سخنگوی هیأت رئیسه مجلس: قانون «از کجا آورده‌ای» شامل نمایندگان مجلس هم می‌‌شود - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ آبان - ۱۳۹۸  
true
true
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس: قانون «از کجا آورده‌ای» شامل نمایندگان مجلس هم می‌‌شود

به گزارشاحرارگیل،اسدالله عباسی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به قانون رسیدگی به اموال و دارایی‌های مسئولان اظهار داشت: مجلس این آمادگی را دارد که اموال و دارایی نمایندگان مجلس را شفاف و از این قانون حمایت کند.

وی افزود: هنوز این قانون به دست مجلس نرسیده است اما همه مسئولان باید دارایی‌های خود را قبل از ورود به مسئولیت و بعد از اتمام مأموریت و مسئولیت باید شفاف و روشن به قوه قضاییه ارائه کند البته بخشی از اینها محرمانه است و دلیلی ندارد که همه اینها شیشه‌ای باشد.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس ادامه داد: برخی کشورها به صورت شیشه‌ای و روشن دارایی مسئولان خود را مشخص می‌کنند و برخی کشورها سوءاستفاده می‌کنند چه ایرادی دارد رئیس جمهور یا وزیر یک کشوری قبل از ورود یک سرمایه‌دار باشد اما سرمایه او مشخص است. پایان آن هم کاملاً شفاف است لذا هیچ گاه نمی‌تواند در سمت خود نسبت به تعهدات خود به گونه‌ای دیگر عمل کند.

عباسی بر همین اساس اضافه کرد: ما در مجلس شورای اسلامی آمادگی داریم تا میزان حقوق و مزایایی که دریافت می‌کنیم و همچنین اموال و دارایی‌هایی که داریم را به قوه قضاییه ارائه کنیم.

وی با اشاره به روال اجرای قانون مزبور خاطرنشان کرد: روال این گونه قانون‌ها به گونه‌ای است که قوه قضاییه سازوکاری را فراهم کند چرا که تاکنون سابقه‌ای وجود نداشته است البته درباره دولت و قوه مجریه وجود داشته اما برای قوه مقننه وجود نداشته است لذا می‌توانند این فرمت را برای مجلس نیز آماده کنند و مجلس هم آمادگی دارد.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: ما در هیأت رئیسه هم اعلام آمادگی می‌کنیم و حتماً هم همکاران ما استقبال می‌کنند.

عباسی در خاتمه بیان داشت: اگر قوه قضاییه قانون «از کجا آورده‌ای» را اجرا کند، قاعدتاً برای نمایندگان مجلس هم صدق می‌کند، لذا مجلس این آمادگی را دارد تا اموال و دارایی‌های نمایندگان را شفاف اعلام کند و قطعا نسبت به این موضوع اقدام می‌کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true