جمعه های«شهدایی»احرار/ کوتاه از زندگی حماسی دانشجوی شهید«ارمغان یکتایی راد» از رشت - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ آبان - ۱۳۹۸  
true
true
جمعه های«شهدایی»احرار/ کوتاه از زندگی حماسی دانشجوی شهید«ارمغان یکتایی راد» از رشت

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل؛هرجمعه باشما باشهدائیم؛جمعه های«شهدایی»احرار/ کوتاه از زندگی حماسی دانشجوی شهید«ارمغان یکتایی راد» از رشت.

شهید ارمغان یکتایی راد به جهت اخلاق پسندیده و روابط صمیمانه ای که در اجتماع داشت تمام کسانی که او را می شناختند پس از شهادت او بسیار متاسف شده چرا که او را الگوی مناسب برای سایر جوانان و همسالان در جامعه می دانستند.
 شهید «ارمغان یکتایی راد» در سال ۱۳۴۴ در رشت به دنیا آمد. در خانوده ای جویای علم و دانش پرورش یافت و سعی می کرد با چیزهایی که در پیرامونش وجود دارد بهتر آشنا شود.
وی در شناخت علوم طبیعی از خود علاقه بسیاری نشان می داد، اکثرا در اوقات فراغت به ساخت وسایل چوبی و کاردستی مشغول بود و درصدد پدد آوردن چیزهای نو بر می آمد، در هر فرصتی که پیش می آمد کتابی تهیه کرده و شروع به خواندن آن می کرد.
او شدیدا معتقد به احقاق حق از ظالم بود و هرگز زیر بار ظلم و زور نمی رفت و تعصب خاصی نسبت به امام خمینی و انقلاب داشت. احترام به مقدسات دینی و انجام فریضه های مذهبی روز به روز معنویت را در وجوش تقویت می کرد. به جهت اخلاق پسندیده و روابط صمیمانه ای که در اجتماع داشت تمام کسانی که او را می شناختند پس از شهادت او بسیار متاسف شده چرا که او را الگوی مناسبی برای سایر جوانان و همسالان در جامعه می دانستند.
فرازی از بیانات شهید به نقل از برادر شهید؛ سلام بر شهیدان افتخار آفرین راه حق و عدالت که دست از هر چه داشتند شستند و تن به طوفان بلا سپردند، آری قطره قطره خون شهیدان تفسیر آیه جهاد است و چه زیباست زیباتر از گلهای با طراوات فروردین و شقایق های بهار.
سرانجام این شهید بزرگوار ۴ تیرماه ۱۳۶۷ در جزیره مجنون به شهادت رسید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true