×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Sunday, 31 May , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 6 خبر
جمعه های«شهدایی»احرار/ شهید ابراهیم جمشیدی شفت: فرزند عزیزم، امید مرا، قلب مرا به شما می سپارم، نگذارید که غم و اندوه داشته باشد

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل؛هرجمعه باشما باشهدائیم؛جمعه های«شهدایی»احرار/ برگی از زندگی حماسی شهید ابراهیم جمشیدی شهرستان شفت.

شهید ابراهیم جمشیدی در سال ۱۳۴۵ از یک خانواده مذهبی در دهستان نصیر محله شفت استان گیلان دیده به جهان گشود.

میزان تحصیلات آن شهید تا آخر دبیرستان مشغول بودند در اوایل سال های جنگ تحمیلی بفرمان امام خمینی (ره) بعنوان  بسیجی رهسپار جبهه جنگ شدند.

شهید ابراهیم جمشیدی قریب دو سال مجاهدت در راه اسلام عزیزسرانجام در اواخر اردیبهشت سال ۱۳۶۷ به درجه شهادت نائل آمدند.

ملاحظات:

* یک پای شهید بر اثر ترکش بمب باران هوایی قطع شده بود.

 *  آقای علی جمشیدی پدر گرامی شهیدشخصاً فرزندشهیدش  را غسل دادند، بر جنازه فرزند شهیدش نماز خواند، داخل قبر گذاشت و تلقین خواند!

*  ثمره ازدواج شهیدوالامقام ابراهیم جمشیدی  ۲ دختر است بنام های آمنه خانم که هنگام شهادت پدر ۳ سال داشت و فاطمه خانم که ۵ ماه بعد شهادت پدر پای بر دنیاگذاشتند.

وصیت نامه شهید ابراهیم جمشیدی

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین. ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و نصر علی القوم الکافرین .

با حمد و سپاس به خداوند بزرگ . با درود فراوان بر یگانه منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) و درود بر نائب بر حقش امام امت خمینی بت شکن و سلام بر رزمندگان اسلام که از هستی خود گذشتند و مردانه در نبرد حق علیه باطل شتافتند. سلام بر شهیدان بخون خفته کربلای حسین ع  تا به کربلاهای غرب و جنوب ایران و سلام بر خانواده صبور شهدا. متن وصیت نامه اینجانب ابراهیم جمشیدی فرزند علی بتاریخ ۶۵/۵/۳۱

بند اوّل در رابطه با پدر و مادر گرامی و مهربانم:

پدر و مادر گرامیم به حضور مبارکتان سلام عرض می کنم – سعادت و سلامتی شما را از خداوند بزرگ خواهان و خواستارم پدر و مادر عزیزم لایق آن نیستم که چیزی را برایتان بنویسم ولی چند جمله معذرت خواهی و طلب عفو برایتان می نویسم. پدر و مادر گرامیم باید مرا ببخشید که نتوانستم جبران آن همه زحمات شبانه روزی شما را بکشم و در طول زندگی همیشه مزاحم شما بوده ام و همیشه ناراحتیهای زیادی ایجاد کرده ام و خدمتی نتوانسته ام برای شما انجام دهم باید مرا عفو کنید.

پدر مهربانم چه رنجها بود که برایم نکشیدی و چقدر نصیحتها را به من کردید ولی من گوش نکردم و سر پیچی از فرمایشات شما را کردم. مادر گرامی و بهتر از جانم شبهای درازی را برایم زحمت کشید ؟  چه در شبهای گرم تابستان و چه در شبهای سرد زمستان خواب خودتان را برایم تلف کردی تا مرا به این سن و سال رساندید. و تمام ناراحتیها و سختیها را تحمل کردید و هرگز به رویم نیاوردید.

ولی من که بدین سن رسیدم می توانستم جبران آن همه زحمات شما را بکنم ولی نافرمانی کردم و سر پیچی را پیش گرفتم. و همیشه شما را ناراحت میکردم و در میان برادران خودم پسری کجرو بودم و همیشه به فکر اینطرف و آنطرف بودم ولی از شما میخواهم که مرا عفو کنید تا خداوند مرا عفو نماید و این را نیزمطمئن هستم که مرا ؟؟؟ تازه داماد شهید کربلا باشم.

ولی پدر و مادر گرامی و بهتر از جانم خوبیهای شما را هرگز فراموش نخواهم کرد و همیشه به یاد شما نیز هستم. پدر و مادر مهربان با هدیه کردن فرزند خودتان در راه  اسلام شما نیز در روز قیامت روسپید هستید و می توانید در آنروز بر خود ببالید شما هم در این دنیا رو سپید هستید و هم در آن دنیا من راه معلّم شهیدان و سرور آزاد مردان حسین بن علی (ع) را انتخاب کرده ام و افتخار نیز می کنم.

و بدانید که بهترین راه نیز همین راه صراط المستقیم می باشد و شما نیز سربلند و  با افتخار باشید . این دنیای مادی خواه ناخواه فنا شدنی می باشد باید فکر آخرت کرد و کوله بار راه را آماده کرد چه بهتر است که جلوتر رفت و گناه کمتر انجام داد. هر روز که بر عمر ما افزوده گردد گناه ما نیز اضافه می گردد. ولی انسان باید بداند که از کجا آمده است برای چه آمده است و سرانجام به کجا خواهد رفت من اوّلاً همه شما را به خدای بزرگ می سپارم .

ثانیاً فرزند عزیزم، امید مرا، قلب مرا سمانه آمنه را و همسرم  را به شما می سپارم  مگذارید که در طول زندگی ناراحتیها بکشند. نگذارید که فرزندم به راه کج بیافتد و در طول زندگانی خودش غم و اندوه داشته باشد.

مادر گرامیم فکر آن مادرهایی باش که چندین فرزند خود را در راه اسلام داده اند و  و هیچگونه ناراحتی

شما نیز همانند آن مادرها صبور و با افتخار باشید. بر سر قبرم گریه مکن در راهی که من شهید شده ام بخند و لبخند  و  افتخار را بر لب بیاور که تا چشم دشمنان بیرون آید و دشمنان بگریند .

پدر گرامیم . انشا الله خداوند به شما اجر و پاداش عظیم عنایت فرماید من خود را لایق آن نمی دانم که چیزی را برایتان بنویسم چون از هر نظر من شما را مومن تر و باتقواترین افرادی هستید که به شما ایمان دارم فقط سلامتی و سعادت شما را از خداوند بزرگ می خواهم . از خداوند میخواهم که اجر شهدا را به شما عنایت فرماید و با پدرهای شهدا همجوار گرداند.

پدر گرامی و مادر مهربانم در کارهای روزگار و اقتصادی و خصوصاً کار پر ارزش کشاورزی به شما خدا قوت می گویم . و به شما می خواهم بگویم که ناراحتی و اندوه به خود راه ندهید و چند عمر زندگانی را در پناه اسلام به سلامتی و خوشبختی بگذرانید . توکل بخدا کنید و شیطان را از خود برانید که پیروزی با شماست.

بند دوّم در رابطه با برادران و خواهرانم:

برادران و خواهرانم سربلند و باافتخار زندگی کنید و راه رسم علی اکبر (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) را در پیش گیرید. برادرانم نتوانستم آنچنان برادری خوب و مهربان برایتان باشم ولی مرا ببخشید. بدانید که برادر حقیرتان در طول زندگی اشتباهات زیادی کرده است برایم از خداوند طلب عفو کنید و با پدر و مادر در کارهای زندگی کمک کنید و توکل بر خدا نمائید . همیشه به یاد خدا باشید که خداوند به شما کمک کند و شیطان در قلبتان نفوذ نکند. برادران و خواهران . برادر حقیرتان را ببخشید و سلام مرا نیز پذیرا باشید سلام مرا به برادرزاده ها و خواهرزاده های عزیزم برسانید. برادران و خواهرانم همیشه به یاد امام حسین ع باشید که چگونه شهادت همه افراد خانوادۀ خود را تحمل کرد و حسرت آه کشیدن را به دل دشمنان گذاشت ؟ شما نیز افتخار کنید که فردای روز قیامت می توانید ، امام حسین ع  ملاقات کنید. و به آنحضرت و فرزندان ایشان بگوئید که ما نیز از خانواده های شهید هستیم.

در این دنیا باید با هر گونه ظلم و ستم جنگید تا در روز قیامت آسوده خاطر باشیم. اگر ساکت بنشینیم فردای قیامت در دوزخ هستیم. چون خداوند فرموده است. من آن مظلومی را که ظلم بر آن واقع شده است و ساکت نشسته است با آن ظالم در دوزخ خواهم سوزانید. برادران و خواهران و مادر و پدرم دعا به جان امام را فراموش نکنید و همیشه رهرو راه امام امت باشید که رهبری صالحتر و باتقواتر از او نخواهید یافت. از برادر بزرگوارم آقارشید گرفته تا برادرم اسحق سلام عرض می کنم . عوض من به روی زیبای اسحق بوس بدهید و به اسحق بگوئید که در این دوره باید تو از افرادهای  بیائید که از هر گونه خطاها به دور باشید.

سلام مرا به تمام دوستان و آشنایان برسانید و از مردم نیز برایم طلب عفو و حلالیت بطلبید. برادران و خواهرانم ازبرخورد با مردم از اخلاق نیک و شرافتمندانه برخورد کنید. و از نامحرمان چشم پوشی کنید. شیطان در کمین تک تک شماست مواظب خودتان باشید.

احترام به پدر و مادر یادتان نرود . برادران و خواهرانم از خداوند بخواهید که همۀ شما را به راه راست هدایت کند و از انحرافات باز دارد. و گناه مرا نیز ببخشاید. برادران و خواهرانم سعی کنید در یک خانواده در کنار همدیگر با صلح و صفا زندگانی کنید و هرگز از همدیگر دوری نجوئید و به همدیگر بد نگوئید که موجب تفرقه و جدایی شما می گردد و از هم جدا میشوید که آینده ای افسوس و نگران کننده برای شماها دارد در پایان تک تک شما را بخدای بزرگ می سپارم.

وقت شریف شماها را نیز نمی گیرم در پایان نیز سلام مرا به فامیلان مادر بزرگ پدربزرگ عمه و خاله ها دائی ها – عموها – پسر عموها و دیگر فامیلها –خانواده های قریب – سلام مرا به فرزند و همسرم و تمامی دوستان و آشنایان برسان برایم طلب عفو نمائید. از مردم نیز بخواهید که هر گونه بدی از من دیده اند مرا ببخشند خداحافظ – خدانگهدار شماها و خمینی باد

              بنده حقیر و گناه کار خداوند ابراهیم جمشیدی

                                                    ۱۳۶۵/۵/۳۱              به امید زیارت کربلای حسین ع

مرگ بر آمریکا  مرگ بر شوروی مرگ بر اسرائیل سلام بر شهیدان درود بر خمینی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.