×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Thursday, 9 April , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
اختصاصی احرار/ چرا نماز جمعه رشت «امام جمعه موقت» ندارد؟

اختصاصی احرارگیل/هنگامی که رهبر معظم انقلاب اسلامی  ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، آیت الله شیخ رسول فلاحتی عالم وارسته ،رزمنده دوران دفاع مقدس، تراز انقلاب اسلامی و مردم دوست را به عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام ‌جمعه رشت برای اهالی ولایی استان گیلان معرفی فرمودند؛ شایدکمتر کسی گمان می برد که باگذشت قریب به ۱٫۵ سال هنوز خطبه های نماز جمعه رشت بدون «امام جمعه موقت» اداره شود و سنگینی این مهم تنها بردوش امام جمعه باشد.

کاری به بروز احتمالی حوادث،متن و حاشیه های این مهم نداریم اما، با بسیاری از نخبگان انقلاب گیلان، جوانان مومن و حزب اللهی هم عقیده ایم که؛باگذشت این همه مدت بجاست مردم مومن و انقلابی رشت ازفیض علمای “جوان و شایسته”ی استان گیلان برای امامت موقت نماز جمعه شهر رشت نیز بهره برند .

نگارنده باصبوری چشم انتظار این رخدادخواهد ماند و ضمن پوزش از محضر مبارک آیت الله فلاحتی،(هرچند این عریضه به این معنا نیست که معظم له در “قصد و پی” این مهم نبوده یا نباشند اما…) چندجمله ای را نیز در این خصوص و باتوجه به احتمال “قدکشی و تیم سازی” برخی معامله گران در انتصابات  فرهنگی – تبلیغی استان پیشنهاد می شود که؛

از کسانی برای امامت موقت خطبه های نمازجمعه استفاده شود که قصدورود به انتخابات «خبرگان» آتی را نداشته و تریبون مقدس نماز جمعه که «قطره ریز» خون مطهر هزاران شهید «تفتیده تن» این دیار است را آلوده ی این حوادث نکنند.

نوای تطهیرگر تریبون مقدس نماز جمعه باید فوتون های انوارش مرهمی باشد برهمه ی اهالی “سیاست و کیاست”؛ که اگر بر یک طرف بتابد سایر اطراف از باورها و همراهی ها تهی می سازند پیمانه ی «دلدادگی» و«همت» خود را؛

زین سبب پیشنهاد می شود که؛ خطیب موقت از رفقا و بقایای یک «حزب» (هرچند بقولی انقلابی) در گیلان نباشند که در بیان مواضع و ارائه مشاوره ها تنها «طیف» خود رابرای پرکردن پادگان های خالی روی دست بگیرند و مبارزین ماضی را در «عصر جدید» به بازار«غفلت» به فروش برند.

تاکید می شود که؛ تریبون مقدس نمازجمعه در نزدیکی های«نرم زبانان» حریص “قدرت و ثروت” که با چند جوان حاشیه ساز و کانال ساز فضای مجازی چهره شدندقرارنگیرد که این ازخطر آفرینان «عصرقدیم» خطرش نه تنها کمتر نیست ای بسا افزون باشد.

صد البته با عنایت خداوند رحمن، تمسک به ائمه اطهار ،شهدای عزیز و تقوای شایسته ی آیت الله فلاحتی ساحت معظم له تا کنون ازاین بلایا مصون بوده و با «تمیز»ی عمل منبعد نیز چنین خواهد شد.

یادآور می شود که، بعضاً دست هایی پنهانی از «حلقه سازان» دفتر سابق …گیلان در تصمیم سازی هاتوسط برخی نمایندگان معامله گر استان که با تردستی آفتابگیر هردوطیف شده اندو نشست بدلی اصولگرایان  بیت سابق را طراحی و اجرا گر بودند «سرنخ» می شوند؛ که “سهل گیری و استتار” تنگه های این مهم به صلاح اهل یقین نباشد.

پرواضح است کسی که در گذشته با لابی برخی نمایندگان تا «بو»بوسی حضرات بسان آسانسور بالا و پائین می پرید و «سپند آسا» برای رسیدن به مقامی روی «تابه ها» دس دس میشد و حتی مجری گری مراسم معارفه ها را دور ریز نشد، نباید پس از انقلاب شیرین اهل یقین دراستان دراین دوره نیز «پالان دوز» مسند باشد. که اگر چنین شد معلوم است که «دود» مست کننده ی اسپندسوخته را برای«قدکشی»رفقا به دیارشان هدیه برده و درآمدگوارایش را به جان و دل زند!.

پایان … و اما چاره، از کیمیای وجود طلاب جوان، نیروهای مومن و انقلابی شهرستانها می توان برای پیشنهادفوق الذکر بهره ها برد اگر مردم وفادار و ولایتمدار پنجره ی “حزب بازان و کانال سازان” را در«عصرجدید»بسته ببینند که ان شاآ الله چنین خواهدشد/باقی بماند برای بعد.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.