جمعه های«شهدایی»احرار/ وصیت قاضی شهید خطاب به قضات کشور: الملک یبقی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم ... - پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۰ آبان - ۱۳۹۸  
true
true
جمعه های«شهدایی»احرار/ وصیت قاضی شهید خطاب به قضات کشور: الملک یبقی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم …

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل؛هرجمعه باشما باشهدائیم؛ جمعه های«شهدایی»احرار/ سفارش قاضی شهیدصدرالدین صدر خطاب به قضات کشور: الملک یبقی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم …

 سید صدرالدین در سال ۱۳۱۸ در رامسر به دنیا آمد و از همان جوانی به رشته قضاوت علاقه خاصی داشت.

شهید سید صدرالدین صدر در یک مساله قضایی که قاضی وقت رای را به اشتباه صادر کرد به پدرشان گفت من باید قاضی شوم تا حکم عدالت را برقرار کنم.

و در سال ۱۳۴۷ در پایه لیسانس رشته های علوم اجتماعی و حقوق دانشگاه تهران با کسب رتبه ی سوم قبول و در دانشگاه هم با نمرات عالی موفق به اخذ مدرک لیسانس حقوق شد.

فرازی از وصیت نامه شهید سید صدرالدین صدر خطاب به قضات:

اصالت تاریخی خود را پیوسته در نظر داشته باشید پاسدار حق باشید، درنظر داشته باشید که ملتی که در زیر چکمه ستمشاهی گذشته آنچنان پایمال شده بود امروز تشنه ی عدالت است.

دیگر نمی تواند زورگویی و اجحاف را تحمل کند. «الملک یبقی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم و بالظلم »در هر لباس و مقامی قاطعانه برخورد کنند.

خداوندا! قضات عادل را شرح صدر عنایت فرما و کسانی را که صرفاً به خاطر کسب وجهه، احساسات پاک مردم و جوانان سلحشور را به بازی گرفته و به نام حق بر قوه قضاییه می تازند اصلاح فرما.

فرشتگان عدالت را بیداری، پویایی، تعهد و استقامت عنایت فرما تا در پاسداری از حق یک لحظه درنگ ننمایند و مأیوس نشوند.

شهید سید صدرالدین صدر پس از چندین مرحله حضور در جبهه ها در فاصله ی سال های ۵۹، ۶۰، ۶۵ در تاریخ ۴ اردیبهشت ۱۳۶۵ حدوداً ۱۰ روز بعد از تولد تنها دخترشان و در ایام نیمه شعبان در اثر اصابت ترکش خمپاره ۶۰ به سرش در فاو به شهادت رسید.

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true