جنایت دوم

حدود ۲ ماه بعد در۳۱ مرداد کشاورز دیگری هنگام کار در زمین زراعی اش در خورموج با رد خون مواجه شد که به دهانه چاه کنار زمینش ختم می‌شد. او با پلیس تماس گرفت و مأموران پس از حضورشان جسد مردی ۵۵ ساله با نام غلامحسین را مشاهده کردند که با شلیک گلوله به قتل رسیده بود. از آنجا که هر دو مقتول مسافرکش بودند و پس از قتل نیز خودروشان به سرقت رفته بود پلیس فرضیه قتل‌های سریالی را مورد بررسی قرار داد.
وقوع قتل‌های سریالی

در ادامه تحقیقات کارشناسان اسلحه تشخیص هویت اعلام کردند که هر دو راننده با شلیک گلوله یک اسلحه شکاری و از پشت سر به قتل رسیده‌اند. ضمن اینکه شغل و محل رها کردن آنها و همین‌طور سرقت خودروشان پس از جنایت یکی بوده است. این شباهت‌ها ثابت می‌کرد که کارآگاهان با یک قاتل سریالی روبه‌رو هستند. بلافاصله به دستور سرهنگ جوشن سهرابی، رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر اتاق فکری در رابطه با شناسایی عامل قتل‌های سریالی بوشهر تشکیل شد و با کنار هم قرار دادن سرنخ‌ها؛ هویت عامل این جنایت به‌نام ایمان به‌دست آمد.

سومین قتل

درحالی که تحقیقات کارآگاهان ادامه داشت، مرد جوانی در تماس با پلیس از قتل برادر ۱۳ ساله‌اش به‌نام محمدجواد در خانه‌شان خبر داد. وی به مأموران گفت: برادرم به دست دوستم به‌نام ایمان به قتل رسیده است. وقتی به خانه آمدم ایمان خانه ما بود تا مرا دید می‌خواست تیراندازی کند که گلوله در اسلحه گیر کرد و من هم فرار کردم. بعد متوجه شدم او وقتی برادر کوچکم در خانه تنها بوده به آنجا رفته و برادرم هم چون او را می‌شناخت در را برایش باز کرده اما ایمان برادرم را کشته و منتظر من بود تا مرا هم بکشد.  بدین ترتیب ردیابی‌ها برای دستگیری ایمان آغاز شد. یکی از اقوام محمد جواد درباره جزئیات این حادثه گفت: روز حادثه مادر محمدجواد از محل کارش که مغازه خواربارفروشی است به خانه آمد اما ناگهان در حمام خانه با جسد پسر کوچکش مواجه شد. در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که ایمان از برادر محمدجواد حدود ۵۰ میلیون تومان طلبکار بوده است. اما او توان پرداخت بدهی را نداشته و هر بار از او مهلت می‌گرفته و قاتل هم بارها او را تهدید کرده بود.

دستگیری عامل قتل‌های سریالی

در بررسی‌های صورت گرفته کارآگاهان جنایی دریافتند که مشخصات عامل این جنایت با قاتل سریالی یکی است. بدین ترتیب پس از هماهنگی‌های قضایی وی را دستگیر کردند.

سردار خلیل واعظی، فرمانده انتظامی استان بوشهر در رابطه با این خبر گفت: در تحقیقات صورت گرفته معلوم شد قاتل سریالی دومین جنایتش را با همدستی مرد جوانی به‌نام اصغر مرتکب شده که او نیز بازداشت شد. علاوه بر قاتل و همدستش، دو نفر دیگر نیز دستگیر شده‌اند. همچنین یک خودرو و ۲ اسلحه از متهمان کشف شده است.

گفت وگو با متهم

ایمان ۳۶ ساله که متأهل است و دو فرزند هم دارد در رابطه با انگیزه‌اش از این جنایات گفت.

 انگیزه‌ات از قتل‌ها چه بود؟

من اعتیاد به مواد مخدر دارم و همین مسأله مشکلات مالی‌ام را بیشتر کرده بود. برای همین به خاطر سرقت مرتکب قتل شدم.

 شگردت برای جنایات چه بود؟

از بوشهر به مقصد شهرهای جنوبی استان خودرویی را دربست و با مبالغی بالاتر کرایه می‌کردم و در خارج شهر با اسلحه شکاری، از پشت سر به راننده شلیک می‌کردم.

 با خودروهای سرقتی چه می‌کردی؟

اولی را که پژو پارس بود ۱۰ میلیون تومان فروختم اما قبل از فروش دومین خودرو دستگیر شدم.

 تصمیم داشتی به‌کارت ادامه دهی؟

بله چون پول خوبی از این راه به‌دست آورده بودم و فکر هم نمی‌کردم که دستگیر شوم.

 همدستت از قتل‌ها با خبر بود؟

نمی دانست. زمانی که در دومین جنایت همراه من سوار خودرو دربستی مقتول شد، در بین راه ماجرا را برایش گفتم.