مصرف مشروبات الکلی ‌جان ۴ نفر‌ ‌را در اصفهان گرفت؛ ‌۲۵ ‌نفر مسموم شدند - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۴ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
مصرف مشروبات الکلی ‌جان ۴ نفر‌ ‌را در اصفهان گرفت؛ ‌۲۵ ‌نفر مسموم شدند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،طاهره چنگیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به گزارش فوتی و مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی در اصفهان، اظهار داشت: ۴ نفر آنها فوت شدند و در حال حاضر ۲۵ نفر آنها در دو بیمارستان بستری هستند.

وی افزود: فوتی‌ها و مسمومان مربوط به محله خاصی نبودند و می‌توان گفت توزیع آنها گسترش دارد و اینکه مشروبات دست‌ساز بوده یا نبوده هنوز اطلاع کافی در دست نیست و مراجع انتظامی در حال بررسی و تحقیق برای یافتن سر نخ محل توزیع این مشروبات هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه میانگین سنی مصرف کنندگان فوت شده و مسموم، بین ۱۸ تا ۳۳ سال است، گفت: هر دو جنس در بین آنها بوده و در بین فوتی‌ها افراد ۱۸، ۲۰ و ۲۲ ساله دیده شده است.

وی تصریح کرد: یکی از عوارض مصرف متانول، از کار انداختن کلیه‌هاست و در حال حاضر سه نفر آماده دیالیز اند، دو نفر هم در بخش ICU  بستری  و حال یکی دو نفر از آنها هم بدحال است.

چنگیز ادامه داد: آنچه که به عنوان قاچاق و بدون نظارت توزیع می‌شود، هر چند فی نفسه ممکن است آسیب‌رسان هم نباشند ولی فرم قاچاق‌شان قابل اعتماد نیست و هیچ توجیهی از استفاده آن در این شرایط وجود ندارد چه برسد به اینکه غیرمجاز هم باشد و ممکن است در نهایت منجر به مرگ طرف شود.

وی خاطرنشان کرد: به خانواده‌ها توصیه می‌کنم، بنیاد خانواده را استحکام بخشند و روابط حسنه با فرزندان و یکدیگر داشته باشند، چرا که داشتن یک خانواده سلامت، با محبت، شاد و مقاوم در برابر مشکلات، تضمین کننده جلوگیری از رفتارهای پرخطر است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true