×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۲۰ تیر , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Friday, 10 July , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
اسامی کاندیداهای ریاست کمیسیون های تخصصی مجلس+ سوابق

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، باتوجه به اینکه بیش از ۷۵ درصد نمایندگان مجلس در دوره یازدهم نسبت به دوره قبل تغییر کرده اند، شاهد تغییرات جدی در رأس کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز خواهیم بود. نمایندگان براساس امتیازبندی در کمیسیون های مجلس عضو شده و پس از آن با رای اعضا هیئت رئیسه کمیسیون تعیین خواهد شد.

همچنین نام چهره هایی که در ادامه گزارش به آنها اشاره می شود، به عنوان گزینه های جدی ریاست کمیسیون های تخصصی مجلس مطرح است.

گزینه های احتمالی ریاست کمیسیون های تخصصی مجلس را در ذیل می خوانید:

کمیسیون عمران

اقبال شاکری؛ عضو شورای شهر چهارم تهران

محمدرضا رضایی کوچی؛ نماینده دوره‌های هشتم، نهم و دهم مجلس
کمیسیون آموزش و تحقیقات
محمدمهدی زاهدی؛ وزیر علوم تحقیقات و فن آوری در دولت نهم، سفیر ایران در مالزی، نماینده دوره نهم و دهم مجلس
حبیب الله دهمرده؛ استاندار سابق لرستان، سیستان و بلوچستان و کرمان، نماینده دوره دهم مجلس

کمیسیون اجتماعی

سیداحسان قاضی زاده هاشمی؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مشاور حقوقی قوه قضائیه، نماینده دوره دهم مجلس

ولی اسماعیلی؛ نماینده دوره هشتم مجلس
عبدالرضا مصری؛ نایب رئیس دوم مجلس در سال آخر مجلس دهم، نماینده دوره های هفتم، نهم و دهم مجلس، وزیر رفاه و تأمین اجتماعی در دولت نهم و سفیر ایران در ونزوئلا
علی بابایی کارنامی؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران و مشاور وزیر کار

کمیسیون اقتصادی

محمدرضا پورابراهیمی؛ معاون استاندار کرمان، نماینده ادوار نهم و دهم مجلس

سیدشمس الدین حسینی؛ وزیر اقتصاد در دولت های نهم و دهم
الیاس نادران؛ نماینده دوره های هفتم، دوره هشتم و نهم مجلس
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری؛ جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، نماینده دوره دهم مجلس

محمدصالح جوکار؛ فرمانده سپاه پاسداران در استان های یزد، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، معاون پارلمانی سپاه پاسداران ، نماینده دور نهم

حسین نوش آبادی؛ معاون حقوقی مجلس و امور استانها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سفیر ایران در عمان، مشاور وزیر امور خارجه در امور آسیا و اقیانوسیه و نماینده دوره های ششم و هفتم مجلس

فداحسین مالکی؛ سفیر ایران در افغانستان و  رئیس ستاد مبارزه با  قاچاق کالا و ارز

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

حمیدرضا حاجی بابایی؛ نماینده دوره های پنجم، ششم، هفتم، هشتم و دهم مجلس، وزیر آموزش و پرورش در دولت دهم و رئیس فراکسیون اصولگرایان در مجلس دهم
الیاس نادران؛ نماینده دوره های هفتم، دوره هشتم و نهم مجلس
سیدشمس الدین حسینی؛ وزیر اقتصاد در دولت های نهم و دهم

کمیسیون بهداشت و درمان

دکتر عبدالحسین روح الامینی نجف‌آبادی؛ ریاست شورای مرکزی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی، مشاور وزیر بهداشت و رئیس انستیتو پاستور، مشاور انتخاباتی محسن رضایی، ریاست کمیتهٔ علمی، تحقیقاتی و فناوری دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس خانه احزاب ایران
حسینعلی شهریاری؛ رئیس علوم پزشکی زاهدان، نماینده ادوار هفتم، هشتم، نهم و دهم مجلس
سید مرتضی خاتمی؛ نماینده دوره دهم مجلس
مسعود پزشکیان؛ نایب رئیس اول مجلس در دهمین دوره، نماینده دوره های هشتم، نهم و دهم مجلس و وزیر بهداشت در دولت هشتم

کمیسیون صنایع و معادن

رضا تقی پور انواری؛ وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات و مشاور رئیس‌جمهور در امور ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت دهم و عضو و سخنگوی دوره چهارم شورای شهر تهران
عزت الله اکبری تالارپشتی؛ مدیر کل سیاسی، انتظامی استانداری مازندران، نماینده دوره های پنجم و هشتم مجلس
سیدمصطفی میرسلیم؛ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت ششم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت سیاسی اجتماعی وزیر کشور، عضو حزب جمهوری اسلامی، سرپرست نهاد ریاست جمهوری و مشاور عالی رئیس‌جمهور در دولت سوم و چهارم، رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، مؤسس و رئیس مرکز تحقیقات موتور ایران و ریاست فدراسیون نجات غریق و غواصی ایران

کمیسیون فرهنگی

حجت الاسلام سیدرضا تقوی؛ نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، نماینده ادوار دوم، چهارم و پنجم مجلس و ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه
حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی؛ نماینده ادوار هشتم و نهم مجلس، دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی و استاد اخلاق کابینه ریاست جمهوری در دولت دهم

کمیسیون اصل نود قانون اساسی

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر؛ نماینده ادوار نهم و دهم مجلس

حجت الاسلام سیدمحمد موحد؛ دادستان دادگاه انقلاب استان های فارس، چهارمحال و بختیاری و خوزستان، دادستان دادگاه ویژه روحانیت در تهران و نماینده ادوار چهارم، پنجم، ششم، هفتم و هشتم مجلس

سیدمصطفی میرسلیم؛ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت ششم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت سیاسی اجتماعی وزیر کشور، عضو حزب جمهوری اسلامی، سرپرست نهاد ریاست جمهوری و مشاور عالی رئیس‌جمهور در دولت سوم و چهارم، رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، مؤسس و رئیس مرکز تحقیقات موتور ایران و ریاست فدراسیون نجات غریق و غواصی ایران
کمیسیون کشاورزی
جواد عسگری؛ فرماندار پیشین ارسنجان، آباده و عضو شورای برنامه ریزی استانداری فارس
سیدجواد ساداتی نژاد؛ نماینده دوره دهم مجلس
کمیسیون انرژی
فریدون عباسی دوانی؛ رئیس سازمان انرژی اتمی
مالک شریعتی نیاسر؛ مشاور در کمیسیون انرژی و مشاور رئیس «کمیسیون برجام» در مجلس نهم
فریدون حسنوند؛ استاندار بوشهر و نماینده ادوار ششم، هفتم ، هشتم و دهم مجلس

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور

علیرضا زاکانی؛ فرمانده بسیج دانشجویی و نماینده دوره های هفتم، هشتم و نهم مجلس

شهریار حیدری؛ مدیر کل سابق امور مرزی وزارت کشور
احمد علیرضابیگی؛ فرماندهی نیروی انتظامی استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، اصفهان و فارس، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور، مشاور فرمانده نیروی انتظامی، استاندار آذربایجان شرقی و نماینده دوره دهم مجلس
حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی؛ معاون اجرای قانون اساسی رئیس‌جمهور در دولت دهم، معاون امور مجلس رئیس‌جمهور در دولت دهم و نماینده دوره های هفتم و هشتم مجلس
کمیسیون قضایی و حقوقی
حجت الاسلام حسن نوروزی؛ نماینده دوره های هشتم و دهم مجلس
حجت الاسلام موسی غضنفر آبادی؛ رئیس دادگاه‌های انقلاب استان تهران است و نماینده دوره های هفتم و هشتم مجلس
حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی؛ نماینده دوره هشتم مجلس و مشاور وزیر دادگستری در امور ایثارگران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.