پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل

صحنه‌هایی که فرزندان گیلان در «نبل والزهرا» به وجود آورده‌اند قابل وصف نیست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل [1]،سردار محمدعلی حق‌بین عصر امروز درمراسم یادواره شهدای بخش شلمان شهرستان لنگرود با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس برای رزمندگان سراسر خاطره است اظهار داشت: اگر به زندگی شهدا با دقت نگاه کنیم زندگینامه هر کدام  از آن‌ها می‌تواند برای ما و آیندگان چراغ راهی باشد که بتوانیم از آن بهره مند شویم.

فرمانده لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان با اشاره به عملیات کربلای ۵ که در تاریخ  ۲۳ بهمن ماه سال ۱۳۶۵ درمنطقه عمومی شلمچه اتفاق افتاد گفت: این عملیات به هیچ عنوان اتفاق کوچکی نبود و معروفیت گردان کمیل به خاطر شهدایی است که امروز نام و چهره مبارکشان را در این مجلس می‌بینیم و در همان عملیات و در روز بیست و سوم به شهادت رسیدند.

فرمانده جبهه‌های مقاومت در سوریه با اشاره به روز تشییع شهید همدانی در حسینیه لشکر ۲۷ گفت: سردار محسن رضایی در کنار خانواده این شهید بزرگوار گفت هر وقت همدانی مرا می‌دید می‌گفت سرزمین رسول الله را من حفظ کردم و معنای این را کسی  که در کربلای ۵ حضور داشت می‌داند.

وی افزود: امروز می‌بینیم که نسل آن رزمندگان جان برکف و فرزندان آن قهرمانان هشت سال دفاع مقدس در صحنه های دیگر افتخار آفرین شدند و ما امروز می‌توانیم با سربلندی بگوییم که افتخارآفرینان این چنینی بسیار داریم.

سردار حق بین با بیان اینکه داستان «نبل و ‌الزهرا»  داستان کوچکی نیست و خیلی از ابعاد آن گفته نشده است ابراز داشت: شاید گفتن آن هنوز ضرورتی نداشته باشد چون به نحوی رمز و راز ما مسلمین است اما همین قدر بگویم و بدانید این کار بزرگ تنه به تنه آزادسازی خرمشهر می‌زند.

وی اظهار داشت: ما امروز نمی‌توانیم به عملکردمان در عملیات کربلای ۵، والفجر ۸ و نظیر این‌ها افتخار کنیم بلکه به خود می‌بالیم از اینکه می‌توانیم تجربیات خود را در اختیار رزمندگانی بگذاریم که جوانمردی رزمندگان دفاع مقدس را امروز بسیار زیباتر در صحنه‌های دیگری رقم می‌زنند.

فرمانده جبهه‌های مقاومت در سوریه با تاکید بر رشادت‌های مدافعان حرم  گفت: باید درود بفرستیم بر مادران رزمندگان مدافع حرم که شیری به این جوانمردان دادند که در راه حسین(ع) قدم بردارند و درود بر پدرانی که  فرزندانی تربیت کردند که اینگونه افتخار آفرین هستند.

سردار حق بین ضمن ابراز احترام به  رزمندگان و شهدای دفاع مقدس خاطرنشان کرد: ما در استان گیلان از دوران دفاع مقدس یک حسین املاکی بیشتر نداریم اما صحنه‌هایی که در «نبل والزهرا» و در منطقه حلب  فرزندان مردم ولایتمدار گیلان به وجود آورده‌اند قابل وصف نیست.

فرمانده لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک رزمندگانی که امروز در جبهه‌های حق علیه باطل می‌جنگند حسین املاکی‌هایی هستند که افتخار اسلام و افتخار استان گیلان می‌شوند.

وی با اشاره به شجاعت رزمندگان مدافع حرم گفت: درست است که طراحی عملیات‌ها و اقدامات انجام شده توسط ما شکل می‌گیرد اما مدافعان حرم حضرت زینب (س) آن قدر زیبا دل به ائمه اطهار بسته  و دل از دنیا شسته‌اند که تا انسان به چشم خود نبیند باور نمی‌کند.

سردار حق بین ابراز داشت: طراحی نقشه‌ها سخت است و اگر کوچکترین اشتباهی شود شاید جبران ناپذیر باشد اما عمل کردن به نقشه‌های طراحی شده دل شیر می‌خواهد و کمتر کسی می‌تواند چنین شجاعتی را در جبهه‌های جنگ به نمایش بگذارد.

————————————————————————————————————————————————–

انتهای پیام

منبع: تسنیم