گیلان
کد خبر:127762
پ
۷۱۰۲۳۷

۱۹ مورد خودکشی در شهرستان رشت

آمار خودکشی‌ها در سطح شهرستان رشت در نیمه‌اول امسال، ۱۹مورد خودکشی موفق شامل ۱۶ مرد و سه زن و ده مورد خودکشی ناموفق شامل هفت مرد و سه زن بوده و بیشترین آمار خودکشی از نوع حلق آویزکردن بوده است.

به گزارش احرارگیل ، به مناسبت در پیش داشتن روز خانواده ، جلسه انحرافات و آسیب‌های فکری در حیطه خانواده  و آسیب‌های اجتماعی  با حضور معاون  سیاسی و اجتماعی فرمانداری و سایر مسئولان ذیربط برگزار شد.

علی وارسته معاون سیاسی- اجتماعی فرماندار شهرستان رشت گفت: آسیب‌های اجتماعی زیادی در زندگی امروزه به چشم می‌خورد و مشکلات و معضلاتی مانند طلاق، اعتیاد، خودکشی و خیانت زوجین به  یکدیگر از جمله  معضلات قابل تامل  در جامعه است.

وی افزود: آمار خودکشی‌ها در سطح  شهرستان رشت در نیمه‌اول امسال، ۱۹مورد خودکشی موفق شامل ۱۶ مرد و سه زن و ده مورد خودکشی ناموفق شامل هفت مرد و سه زن بوده و بیشترین آمار خودکشی از نوع حلق آویزکردن بوده است.

معاون سیاسی فرماندار معتقد است: علاوه بر رسیدگی و شناخت افراد باید با آموزش به نسل پر خطر مانند جوانان و نوجوانان به پیشگیری از این آسیب بپردازیم.

وی افزود: در همین رابطه باید با توجه به در پیش بودن فصل  مدارس و دانشگاه  با جمع‌بندی و پیگیری توسط مراکز آموزشی و بخشداران و نیروی انتظامی به پیگیری و عملیاتی شدن این مسئله ، مشکلات موجود را مرتفع  کنیم، یعنی گستره  کار را به محله‌ها برده تا فراتر از جریان اداری انجام  گیرد.


منبع : ایلنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.