×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Thursday, 9 April , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 7 خبر
پنجمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس| نام نویسی ۶۰۶۶ نفر/ ثبت نام داماد روحانی در تبریز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل؛پنجمین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح در فرمانداری های سراسر کشور و محل ثبت نام وزارت کشور آغاز شد.

داوطلبان این انتخابات تا ۱۶ آذر فرصت دارند با در دست داشتن مدارک لازم، در انتخابات ثبت‌نام کنند. مدت زمان ثبت‌نام در هر روز از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ عصر و به مدت ۱۰ ساعت است.

بنابر اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور، داوطلبان می­‌توانند به منظور اعلام داوطلبی خود در مهلت تعیین شده با همراه داشتن مدارک زیر به وزارت کشور، فرمانداری­‌های مراکز حوزه­‌های انتخابیه، سفارتخانه­‌ها، کنسولگری­‌ها یا نمایندگی ‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه و اقدام به تکمیل فرم ثبت نام نمایند.

اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن

اصل شناسنامه عکس­دار و یک نسخه تصویر کلیه صفحات آن

یک قطعه عکس ۴*۳ جدید

اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن)

اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی

اصل و یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائمی و یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولین خدمت وظیفه عمومی.

** ثبت نام بادامچی و جوادی

محمد رضا بادامچی نماینده فعلی مردم تهران در مجلس با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری تهران و فاطمه جوادی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست در دولت نهم با حضور در ستاد انتخابات کشور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کردند.

** مجلس دهم نظارت کافی بر دولت ندارد

فاطمه واعظ جوادی رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در دولت نهم صبح امروز (پنجشنبه) پس از ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در وزارت کشور و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مجلس دهم نظارت کافی بر دولت ندارد و به اندازه لازم در بعد نظارت ورود نمی‌کند، اظهار کرد: در قضیه افزایش قیمت بنزین، انتظار بود که نمایندگان حرفی زده و اقدامی کنند. بالاخره آنها نماینده مردم هستند. باید سوال می کردند چرا این طرح اینگونه اجرا شد. در مجلس قوانینی تصویب می شود که به صلاح مردم نیست ولی از نمایندگان فقط سکوت دیده ایم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مجلس یازدهم می تواند با نهادهای موازی با خود مقابله کند، تصریح کرد: انتخاب مردم این را خواهد گفت و ترکیب نمایندگان مشخص می کند که آنها نماینده مردم هستند یا دولت.

جوادی در پاسخ به این پرسش که آیا در جریان احمدی نژاد قرار می گیرید، گفت: خیر.

** عضو فراکسیون امید: دوره قبل همه هزینه‌ها را به‌طور شفاف خودمان پرداختیم

محمدرضابادامچی نماینده فعلی مردم تهران در مجلس و عضو فراکسیون امید پس از حضور در فرمانداری تهران و در حاشیه ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی درجمع خبرنگاران گفت: من عضو شورای مرکزی حزب کار هستم و سبقه اصلی در حوزه کار، تولید و کارگران است و موضوعات مربوط به همین مباحث را پیگیری می‌کنیم.

وی افزود: با شفافیت مالی نمایندگان موافقم وقتی خودمان انتخاب شدیم. همه کارها را با پول خودمان انجام دادیم و انتظاری از کسی نداشتیم که بیاید و این کارها را برایمان انجام دهد.

بادامچی تاکید کرد: حتی هزینه تبلیغات هم که به صورت جمعی از سوی شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان انجام شد را که در مجموع یک میلیارد تومان برای همه اعضای لیست معرفی شده بود از جیب خودمان پرداخت کردیم.

وی تاکید کرد: رقابت انتخاباتی دوره قبل خیلی شفاف بود و همه هزینه ها را خودمان پرداختیم و دوست داریم همه موارد را اینگونه شفاف سازی کنیم.

** میرسلیم هم ثبت نام کرد

سید مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با حضور در ستاد مرکزی انتخابات کشور برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

** دستگاه‌های نظارتی به دقت هزینه‌های انتخاباتی کاندیداها را زیر نظر بگیرند

سیدمصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی پس از حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور و ثبت نام از حوزه انتخابیه تهران در مورد علل حضور خود در این انتخابات در جمع خبرنگاران، بیان داشت: آمدن من به انتخابات مجلس شورای اسلامی برای نشان دادن اهمیت این موضع است که جای ناامیدی برای مردم وجود ندارد. البته ما در کشور مشکلات داریم که عمده آن بر می‌گردد به ضعف‌هایی که در مجلس و دولت ما وجود داشته و دارد و مقداری از آن هم به شرارت هایی که از خارج علیه ما شده است بر می گردد.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: از حوزه تهران ثبت نام کردم و حتما لیستی می این اما هنوز لیستی مشخص نشده است.

وی با تأکید بر اینکه در درجه اول با رسیدگی به مشکلات قانونی که سر راه اشتغال به ویژه جوانان وجود دارد برطرف شود، درباره شفافیت هزینه های انتخاباتی خود عنوان داشت: تا سال ۱۳۷۴ خیلی مشکلی به لحاظ شفافیت مالی نداشتیم اما از آن سال به بعد متاسفانه بی دقتی هایی صورت گرفت و شاهد سیطره پول در سرنوشت انتخاباتی بودیم و از آن به بعد هم این وضعیت تقویت شد، به طوری که الان نمایندگان احساس می کنند باید مقدار زیادی هزینه کنند تا به مجلس راه یابند که این راه درستی نیست.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: امیدواریم که انشالله دستگاه های نظارتی بتوانند به دقت این هزینه ها را در نظر بگیرند تا کسانی که شایستگی دارند به دلیل اینکه از لحاظ مالی، اعتبار لازم را ندارند خدای ناکرده حذف نشوند و شاهد این نباشیم کسانی که حاکم می شوند در کشور پول و قدرت مالی داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که آیا خودتان اموال و هزینه‌کرد انتخاباتی خود را اعلام می کنید؟ اظهار داشت: من به عنوان یکی از مسئولین موظف بودم اموالم را اعلام کنم و به دستگاه قضایی هم اعلام کردم اما به لحاظ هزینه های انتخاباتی مشکلی نداریم؛ چیزی در بساط ندارم که هزینه کنم مگر آنکه دوستانی که پشتیبانی می‌کنند هزینه کنند.

این داوطلب کاندیداتوری انتخابات مجلس یازدهم در مورد حضور در لیست انتخاباتی تهران نیز بیان داشت: هنوز لیست ها تصمیم گیری نشده اما قطعاً در فهرست خواهیم بود.

** ثبت نام داماد روحانی از تبریز/ مهدی‌زاده: برای نامزدی نمایندگی مجلس از رئیس‌جمهور اجازه گرفتم

کامبیز مهدی زاده، داماد حسن روحانی رئیس جمهور برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو  صبح امروز در فرمانداری تبریز حضور یافت و ثبت نام کرد.

کامبیز مهدی‌زاده که به همراه همسر خویش برای ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد محوطه فرمانداری تبریز شد در پاسخ به سوال خبرنگاران اظهار کرد: خود آقای رئیس جمهور به پشتوانه مردم عزیز در انتخابات شرکت کردند و من نیز به پشتیبانی مردم آذربایجان به حمایت از جوانان در این انتخابات شرکت خواهم کرد.

وی تصریح کرد: جوانان سد شکن و آنتی فساد هستند و در راه مبارزه با فساد سردمدار هستند و بنده نیز به همین خاطر در این عرصه شرکت می‌کنم.

داوطلب انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس خاطرنشان کرد: من به عنوان از فرزند شخصیت خاص و یا داماد شخصیت خاصی شرکت نمی‌کنم بلکه من فرزند آذربایجان هستم و افتخار می‌کنم که آذربایجانی هستم.

وی افزود: وظایف نمایندگان قانونگذاری و پیگیری مطالبات مردمی  و نظارت بر اجرای صحیح قانون می‌باشد زیرا وظیفه نماینده پل کشی سدسازی و یا راهسازی نیست بلکه باید قانونگذاری به نحو احسن انجام دهد.

مهدی‌زاده گفت: در رابطه با مجلس فعلی این مردم هستند که باید نظر بدهند و می‌توانند که می‌توانند  نظرات خود را در رای انتخابات آتی نشان دهند زیرا ما یک مجلس کارآمد نیاز داریم تا با طرح و لایحه به سمت جوانگرایی با برنامه‌ریزی راهبردی و استراتژیک حرکت کند.

وی در رابطه با شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی خود گفت: انتخابات هنوز شروع نشده است  تا من هم هزینه انتخاباتی داشته باشم و ان شاءالله بعد از شروع انتخابات هزینه انتخاباتی را اعلام خواهم کرد که  تاکنون نیز هیچ هزینه‌ای نکرده‌ام.

داماد رئیس جمهور بیان کرد: بنده به عنوان رابطه پدر و فرزندی با رئیس‌جمهور از ایشان اجازه گرفته و در انتخابات شرکت می‌کنم.


حضور کامبیز مهدی زاده داماد رئیس جمهور در فرمانداری تبریز

** ثبت نام سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه

رامین مهمانپرست سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه و سفیر سابق ایران در لهستان با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری تهران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

محمد کاظمی نماینده ملایر در مجلس دهم برای شرکت از حوزه انتخابیه ملایر، حجت الاسلام کمساری معاون فرهنگی تنظیم و نشر اثار امام برای شرکت از حوزه انتخابیه تهران، امیرعباس سلطانی نماینده بروجن در مجلس نهم، براتعلی محمدی نماینده سنقر و کلیایی در مجلس پنجم و ششم، مویّد حسینی صدر نماینده ادوار هشتم و نهم برای شرکت از حوزه انتخابیه تهران در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات کشور ثبت نام کردند.

** احمد مازنی ثبت نام کرد

احمد مازنی عضو کمیسیون فرهنگی و عضو فراکسیون امید مجلس برای شرکت در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد.

** شوشتری: تاکنون هیچ مشکلی از حوزه‌های انتخابیه گزارش نشده است

محمدابراهیم شوشتری رئیس مرکز حراست وزارت کشور در جمع خبرنگاران ضمن تبریک میلاد امام حسن عسگری(ع)، گفت: حضور مردم در ستاد وزارت کشور و فرمانداری گسترده است و کارها به خوبی انجام می شود.

وی افزود: هر روز اسامی ثبت نام شدگان به مراجع چهارگانه ارسال می‌شود و آنها ۵ روز فرصت دارند که به وزارت کشور اعلام کنند و نتیجه بررسی صلاحیت‌ها در زمان قانونی به افراد اعلام می‌شود.

رئیس مرکز حراست وزارت کشور تاکید کرد: طبق اطلاعات من در تمام استان‌ها و حوزه‌های انتخابیه فرآیند ثبت نام از داوطلبان به خوبی انجام می شود و تا کنون هیچ مشکلی گزارش نشده است.

** نیکزاد در اردبیل ثبت نام کرد

علی نیکزاد، استاندار سابق اردبیل و وزیر راه و شهرسازی دولت دهم در پنجمین روز جهت ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد فرمانداری اردبیل شده و ثبت نام خود را تکمیل کرد.

** نیکزاد: سعی می‌کنم مدیون کسی نباشم

وی پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همواره تابع ولایت بوده‌ام و با حضور در انتخابات امیدوارم سرباز ولایت و خادم ملت باشم و تابع قانون خواهم بود.

وی افزود: عدم اولویت‌بندی امور و عدم رسیدگی به وضعیت معشیت مردم از جمله بزرگترین ضعف‌های مجلس شورای اسلامی فعلی است.

داوطلب نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم یک مجلس انقلابی برای زمینه تشکیل دولت حزب الهی و مجلسی از بطن مردم برای مردم به خصوص برای حل مشکلات معیشتی مردم تشکیل دهیم.

نیکزاد در خصوص منابع مالی انتخاباتی خود عنوان کرد:‌ برادران، اقوام و آشنایان در حد مقدورات حداقلی کمک حالم خواهند بود و سعی می‌کنم مدیون کسی نباشم هرچند عنایت مردم همواره بزرگترین کمک را به من کرده است.

** ثبت نام علیرضا بیگی در تبریز

احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز در مجلس دهم با حضور در فرمانداری تبریز برای شرکت در انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تبریز ثبت نام کرد.

** مجلس بدون لاریجانی با یک تحول روبه‌رو خواهد بود

احمد علیرضا بیگی که با همراهی خانواده جانباختگان قطار_تبریز_مشهد در انتخابات مجلس از حوزه انتخابی تبریز،‌ آذرشهر و اسکو ثبت نام کرد، در جمع خبرنگاران گفت: مردم حتماً باید به سبقه و فعالیت‌های داوطلبان دقت کنند تا با چه مشخصه و دیدگاهی وارد مجلس می‌شوند. در واقع حرف‌هایی که در دوران تبلیغات زده می‌شود را باید در مجلس به اجرا در بیاورند.

وی افزود: در دوره قبلی هزینه خاصی نکردم و بررسی‌های لازم را نیز انجام دادند و این دوره نیز هزینه‌ای نخواهم کرد زیرا بضاعت آن را هم ندارم.

بیگی ادامه داد: دوره بعدی در فقدان آقای لاریجانی با یک تحول روبه‌رو خواهد بود و به فضل الهی می‌توان در مجلس یازدهم یک تحول بزرگ را دید زیرا  آقای لاریجانی  نتوانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد که همین بنزین آخرین موضوع  است که با اینکه دو بار از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نظرخواهی و رای‌گیری شد ولی در نهایت در بین سران سه قوه با عنوان رای موافق بود.

** ثبت نام تقی کبیری در خوی

سیدتقی کبیری نماینده خوی در مجلس شورای اسلامی برای شرکت در انتخابات دوره یازدهم مجلس در فرمانداری خوی ثبت نام کرد.

** ۶۰۶۶ نفر برای انتخابات مجلس ثبت نام کرده‌اند

سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور امروز در پنجمین روز نام نویسی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: در آستانه ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان هستیم؛ این نام نویسی از صبح فردا آغاز و تا ۲۱ آذرماه از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر در تهران شیراز قم و بجنورد و مشهد انجام می‌شود.

وی افزود: ستاد انتخابات کشور در وزارت کشور کار‌ ثبت‌نام از داوطلبان خبرگان رهبری را نیز انجام می‌دهد.

موسوی به ارائه جدیدترین آمار از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات مجلس پرداخت و گفت: از صبح امروز ۱۱۶۵ نفر ثبت‌نام کردند شامل ۱۰۶۲ نفر مرد و ۱۰۳ زن می‌شوند. کل داوطلبان تاکنون ۶۰۶۶  نفر شامل ۶۶۹ زن و ۵۳۹۷ مرد هستند. ۱۱ درصد زنان و ۸۹ درصد مردان.

این خبر تکمیل می‌شود…

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.