×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۱۳ فروردین , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Wednesday, 1 April , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
یک استعفا و چند سوال از دبیرسابق ستاد امربه معروف و نهی از منکر گیلان

اختصاصی احرارگیل،پایگاه گیلانستان خبری با عنوان «حسن کربلایی از ستاد امر به معروف گیلان استعفا داد/ آیت الله فلاحتی موافقت کرد» در تاریخ(دیروز)  یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ -۱۵:۲۰ بر روی خروجی خود قرارداد که برای اهل تحقیق سوالاتی را به دنبال داشت لذا بد ندیدیم چند جمله ای درارتباط با استعفای دیرهنگام و فعالیت های«زودهنگام» جناب حاج حسن کربلایی درایام ممنوعه  فعالیت های انتخاباتی به اطلاع مردم شریف گیلان بویژه  شهرستان رشت به عنوان امربه معروف و نهی ازمنکر داشته باشی« ازقبل ازجناب حاج حسن آقای کربلایی عزیز پوزش می طلبم بابت این جسارت:

حوالی خردادماه ۹۸ (امسال)بود که بعد فراقی چندین ساله ازمنصب های معمول، به هرحال غلامرضا شفیع زاده کم کار و پروازی ازدبیری ستاد احیاءامربه معروف و نهی از منکر گیلان رفت و دبیر حزب موتلفه ی گیلان آقای حسن کربلایی جامه خدمت برتن کرد. کاری به انتقادهای شایسته و بایسته اهالی «درد» ازاین انتصاب را نداریم که بسیاری ازآن بعنوان بده و بستان مربوط به«ماندگاری» “سردارها و سربازها” نام می بردند وبرخی نیز… ولی هرچه بود کربلایی  آمده بود تا بماند وبه قولی برای جامعه اسلامی بویژه نسل جوان گیلان و مرکز رشت خدماتی فرهنگی به یادگارگذارد .

کربلایی(مثل سابق)حضور در رسانه ها و حرکات اجتماعی را تندتند ضمیمه برنامه های کاری خودکرد تاموثرتردیده بشه.

برگزاری اجتماعات پی در پی و راهپیمایی ها و نطق های آتشین درمجالس ومحافل بویژه سر کتک کاری اوباش به آمربه معروف خمام و… تا برگزاری برخی جلسات و نشست با ائمه جمعه و… خلاصه هرجا اجتماعی بود و رسانه ای که بشود خودی نشان داد؛ این کربلایی بود که از ضرورت های حفظ وحدت می گفت باچاشنی امربه معروف و نهی ازمنکر  و…

این شد تا حوالی ثبت نام کاندیداها برای انتخابات مجلس یازدهم که آنک آنک نای شعله های نطق هایش چون حلقوم بریده ی نی ستان ره گم کرد از”دردها و از شیدایی ها”. خدایا! چنین مباد.کربلایی کاری کرد که دوستانش انگشت به دندان بمانند.

آقای کربلایی! آن همه از شما دررسانه ها ،اجتماعات ،راهپیمایی ها و…از امربه معروف شنیدم؛ همه وهمه تنها برای مدت قریب به ۶ماه ؟!

خلاصه کلام ؛ کربلایی دبیر حزب موتلفه و دبیرستادامربه معروف و نهی ازمنکرگیلان رفت پای میز ثبت نام نشست؛ و پس ازنام نویسی هم  گفت: من آزاد و مستقل هستم!!. امان از روزی که دبیر یک حزب دریک استانی خطاب به مردم خود بگوید که من مستقل و آزادهستم!!
باورکه نه،حتی شنیدن این سخن نیز برای اهل سیاست و کیاست بسیار بیگانه بود.

البته، اینکه آقای کربلایی درهمان نشست فرمود جای کسی راتنگ نمی کند خود ازاخلاق مداری ایشان حکایت دارد ولی اینکه دبیر یک حزب بفرماید من “مستقل و آزادهستم” بسیاری رادرفکر فرومی برد که آیا نیازهست برخی کلمات بازتعریف شوند تا خدای ناکرده نامحرمی همچون نگارنده این مقال ازآن به عنوان «فرافکنی» یاد نکند؟.

اما چند سوال برای این نوشته:

*نخست اینکه اگر بناست برای اطلاع افکارعمومی متنی مهم و دارای اهمیت خبرشود آیا شایسته تر نبود دراینگونه موارد(استعفامسئولان ذیربط) اصل سند{تقاضای استعفا و پاسخ  آیت الله) باامضاء، ذکر تاریخ و…برای همه اهالی خبرو رسانه استانی  ارسال می شد؟
*دیگر اینکه پرسش اهل نظر این است که اساساً تیم معرفی کننده آقای کربلایی بعنوان دبیر امربه معروف گیلان آیا ازقبل از قصد ایشان برای نام نویسی انتخابات مجلس یازدهم اطلاع داشتند، اگر پاسخ این پرسش مثبت است چرا  آیت الله فلاحتی را ازاین قصد آگاه نساختند؟

*سوم اینکه مشخص نشدآیا این استعفا قبل از ثبت نام برای کاندیداتوری درامر انتخابات بوده یا بعد ثبت نام و اساساً چرا؟ دراین ارتباط ساختارقانونی ستادمرکزی امربه معروف چه می گوید؟ آیا دبیر نیز می بایست برای ثبت نام تاریخ خاصی را برای استعفا رعایت می کرد؟

*چهارم نیز برای اهل تحقیق ذکرجمله ی «دو ماهه و یا دائم »!! آقای کربلایی ابهام آفرین است . درمتن خبر نیز مشخص نشد که آیت الله حاج شیخ رسول فلاحتی با چه نوع استعفایی موافقت نموده اند؟! دوماهه یا دائمی؟! و…
یه سووال هم از محضرآیت آلله فلاحتی نماینده معززولی فقیه درگیلان وآن اینکه که معظم له چه زمانی ازقصد ایشان برای شرکت در امر انتخابات اطلاع یافتند؟

 • پنجم هم در خصوص فعالیت های انتخاباتی ایشان است،مردم می پرسند که فعالیت های ریسه ای و رسانه ای آقای کربلایی ولو در قالب روشنگری  امر به معروف و…(خارج از زمان قانونی تبلیغات انتخاباتی) خود تبلیغات زودرس انتخاباتی  محسوب می شود.«چه بسا اگر نامزدی از فضای مجازی و رسانه ها و…همین مطالب را منتشر و… داشته باشد از چشم تیزبین هیات نظارت استان در امان نباشد» آیا هیات نظارت شورای محترم نگهبان براین مهم (فعالیت های زودهنگام انتخاباتی جناب کربلایی)اهتمام دارند؟
 • متاسفانه دراستان ما علی الرخم کثرت نشریات مکتوب و مجازی… هیچگونه عکس العملی به این گونه مسائل نمی شودیا حتی چترحمایتی ایجادویاحاشیه ای امن بوجود می آیدکه صد البته این خود دردی آشکاراست./باقی بماندبرای بعد…

 

 1. شهاب الدین رهنما

  درود
  از جناب کربلایی بدتر از این انتظار می رود اما بهتر از این نه!

  و البته جای شگفتی همچنان از جناب … است که چگونه ایشان را برگزیده اند؟!

  خدایا!
  هدایتمان کن . . .

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.