

وی افزود: شاید خیلی ها از این سخن من ناراحت شوند اما آنهایی که نظامی هستند به خوبی می دانند که بعد از فتح خرمشهر که احمد متوسلیان را از دست دادیم، دیگر فتوحات نظامی نداشتیم.

این فرمانده دوران دفاع مقدس در ادامه با اشاره به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ نیز گفت: این مساله کار مشترک هاشمی رفسنجانی، حسن روحانی و میرحسین موسوی بود و  محسن رضایی در این ماجرا از سوی هاشمی فریب خورد و از نامه‌اش به هاشمی به شکل دیگری استفاده شد.

قاسمی افزود: تا قبل پذیرش قطعنامه ۵۹۸ ایران ۱۲ هزار اسیر دست عراقی ها داشت اما بعد از پذیرش قطعنامه در عرض چند روز ۱۲ هزار اسیر دیگر دست دشمن افتاد. بعد از قطعنامه ۵۹۸ دشمن بخشهایی از خاک ما را تصرف کرد که تا ۸ سال قبل از آن نتوانسته بود آن شهرها را بگیرد.

وی تاکید کرد: ماجرای پایان جنگ، قطعنامه ۵۹۸، جام زهر و عملیات مرصاد را در کتاب های درسی نمی آورند چون می خواهند کسی از آنها عبرت نگیرد و برجام های بعدی را بر کشور تحمیل کنند.

قاسمی گفت: در دهه ۶۰ به مسافرانی که می‌خواستند برای تفریح به کشورهای خارجی بروند دولت ایران دلار می‌داد اما همان دولت (دولت موسوی) میگفت برای ادامه جنگ بودجه نداریم!

وی با بیان خاطره ای از حاج همت گفت: این شهید عزیز می گفت بچه ها بجنگید که اگر نجنگید دشمن در خاک خودمان عنان کارمان را دست می گیرد، این حرف را وقتی فهمیدم که نیروهای سازمان ملل بعد از پذیرش قطعنامه به تهران آمدند، به ناموس ما تجاوز کردند و و در همان خاکی که پیکر شهدا را جمع می کردیم قوطی های مشروبشان را پرت می کردند و ما مجبور به پاسداری از آنها بودیم! همین مساله باعث دوری من از عرصه و چند سال انزوایم شده بود.

قاسمی با تاکید بر اینکه پاسخ به شبهات جنگ باید در کتب درسی منتشر شود اما درس حسین فهمیده را هم حذف کردند، گفت: به جایش همچنان افسانه پتروس فداکار را برای بچه ها درس می دهند!

وی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از رویکرد دولت در قبال موضوع سوریه و مدافعان حرم نیز گفت: آقای روحانی در چند سال گذشته حتی به تایلند سفر کرد اما چرا حاضر نشد بعد از شکست داعش در سوریه، به این کشور سفر کند؟ مگر این اتفاق یک دستاورد تاریخی برای جبهه اسلام در برابر ائمه کفر نبود؟

این فرمانده دفاع مقدس در پایان نیز با بیان خاطراتی از سید مرتضی آوینی و چگونگی شروع تفحص پیکرهای شهدا بعد از پایان جنگ گفت: شبی که سید مرتضی آوینی گفت می‌خواهم از شهدای فکه، یک کربلا بسازم فردایش شهید شد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true