گیلان
کد خبر:137981
پ
۴۲۲۸۶_۴۴۶

جمعه های شهدایی احرار/ برگی از زندگی شهید احمد پسند/ بخش کلاچای

این هفته گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،نگاه دل شما عزیزان را به فرازی از زندگی نامه شهید احمد پسند از خانواده معظم سه شهید بزرگوار پسند بخش کلاچای توصیه می نماید.

برگی دیگر از جمعه های شهدایی احرار، این هفته گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،نگاه دل شما عزیزان را به فرازی از زندگی نامه شهید احمد پسند از خانواده معظم سه شهید بزرگوار پسند بخش کلاچای توصیه می نماید.

 

شهید بزرگوار احمد پسند در سال ۱۳۴۷ و در یک خانواده مذهبی و متدین در روستای سیاهکلرود از توابع شهرستان رودسر دیده به جهان گشود . دوران کودکی را در دامان پدر و مادری دلسوز و مهربان پرورش یافت . سال چهارم ابتدایی بود که برادر بزرگش محمود به شهادت رسید .
با آنکه دوران کودکی اش را سپری می کرد نسبت به شهادت برادرش بی تفاوت نبود و بسیار احساس وظیفه می کرد و سعی می کرد به وصیت برادرش جامه عمل بپوشاند و او معتقد بود که سنگر برادرانش خالی نماند و سوم راهنمایی بود که با پیروی از امام و رهبر خودش خودش را برای دفاع از اسلام و قرآن آماده نمود و بعد از دوران آموزش به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد .
اعتقاد راسخ در تلاش کسب مقامات معنوی داشت و جبهه را بهترین وسیله رشد و تعالی خود می دانست می گفت جبهه هم سنگر مبارزه با شیاطین خارجی است و هم سنگر مبارزه با هواهای نفسانی . او در چند عملیات شرکت داشت که در کربلای ۵ از ناحیه پای چپ مجروح و در همان عملیات برادرش عزت الله به درجه رفیع شهادت نائل گردید و به منزل آمد .
او زمانی که در منزل بود آرام و قرار نداشت و دائم می گفت : باید همواره از اسلام و قرآن و ناموسمان و مملکت دفاع کنیم . حرام است اگر در خانه بنشینیم مجدداً خانه و زندگی را برای خود تنگ دید و دوباره راهی جبهه ها گردید . ۵ ماه بعد از شهادت برادرش عزت الله نگذشته بود که در سن ۱۷ سالگی در منطقه ماووت عراق در عملیات نصر ۴  ، ۱۳۶۶  شربت شهادت را نوشید و به آرزوی دیرینه اش رسید .
از خصوصیات بارزش ایشان بسیار نیکو و خوب بودند . صورت زیبا و چهره نورانی اش همه را مجذوب خودش می کرد . نسبت به پدر و مادر و خواهران و بستگانش مهربان و رئوف بود . در بعد اعتقادی به شعائر و مراسمات مذهبی بالاخص نماز و روزه و عبادت و دعاها پایبند بودند . در سنگر مبارزه و جهاد خیلی شجاع و دلیر بود . همسنگران وی از شجاعت و دلیری او همواره یاد می کنند
روحش شاد و راهش پر رهرو باد

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.