وی افزود: پس از کسب اطلاعات لازم و انجام تحقیقات گسترده مشخص شد، ۶ نفر با ثبت قانونی ۳ شرکت تجاری صادرات و واردات اقدام به اخذ تسهیلات بانکی به مبلغ ۹۶۷ میلیارد ریال کرده اند اما نه تنها هیچ‌گونه فعالیت تجاری انجام نداده‌اند بلکه پس از موعد مقرر از پرداخت بدهی خود نیز امتناع کردند.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: با توجه به اینکه عاملان اخذ تسهیلات بانکی متواری شده و نشانی‌های مندرج در مدارک ارائه شده به بانک و اداره ثبت شرکت ها تغییر یافته بود، به همین دلیل هیچ گونه ردی از آنها وجود نداشت.

سردار معصوم بیگی، خاطر نشان کرد: سرانجام پس از تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان و انجام اقدامات علمی و تحقیقاتی گسترده، مخفیگاه های متهمان شناسایی و در ۳ عملیات جداگانه تمامی متهمان این پرونده‌ها دستگیر و برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه، پلیس اجازه نا امنی و دستبرد به اموال بیت المال را به افراد فرصت طلب و سودجو نخواهد داد، گفت: با تشکیل پلیس امنیت اقتصادی در نیروی انتظامی و تعامل گسترده دستگاه قضائی با این نیرو قطعاً مقابله با اخلالگران نظام اقتصادی کشور با شتاب بیشتری دنبال می شود و فضا برای این گونه افراد روز‌به‌روز نا امن خواهد شد.