سرهنگ حمید محمدی‌نسب اظهار داشت: در پی تماس تلفنی که عصر روز گذشته با مرکز فوریت های ۱۱۰ مبنی بر یک درگیری در بازار ماهی فروشان بندرکیاشهر با سلاح سرد صورت گرفت، عوامل و ماموران نیروی انتظامی منطقه به سرعت به محل درگیری اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه پس از اعزام ماموران نیروی انتظامی، درگیری در بازار ماهی فروشان بندرکیاشهر مورد بررسی و تحقیق قرار گرفت، افزود: در این تحقیقات مشخص شد که ۵ نفر با هویت معلوم (در بازار ماهی فروشان بندرکیاشهر رو به روی هم مغازه ماهی فروشی داشتند) بر اثر اختلافات قبلی و درگیری لفظی با سلاح سرد با هم درگیر شدند.

سرهنگ محمدی‌نسب ادامه داد: متاسفانه در این درگیری دو نفر (پدر ۶۵ ساله و پسر ۴۰ ساله) به علت اصابت چند ضربه چاقو به پهلو، شکم و ران پا جان باختند.

وی با اشاره به اینکه متهمان پس از درگیری از محل متواری شدند، افزود: قاتلان ۵۱ و ۳۰ ساله در یکی از دهستان های شهرستان آستانه اشرفیه شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته سرهنگ محمدی‌نسب، متهمان در تحقیقات اولیه به ارتکاب قتل اعتراف و انگیزه خود را اختلافات قبلی و عصبانیت ناشی از درگیری لفظی با مقتولان اعلام کردند، ضمن آنکه پرونده متهمان برای سیر مراحل قانونی به مقامهای قضائی تحویل داده شد.

وی قتل را یکی از جرائم خشن که موجب ایجاد التهاب و ناامنی در جامعه می شود دانست و یاداور شد: به منظور جلوگیری از بروز اتفاقات ناگوار، لازم است خانواده ها از دخالت دادن جوانان در اختلافات خانوادگی و شغلی جدا پرهیز کنند.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستاست و در شرق استان گیلان قرار دارد. این شهرستان حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت دارد.