رونمایی از ثروت مسئولان و آقازاده ­ها - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۸ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
رونمایی از ثروت مسئولان و آقازاده ­ها

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، «محمدجواد اخوان» در یادداشت روزنامه «جوان» نوشت:

دهه دوم عمر انقلاب اسلامی، اولین مقطع بروز تغییرات در رویکردهای عمومی مسئولان و مدیران جامعه بود و تأثیرات این تغییرات مستقیماً بر جامعه و مردم نیز مشاهده می شد. از جمله مهم ترین نشانه های این تغییر بروز خوی اشرافی گری و مسابقه ثروت اندوزی در میان دولتمردان بود. با آنکه ۱۰ سال پیش از آن با پیروزی انقلاب، اشرافیت طاغوتی کنار زده شده بود و طبقه جدید مدیران انقلابی، روش ساده زیستی و مردمی بودن را در سبک زندگی شخصی و اداری در پیش گرفتند.
بیشتر بخوانید:
در دوره ای که به «سازندگی» معروف شد، رسوخ تجمل گرایی از عالی ترین مقام دولت آغاز شد و مردم و مسئولان از رئیس جمهور وقت، توصیه به «مانور تجمل» شنیدند و پیش از آنکه عامه مردم بخواهند یا بتوانند به این توصیه سردار سازندگی عمل کنند، دولتمردان وقت، این توصیه را آویزه گوش خود کردند. سوت مسابقه ثروت اندوزی و راحت طلبی میان مدیران دولتی و خانواده های آن ها به صدا درآمد و شاهد جلوه های جدیدی از «تاجرمدیر» و «آقازاده» ها در فضای مدیریتی سیاسی کشور شدیم.
لازمه پیشروی در این مسابقه ثروت، روی آوردن مدیران دولتی به فعالیت های جنبی اقتصادی بود که این فعالیت ها گاه مستقیماً از سوی خود مدیران و گاه از طریق همسر و فرزندان و دیگر نزدیکان آن ها دنبال می شد. فرصت هایی که در اختیار مدیران و آقازاده های شان چه از لحاظ دسترسی به اطلاعات سودآور و نیز اختیارات تصمیم گیری و تصمیم سازی سودساز وجود داشت عملاً میدانی نابرابر برای آن ها ایجاد کرد که بتوانند در رقابت با بخش خصوصی واقعی و اصحاب کسب وکار با شتابی خیره کننده حرکت کنند. …

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true