جمعه های«شهدایی»احرار/ کوتاه از زندگی حماسی شهید یعقوب جعفری شهرستان تالش - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
جمعه های«شهدایی»احرار/ کوتاه از زندگی حماسی شهید یعقوب جعفری شهرستان تالش

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل: جمعه های«شهدایی»احرار/ کوتاه از زندگی حماسی شهید یعقوب جعفری شهرستان تالش

شهید یعقوب جعفری فرزند حسین در سال ۱۳۴۵ در یک خانواده مؤمن و زحمتکش در روستای تی تک از توابع تالش بدنیا آمد در کنار پرداختن به درس و مدرسه یار و یاور خانواده در امور کشاورزی و امور روزمره بود . و همین وابستگی کاری او در خانواده مانع از ادامه تحصیل وی گردید.
شهید در سال ۱۳۶۴ به خدمت مقدس سربازی اعزام گردید که مصادف با تجاوز رژیم بعثی عراق به سرزمین اسلامی ایران بود. شهید جمعی لشکر ۸۸ زرهی زاهدان مستقر در منطقه سومار مشغول انجام دفاع مقدس بود که در تاریخ ۱۳ فروردین ۱۳۶۶ به درجه رفیع شهادت نائل گردید.
خاطراتی که از آن شهید در ذهن خانواده و اطرافیان نقش بسته بدین صورت است که : قبل از او برادر بزرگش بنام صالح مشغول خدمت سربازی در جبهه های جنگ حق علیه باطل در منطقه کردستان بوده است. به برادرش میگوید: برادر خیالت از بابت خانواده و امورات جاری روزمره راحت باشد. و هیچگونه نگرانی و دلواپسی به دلت راه نده که من بجای تو هستم و تو با خیال آسوده و اراده راسخ و ایمانی استوار به وظیفه شرعی و مقدس دفاع از سرزمین اسلامی عمل کن. و این عهدی که با برادر بسته بود با صداقت و خلوص نیت و علاق وافر بی هیچ توقع به انجام رساند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true