گیلان
کد خبر:192847
پ
۲۰۵۰۹۵۸۳۷۴

جمعه های«شهدایی»احرار/ زندگی نامه شهیدحسین دقیق روحی بندرانزلی

در فرازی از وصیت نامه شهید حسین دقیق روحی آمده است . خداوندا ، این انتخاب را که همراه با آگاهی و بصریت و با شعور بیداری خویش است با تمام وجودم انتخاب کرده ام .

گروه ایثارو مقاومت پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل: هرجمعه باشما باشهدائیم؛ جمعه های«شهدایی»احرار/زندگی نامه شهیدحسین دقیق روحی ازشهرستان بندرانزلی

تاریخ تولد : سال ۱۳۴۳

تاریخ شهادت : بیست و هشتم مهر ماه سال ۱۳۶۱ – کردستان – پیرانشهر

دانش آموز شهید حسین دقیق روحی در سال ۱۳۴۳ در شهرستان بندرانزلی در یک خانواده مذهبی و زحمتکش چشم به جهان گشود .

دانش آموز شهید سال سوم دبیرستان بودند که برخود واجب دانست برای دفاع از اسلام و انقلاب در کنار رزمندگان در مناطق جنگل باشد .

لذا بعد از طی نمودن دوره آموزش نظامی رهسپار کردستان شد و بعد از مدتی در عملیاتی آزاد سازی جاده سردشت ، پیرانشهر شرکت و در یک نبرد سمت با مزدوران داخلی ، حزب کومله و دمکرات ، براثر اصابت ترکش مین کاشته شده دشمن در تاریخ بیست و هشتم مهرماه سال ۱۳۶ به فیض عظیم شهادت نائل گشت و روح بلند او برای همیشه پروازکرد و توانست برعهده ی که با اسلام و امام شهیدان بستهدبود وفا کند .

پیکر مطهرش بعد از تشیع جنازه با شکوه در محله کلویر بندر انزلی در جوار دیگرهم مرزمانش به خاک سپرده شد .

در فرازی از وصیت نامه شهید حسین دقیق روحی آمده است . خداوندا ، این انتخاب را که همراه با آگاهی و بصریت و با شعور بیداری خویش است با تمام وجودم انتخاب کرده ام . روحش شاد و راهش برای همیشه پر ثمر باشد . انشاالله …

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.