تمام میدان‌های نفتی عربستان، امارات، کویت و... به آتش کشیده می‌شود! - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۴ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
تمام میدان‌های نفتی عربستان، امارات، کویت و… به آتش کشیده می‌شود!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، به نقل از جمهوری اسلامی، مالکولم نانس اظهارداشت: اجازه بدهید بگویم ارزیابی من از کجا ناشی شده این تحلیل براساس تجربه است. من در دوره خدمتم ۳ بار با ایران روبرو شدم چه در نبرد یا ارتباط مستقیم با ایران یا گروه‌های مرتبط با آن از جمله یک مقابله مستقیم دریایی در سال ۱۹۸۸٫

وی افزود: ایران آن کشوری نیست که ما در دهه ۱۹۸۰ با آن روبرو بودیم. آنها یک ارتش عظیم و کارآمد با ۳ میلیون نیرو دارند. ایران سالهاست برای دفاع در مقابل آمریکا آماده شده و به‌عنوان یک «ملت ۸۳ میلیون نفری» جلوی ما خواهند ایستاد. آنها تمام میدان‌های نفتی عربستان، امارات، قطر و کویت را تارومار خواهند کرد. قیمت نفت بالاتر از بشکه‌ای ۲۰۰ دلار خواهد شد و اگر قرار است کورکورانه وارد این جنگ شویم، صدها تلفات از سربازانمان و حتی نیروی دریایی خواهیم داشت. من در عراق جنگیده‌ام! در عراق نتوانستیم کاری کنیم؛ در عراق ۴ هزار و ۴۹۳ نفر از نیروهای ما کشته شدند.

تحلیلگر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا گفت: ایران، جنگی در ابعاد جنگ ویتنام خواهد بود و هرکاری که می‌کنند، باید صحبت از این جنگ را فوراً تمام کنند. بیایید درباره امکان چیزی که تصور می‌کنند می‌توانند انجام دهند صحبت کنیم. یعنی ۲-۳ روزمناو بیاورند و چند موشک بزنند و از طریق دریا به ایران حمله کنند. من در خلیج‌فارس بودم و آن زمان ۴ رزمناو داشتیم، تمامی پایگاه‌های هوایی عربستان در اختیار ما بود وسلطه کامل هوایی داشتیم. با این حال ۴۰ تا ۶۰ روز طول کشید تا قدرت هوایی عراق را از بین ببریم. حالا… وسعت عراق یک چهارم ایران است! ایران همه موشک‌های بالستیکش را بر سر میدان‌های نفتی عربستان خواهد ریخت. همه پایگاه‌هایی که در خلیج‌فارس است را بمباران خواهند کرد و ۱ میلیون نیروهای کماندوی خود را اعزام خواهند کرد تا کاری که در دهه ۱۹۸۷ می‌خواستند انجام دهند، بکنند و همه منابع نفتی خلیج‌فارس را نابود کنند. سرتاسر خاورمیانه به آتش کشیده خواهد شد… از جولان تا یمن.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true