×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Friday, 18 September , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 7 خبر
دبیرکل آبادگران جوان: احمدی نژاد برای ریاست‌جمهوری می‌آید نه مجلس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،حسن بیادی دبیرکل آبادگران جوان، فعالیت سیاسی و سیاست ورزی را حق محمود احمدی نژاد می داند اما می گوید «برنامه او برای انتخابات مجلس نیست، محمود احمدی نژاد برای ریاست جمهوری می خواهد بیاید».

مشروح گفتگوی مثلث آنلاین با حسن بیادی را در ادامه بخوانید.

*****

احمدی نژاد برای ریاست‌جمهوری می‌آید نه مجلس

*به نظر شما احمدی نژاد وارد انتخابات مجلس می شود؟

⁃ البته جوابم منفی است ولى همانطور که آقای لاریجانی و آقای قالیباف و دیگران حق ورود دارند این حق را نمی توان از ایشان گرفت. ایشان هم احتمال دارد که حضور پیدا کنند.

*چرا فکر می کنید آقای احمدی نژاد وارد انتخابات مجلس نمی شود؟

⁃ منظورتان این است که خود ایشان وارد انتخابات شوند؟

*بله نامزد انتخابات مجلس!

⁃ نه، نمی شود.

روحیات احمدی نژاد را می شناسم

*چرا؟

⁃ بنده حدسم را می گویم. با تحلیل هایی که دارم ایشان قصد ندارد. چون روحیات ایشان را می شناسم و چندین سال با ایشان کار کردم. لذا فکر نمی کنم ایشان کاندید مجلس شوند. شاید دوباره برای ریاست جمهوری کاندید شود ولی برای مجلس فکر نمی کنم تمایلی داشته باشد.

*برای انتخابات ۱۴۰۰ با توجه به اینکه سال ۹۶ رد صلاحیت شد، چطور؟

⁃ حتماً ویقیناً ورود ایشان بستگی به شرایط روز دارد اگرچه ایشان هم یک جایگاه ویژه ای در جامعه مخصوصاً محرومین دارند. نه تنها در ایران که به نظرم در جامعه بین الملل هم جایگاه ویژه ای دارند. هیچ یک از مسئولین به اندازه ایشان فکر نمیکنم در جامعه سیاسى و بین الملل جایگاهى مثل ایشان داشته باشند فقط رهبر معظم انقلاب هستند که شهرت جهانى دارند که قابل قیاس نیست.

*می گویند که آقای احمدی نژاد دیگر ظرفیت رای مثل سالهای ۸۴ و ۸۸ در جامعه را ندارند.

⁃ چه کسی می گوید؟ اینکه گوینده کیست مهم است.

رای احمدی‌نژاد خیلی بالاست حتی اصلاح‌طلبان هم به او رای می‌دهند

*شما چه می گویید؟
⁃ نظرم این است که رای ایشان خیلی بالاست و بعید نیست که حتی اصلاح طلبان هم به او رای ندهند!

*اگر برای ۱۴۰۰ نامزد شوند در جامعه قطب بندی ایجاد می شود؟

⁃ ما چون ساختار مدیریت اجرایی کشورمان معیوب است و اشکال دارد هر پدیدهه جدیدى قابل تصور است مثل اینکه یک یخچالى خراب میباشد که هر غذایی داخلش بگذارید خراب می شود مگر اینکه سنگ باشد. یا از جامدات باشد که نیاز به یخچال نداشته باشد تا کنون تعجب نکرده و ندیه اید و سوال برایتان ایجاد نشده که جرا هر کس بر هر مسئولیتىقرار میگیرد با «به به» می آید و با «اَه اَه» می رود. این نشان می دهد که ساختار غلط است. هم ساختار اجرایی غلط است و هم به تبع آن ساختار انتخاباتمان غلط است. نوع انتخاباتمان و روشش غلط است. اما هیچکس حاضر نیست تغییرش دهد. من فکر نمی کنم هیچ جای دنیا چنین سیستم انتخاباتی باشد. اگر هست شما به من بگویید.

احمدی نژاد بیاید جامعه دوقطبی می شود

*اگر احمدی نژاد بیاید جامعه دوقطبی می شود.
⁃ همانطر که در پاسخ سؤال قبل بیان داشتم چون ساختار غلط است، حتما دو قطبى می شود اگر تاریخ را مطالعه کنید از اول انقلاب همیشه دوقطبی بوده و الان هم هست. البته دو قطبی بودن همیشه منفی نیست. خیلی موقع ها هم مثبت است. مثلا الان در آمریکا یا خیلی از کشورهاى پیشرفته هم دوقطبی است اما فرقش این است که در آنجا مردم نقش اساسی در انتخابات دارند. یعنی نقش باندهای متصل به قدرت و ثروت کمتر از احزاب است. یعنی آثار احزاب فراگیر و موثر خیلی بیشتر از باندهاست و نقش و مشارکت مردم خیلی شفاف تر و بیشتر است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.