برگزاری نخستین جلسه شورای وحدت اصولگرایان/ پایداری هم حضور داشت، لاریجانی نبود - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۴ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
برگزاری نخستین جلسه شورای وحدت اصولگرایان/ پایداری هم حضور داشت، لاریجانی نبود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، اصولگرایان بعد از انتخابات ریاست جمهوری وقتی دیدند مکانیزم جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی جواب نداد، دنبال تدوین مدل انتخاباتی دیگری رفتند تا با آن رقابت سیاسی اسفند ۹۸ ورود کنند.

ابتدا جمعی محدود کنار هم نشستند و به بررسی جوانب کار پرداختند، این جلسات ادامه داشت تا آنکه وقفه ای چند ماهه در زمان برگزاری جلسات به وجود آمد.

حالا سیدمحمد حسینی سخنگوی جمنا از تشکیل نخستین جلسه شورای راهبردی وحدت با حضور جمع گسترده تری از اصولگرایان خبر داد و گفت: روز یکشنبه دوازدهم خرداد این جلسه برگزار شد.

محمدرضا ترقی در همین رابطه گفت: شورای راهبردی وحدت همان مکانیزمی است که برای همگرایی اصولگرایان در انتخابات مجلس ۹۸ درنظر گرفته شده، این مکانیزم قرار است آن انتخابات را پوشش دهد و همه در آن حضور داشته باشند.

وی درباره اعلام جبهه پایداری برای حضور مستقل در انتخابات مجلس اظهار کرد: تا آنجا که من اطلاع دارم نمایندگان جبهه پایداری هم در جلسه شورای راهبردی وحدت حضور داشتند.

وی درباره حضور علی لاریجانی در شورای راهبردی وحدت گفت: خیر او حضور ندارد. کسانی که خودشان نامزد انتخابات مجلس هستند در ترکیب شورا حضور نخواهد داشت. ترکیب شورای راهبری از شخصیت های حقیقی و حقوقی تشکیل می شود اما کسی نماینده یک شخصیت حقیقی نخواهد بود، مگر آنکه از طرف تشکیلات رسمی و حقوقی یک نفر تعیین شود تا در جلسات حضور پیدا کند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه درباره احتمال جذب دوباره علی لاریجانی به جریان اصولگرایی و سرلیست شدن او در تهران یادآور شد: در جلسه اول که سرلیست مشخص نمی کنند. هنوز نحوه بسته شدن لیست ها صحبت نشده تا چه رسد به تعیین سرلیست. ضمن آنکه آقای لاریجانی از جریان اصولگرایی دفع نشده که حالا بخواهد جذب شود.

ترقی درباره چرایی حضور قالیباف، رضایی و جلیلی در جلسات شورای راهبردی وحدت و عدم دعوت از علی لاریجانی گفت: آقای لاریجانی رئیس مجلس است اما آقایان دیگر سمت و مسئولیتی در این سطح ندارند. در مجموع به نتیجه کار شورای وحدت امیدواریم و انشاءالله وحدت بهتر از دوره های گذشته بتواند محقق شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true