گیلان
کد خبر:214604
پ
۲۰۲۰۰۵۱۰۴۰۶۴۹۵۰۶۹۰

مطهری نماینده مردم گرمسار: وزیر کشور باید درخصوص اغتشاشات بنزین دادگاهی شود

نماینده مردم گرمسار در مجلس با اشاره به حوادث سال گذشته در بحث بنزین گفت: وزیر کشور باید درخصوص اغتشاشات بنزین دادگاهی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل؛ اردشیر مطهری در نشست علنی امروز (سه شنبه ۳ تیرماه) مجلس شورای اسلامی پس از استماع گزارش وزیر کشور از وضعیت داخلی و امنیتی کشور، با اشاره به اغتشاشات بنزین در آبان ۹۸ گفت: مدیریت بحران تعریف دارد، همه در مطالعات کلاسیک این دوران را گذرانده ایم اما موضوع این است که در کف خیابان چیز دیگری اتفاق افتاد و تدبیری در اجرا و رفتار با مردم صورت نگرفت.

نماینده مردم گرمسار، آرادان و ایوانکی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به هیچ وجه صف معترضین با تماشاچیان در اغتشاشات بنزین جدا نشده بود. به نظر می رسد بدون اطلاع وزارت کشور قضیه بنزین اتفاق افتاد و نیروی انتظامی و امنیتی از آن بی اطلاع بودند.

وی با تاکید بر اینکه شکی در اینکه باید قیمت بنزین افزایش پیدا می کرد، وجود ندارد، اظهار داشت: آقای رئیس جمهور می گوید شمال بوده و نمی دانست قرار است قیمت بنزین افزایش پیدا کند و در سفر به ارومیه به نوعی از این اتفاق می گوید که انگار خاطره تعریف می کند، اما بحث بنزین باعث کشته شدن مردم شد و عوارض و تبعات آن متوجه ملت بود.

این نماینده مجلس خطاب به وزیر کشور گفت: شما مسئول امنیت کشور هستید، مگر می شود بحران را اینگونه مدیریت کرد؟ شب خوابید و صبح برای آن تصمیم گرفت. تغییر قیمت بنزین بازی با سرنوشت مردم بود و سر سوزنی در جریان افزایش قیمت بنزین تدبیری صورت نگرفت و خسارات جانی و مالی به مردم وارد شد و باید پرسید چه کسی پاسخگو است.

مطهری با طرح این سوال که آیا تاکنون مسئولی را پای میز دادگاه برده ایم یا خیر؟ تصریح کرد: شکی در اینکه باید قیمت بنزین افزایش پیدا می کرد، نیست، اما روش وزیر و رویه رئیس جمهور بی تدبیری بود، چرا که سرنوشت اقتصادی کشور با این تصمیم گیری رقم می خورد، اما محصول آن آتش سوزی و کشتار بود.

نماینده مردم گرمسار، آرادان و ایوانکی در مجلس تاکید کرد: اغتشاشات بنزین حاصل بی تدبیری وزیر کشور و دولت بود و باید وزیر کشور در دادگاه محاکمه شود، در قضیه بنزین آب در دل وزیر کشور تکان نخورد در صورتی که برای حفظ امنیت کشور ۲۰۳ هزار شهید داده ایم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.