×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Thursday, 3 December , 2020  .::.  اخبار منتشر شده : 9 خبر
وزیر دفاع: زمینه فروش و خرید تسلیحات برای ایران فراهم است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» با حضور در برنامۀ تلویزیونی «تیتر امشب» دربارۀ پایان تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران صحبت کرد.

امیر حاتمی تأکید کرد:از ابتدای پیروزی انقلاب با تحریم‌های مختلف مواجه بودیم و امریکا مرتب از این ابزار علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کردند.

وی ادامه داد:دنبال تبدیل تحریم‌های ایران به عنوان تحریم‌های شورای امنیت بودند، خرید و فروش سلاح از ایران نیاز به مجوز شورای امنیت داشت، خریداران و فروشندگان سلاح از نفوذ امریکایی‌ها در شورای امنیت با خبربودند و کسی مراجعه نکرد و ما هم همین کار را کردیم.

وزیر دفاع افزود:به طور خودکار تمام محدودیت‌های خرید و فروش تسلیحات لغو شد و از امروز به لحاظ شورای امنیت اتفاق باارزشی برای ما است.

حاتمی تصریح کرد:دشمنان ما به خصوص امریکایی‌ها در یک سال گذشته تمام تلاش خود را برای اعمال محدودیت‌های جدید علیه ایران و جلوگیری از لغو تحریم‌های تسلیحاتی داشتند، حیثیت آن‌ها کامل رفت.

وزیر دفاع ادامه داد:امریکا در موضوعات انتخاباتی نیازمند خوراک بودند، ما موقعی که این اتفاق افتاد یک راهبردی را در پیش گرفتیم، اهمیت خود اتکایی را در دفاع مقدس فهمیدیم.

حاتمی اظهار داشت:۹۰درصد نیازمندی‌های دفاعی کشور را می‌توانیم تأمین کنیم و با اتکابه توانمندی خودمان می‌توانیم از کشورمان دفاع کنیم.

امیر حاتمی تأکید کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب با تحریم‌های مختلفی مواجه بودیم، از این ابزار مرتب علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کردند.

وزیر دفاع ادامه داد: در یک دوره‌ای حدود سال ۸۹با تلاش کردند با نفوذی که در شورای امنیت داشتند، به عنوان یک ابزار اعمال قدرت در دنیا استفاده کنند، تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران را تبدیل به تحریم‌های شورای امنیت کنند، که بتوانند نفوذ آن رادر دنیا گسترش دهند.

حاتمی تأکید کرد: در سال ۹۴، قطعنامه ۲۲۳۱همه تحریم‌های قبلی تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران را لغو کرد و محدودیت جدید در مورد تبادل‌های تسلیحاتی ایران ایجاد کردند.

وی افزود: به این معنا که در بند‌هایی از این قطعنامه قرار شد اگر کشوری بخواهد به ایران سلاح بفروشد، یا از ایران سلاح خریداری کند باید مجوز شورای امنیت را بگیرد.

وزیر دفاع تأکید کرد:ظاهر این محدودیت نسبت به تحریم شرایط بهتری داشت، اما از آنجایی که هم ما و هم کسانی که می‌توانستند از ما خرید کنند یا به ما سلاح بفروشند، می‌دانستند که امریکایی هادر شورای امنیت نفوذ دارند و جلوی خیلی از نیاز‌های بسیار کم اهمیت‌تر از این را می‌گیرند.

حاتمی تصریح کرد:در زلزله و بیماری و دارو اجازه نمی‌دهند که چیزی از دنیا در اختیار مردم ایران قرار بگیرد و کسی به شورای امنیت مراجعه نکردکه چیزی بخرد یا بفروشد و ماهم همین کار را کردیم.

وزیر دفاع ادامه داد:در آن قطعنامه پیش بینی شده بود که بعد از پنج سال به طور خودکار این محدودیت‌ها لغو شود، امروز همان روز است که به طور خودکار تمامی محدودیت‌ها برای خرید و فروش تسلیحات نظامی ایران پیش بینی شده بود، امروز برداشته شد.

حاتمی اظهار داشت:از امروز ما مجاز هستیم به لحاظ شورای امنیت هر چیزی که نیاز داریم از دنیا تهیه کنیم و آنچه که دیگران نیاز دارند و ما می‌توانیم آن را تأمین کنیم از ما بخرند.

امیر حاتمی تأکید کرد:از این جهت یک اتفاق با ارزشی است، شاید اهمیت این بیشتر از جنبه نگاه دشمنان ما باشد، امریکایی‌ها طی یک سال گذشته تمام تلاش خود را کردند یا این محدودیت‌ها برداشته نشود، یا اینکه محدودیت‌های جدیدی اعمال شود.

وزیر دفاع افزود:امریکایی‌ها تمام حیثیت خودشان را پای این کار گذاشتند، هر آنچه که می‌توانستند با مراجعات مگرر به شورای امنیت فشار آردند و به طور کلی نا موفق بودند، اتفاقی برایشان افتاد که برای هیچکسی در تاریخ شورای امنیت برای کشور‌های در حد و اندازه امریکا نیفتاده بود.

حاتمی تصریح کرد:این نشان داد که برای امریکایی‌ها مهم است که این کار را انجام دهند.

وزیر دفاع ایالات متحده امریکا ادامه داد:بخشی از این پافشاری‌های امریکایی‌ها به دلایل داخلی برمی گردد که برای موضوعات انتخاباتی نیازمند خوراک بودند و یک سری ارایه موفقیت‌هایی که این می‌توانست یکی از آنهاباشد.

حاتمی اظهار داشت:موقعی که این اتفاق افتاد ما راهبردی را اتخاذ کردیم، موقعی که در دفاع مقدس با تحریم و محدودیت مواجه شدیم، آنچه مظلومیت ملت ایران و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران بود که تلاش کردند چیزی دست ما نرسد و نتوانیم دفاع کنیم.

امیر حاتمی تأکید کرد:اهمیت خود اتکایی را آنجا فهمیدیم، باور کردیم اگر بخواهیم از استقلال، نظام جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی مان دفاع کنیم باید دردفاع خوداتکا باشیم و این باور باتحریم‌های امریکایی‌ها و برخی کشور‌های اروپایی عمیق‌تر و باعث حرکت ما شد.

وزیر دفاع تصربح کرد: در حدی که امروز می‌توانیم،۹۰درصد نیازمندی هایمان را تأمین کنیم، به این معنی نیست که در ۱۰درصد محتاج هستیم.

وی ادامه داد:ما این ۹۰درصد را تأمین می‌کنیم که مبتنی بر آن‌ها طرح‌های دفاعی و عملیاتیمان را تدوین می‌کنیم و با اتکا به توانمندی‌های خودمان از کشورمان دفاع می‌کنیم.

وزیر دفاع افزود:ارایه یک چنین الگویی به دنیا در شرایط تحریم، رسیدن به چنین توانمندی برای امریکایی‌ها بسیار تلخ و سخت است.

حاتمی اضافه کرد:اصولا نمی‌خواهند چنین الگویی به دنیا ارایه شوند چیز‌های دیگری به دروغ به دنیا گفتند و تفهیم کردند بدون همکاری و پشتیبانی ما کسی نمی‌تواند کاری کند.

حاتمی تصریح کرد:ما در شرایطی به این توانمندی رسیدیم که دشمن تمام تلاشش را کرد و ما از چیزی که حق طبیعی خودمان تست محروم شویم، این نکته‌ای بود که دشمن نمی‌خواست این اتفاق بیفتد.

وزیر دفاع ادامه داد:اصولا می‌خواستند با گرفتن این حق، ملت ایران و جمهوری اسلامی را تحقیر کنند، از این جهت برای ما مهم بود و مثل همه ملت‌ها باید اینحق را می‌گرفتیم.

حاتمی اظهار داشت:تلاش کردیم عنایت خداوند متعال هم شامل حال ما شد و شرایط جهانی و مجموعه اتفاقات باعث شد تا این اتفاق افتاد و ما این حق را از حولقوم امریکایی‌ها بیرون کشیدیم و در اختیار گرفتیم.

امیر حاتمی تأکید کرد:باوری که ایجاد شده غیر قابل تغییر است و اگر تمام فرصت‌های دنیا امروز در اختیار ما قرار بگیرد، حتما از راهبرد خوداتکاییمان دست بر نخواهیم داشت، لذا این مراقبت را جدی انجام می‌دهیم.

وزیر دفاع افزود:این حق برای ما فرصت استفاده از ظرفیت‌های دنیا ایجاد می‌کند، علم و فناوری هابا مشارکت کشور‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و ما هم این فرصت را خواهیم داشت.

حاتمی تصریح کرد:دوستانی داریم که در همسایگان ما و کشور‌های بزرگ علاقه‌مند اند و از قبل هم صحبت کردیم می‌توانیم از ظرفیت‌ها و توامندی هایشان در تأمین بخشی از نیازهایمان حتما استفاده کنیم.

وزیر دفاع ادامه داد:این چیز مرسوم است در دنیا که از توانمندی‌های هم استفاده می‌کنند، منطق دفاعی می‌گوید ما ما در یک حدی باید خود اتکا باشیم.

حاتمی اضافه کرد:منطق اقتصادی می‌گوید اگر یک کسی تولیدی با قیمت و کیفیت خوب دارد، حتی کشور‌های تولید کننده عمده محصولات دفاعی از همدیگر استفاده کنند، این فرصت از امروز در اختیار ما است.

حاتمی اظهار داشت:این سال‌ها که با منطق خوداتکایی حرکت کردیم به یک توانمندی و ظرفیت عظیمی رسیدیم که این ظرفیت عظیم بسیار مهم و قابل عرضه به دنیا ست.

امیر حاتمی تأکید کرد:خیلی از کشور‌هایی که مورد دشمنی امریکایی ها هستند، ولی حق دفاع مشروط دارند باید از کشور و ملت و ارزش هایشان دفاع کنند، نیاز‌مند این هستند و حتما در آنچه بدست آوردیم و به اصولی که درجمهوری اسلامی ایران معتقدیم حتما عرضه می‌کنیم و می‌توانند بیایند و استفاده کنند.

وزیر دفاع افزود:از حدود یک سال قبل که این تلاش امریکایی‌ها انجام شد و همه متوجه شوند همچین فرصتی در حال فراهم شدن است، بسیاری از کشور‌ها به ما مراجعه کردند.

حاتمی تصریح کرد:ما با یک سری از کشور‌ها مذاکره داشتیم و صحبت کردیم و کاملا زمینه‌ها برای فروش و تامین یک سری نیاز مندی‌ها برای خرید فراهم است.

وزیر دفاع ادامه داد:فروش ماخیلی گسترده‌تر خواهد بود، حرف‌هایی هم که توسط امریکایی‌ها زده می‌شود، حرف نا ثواب و غیر عملی است، مگر طی این سال‌ها تمام تلاششان را نکردند و نمی‌خواستند جلوی این کار را بگیرند.

حاتمی اظهار داشت:این تحریم‌ها هفت قلم عمده تسلیحات نظامی بوده است، طی این سال‌ها هم خرید و هم فروش داشتیم، یک سری کشور‌ها در این هفت قلم که جزء محدودیت شورای امنیت بود ملاحظه داشتند، ولی الان به صراحت می‌گویند که آماده هستند کمک کنند و دنبال تأمین نیازمنیشان از ما هستند.

امیر حاتمی تأکید کرد:سلسله شکست‌های امریکا با این اتفاق در شورای امنیت در حال کامل شدن است.

وی ادامه داد: امریکایی‌ها طی این سالهاشکست‌های مختلفی در سیاست هایشان داشتند، بخصوص این دولت امریکا که بی اعتمادی جهادی را علیه حاکمیت امریکا دامن زدو منجر به چنین افتضاحی در شورای امنیت شد.

وزیر دفاع افزود:این افتضاح غیر قابل باور بود، انسان با دیدن این صحنه حس می‌کند که این‌ها عقل و درایتشان را کلا از دست دادند و نمی‌توانند منافع و مصالح خود را تأمین کنند.

حاتمی تصریح کرد:این سلسله شکست ها، ادامه پیدا خواهد کردو یکی از آن همین ادعایی که الان دارند.

وزیر دفاع اظهار داشت:طی دوسه سال گذشته تعداد زیادی از وزرا، فرماندهان نیرو‌های مسلح کشور‌های مختلف از ما بازدید داشتند، طبیعیست مثلهمه کشور‌ها همه داشته هایمان را ارایه نمی‌کنیم و چیزی که قابل فروش است را ارایه می‌کنیم.

امیر حاتمی تأکید کرد:ولی همین بخشی که می‌دیدند برایشان تعجب آور بود، که این همه توانمندی در شرایط تحریم بدست آوردید و با تمام. وجود تحسین می‌کردند.

وزیر دفاع افزود:یکی از وزرای میهمان ما در بازگشت از این سفر به رییس دولت با وجود برخورداری از توانمندی‌های جدید در این کشور، توانمندی‌های ما را گزارش داد، در اولین ملاقات با رییس جمهور ما پیشنهاد مشارکت دادند و گفتند آماده ایم با هم تولید کنیم، بغروشیم و نیاز‌های همدیگر را تأمین کنیم.

حاتمی تصریح کرد:در همه حوزه‌ها این یکی از ویژگی‌های خود اتکایی است، مصداق عدوشود سبب خیر اگر خدا خواهد، ما در همه حوزه‌ها دارای توامندی‌های خوبی هستیم.

وزیر دفاع ادامه داد:دشمنان ما اذعان دارند که ایران یک قدرت موشکی قابل اعتناء در دنیا هستیم.

حاتمی اظهار داشت:در حوزه زمینی ماامروز همه اقلام دفاعی زمینی که بزرگترین آن تانک، انواع خمپاره‌ها، ضد تانک هاو انواع خودرو‌های ذره پوش مانند رعد، طوفان، ارس است را درجا‌هایی معرفی کردیم، اقلام متعددی برای فروش داریم.

امیر حاتمی تأکید کرد:در حوزه هوایی توانمندی منحصر به فردی داریم، کمترین کشوری را شاید داشته باشیم که در تأمین و نگهداری انواع هواپیمای جنگی، بالگردهاو مسافربری هابعد از مدت طولانی، بالگرد‌های ۴۰سال خدمت را تأمین نگهداری می‌کنیم و ارتقا می‌دهیم و تجهیز می‌کنیم.

وزیر دفاع افزود:یک توانمندی منحصر به فرد است، ما در حوزه پهبادی جز ء قدرت‌های به نام جهان هستیم.

امیر حاتمی در رابطه با واکنش پمپئو به انقضای محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران و این که آیا برنامه‌ای برای خرید و فروش سلاح داریم، گفت: هم زمینه فراهم است و هم برنامه داریم، از حدود یکسال قبل که آمریکایی‌ها تلاش کردند و به نوعی باعث شدند که همه متوجه شوند یک چنین فرصتی در حال فراهم شدن است بسیاری از کشور‌ها به ما مراجعه کردند، ما نیز با یکسری از آن‌ها مذاکره داشتیم لذا کاملاً زمینه برای تبادلات هم برای فروش و هم برای تامین و خرید یکسری نیازمندی‌ها فراهم است که البته فروش ما خیلی گسترده‌تر خواهد بود.

وی با تاکید براینکه اظهارات پمپمئو حرف ناصواب و غیرعملی است، یادآور شد: مگر در این سال‌ها آن‌ها تلاش نکردند، مگر نمی‌خواستند جلوی این کار را بگیرند، این تحریم‌ها در مورد هفت قلم تسلیحات نظامی بود، در بقیه ما آزاد بودیم و در همین سال‌ها هم خرید و فروش داشتیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح افزود:با توجه به اینکه یکسری از کشور‌ها نسبت به محدودیتی که توسط شورای امنیت در خرید و فروش این هفت قلم تسلیحات نظامی ایجاد شده بود، ملاحظاتی داشتند، اما الان به صراحت به ما این پیغام را می‌دهند که آماده اند کمک کنند و متقابلا یکسری هم دنبال تامین نیازمندی هایشان از ما هستند.

امیر حاتمی اظهار داشت: گمان می‌کنم سلسله شکست‌های آمریکا با این اتفاقی که در شورای امنیت واقع شد در حال کامل شدن است، آمریکایی‌ها در این سال‌ها شکست‌های مختلفی در سیاست‌های خود داشتند به خصوص این دولت آمریکا که یک بی اعتنایی جهانی را علیه حاکمان این کشور دامن زد و منجر به چنین افتضایی در شورای امنیت شد که غیرقابل باور بود.

وی افزود: وقتی انسان به این صحنه نگاه می‌کند حس می‌کند که این‌ها عقل و درایتشان را از دست داده اند و نمی‌توانند منافع و مصالح خود را تشخیص دهند، این سلسله شکست‌ها ادامه پیدا خواهد کرد و یکی هم می‌تواند شکست همین ادعایی باشد که توسط پمپئو مطرح شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در رابطه با وضعیت حوزه موشکی که از نقاط قوت کشور در حوزه دفاعی است، بیان داشت: این را به عنوان یک نکته امیدبخش عرض می‌کنم، در این سال‌ها و به خصوص دو، سه سال گذشته تعدادی زیادی از وزرا، فرماندهان و مسئولین نیرو‌های مسلح کشور‌های مختلف ازما بازدید داشتند و بدون استثناء همان بخشی که برایشان به نمایش گذاشته بود تعجب آور بود که ما این همه توانمندی را در شرایط تحریم به دست آوردیم و با تمام وجود ما را تحسین می‌کردند (طبیعی است که ما نیز مثل همه کشور‌ها همه داشته هایمان را ارائه نمی‌کنیم و آن بخشی که قابل فروش است را ارائه می‌کنیم).

وی یادآور شد یکی از وزرایی که ما میزبان ایشان بودیم، وقتی از این سفر به کشور خود بازگشت و گزارشی از توانمندی‌های ما به رئیس دولت خود داد، رئیس آن کشور در اولین ملاقاتی که با رئیس جمهور داشتند پیشنهاد مشارکت دادند و عنوان کردند که آماده اند تا با یکدیگر تولید کنیم، بفروشیم و نیاز‌های همدیگر را تامین کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به شرایطی که دشمن در طول این سال‌ها ایجاد کرد، گفت: عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد؛ ما در همه حوزه‌ها دارای توانمندی‌های بسیار خوب هستیم، در حوزه موشکی خیلی صحبت شده و هیچ کس نسبت به آن تردید ندارند و حتی دشمنان هم اذعان دارند که ما یک قدرت موشکی قابل اعتنا در دنیا هستیم.

وی افزود: در حوزه زمینی نیز همه اقلام دفاعی زمینی را که بزرگترین آن تانک، نفربر، توپ، انواع خمپاره ها، راکت اندازها، تیربارها، ضد تانک‌ها و خودرو‌های زره پوش است را در جا‌هایی معرفی کردیم؛ اقلام متعددی برای فروش داریم، نمایشگاهی داریم که کسانی که می‌آیند از آن بازدید می‌کنند.

امیر حاتمی اضافه کرد: در حوزه هوایی نیز توانمندی منحصر به فردی داریم، شاید کمتر کشوری را امروز پیدا کنیم که در تعمیر و نگهداری انواع هواپیما‌های غربی، شرقی، جنگنده، ترابری، مسافری و بالگرد‌ها خوب ظاهرشود. برای مثال بالگرد‌های چهل سال خدمت را امروز با شرایط بسیار خوب تعمیر، نگهداری، ارتقاء و تجهیز می‌کنیم که این یک توانمندی منحصر به فرد است، ما این خدمات را از آنجایی که جزء محدودیت‌های شورای امنیت نبود با بعضی از کشور‌ها کار و صادر می‌کردیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به توانمندی‌های نظامی کشور در حوزه هوایی اشاره کرد و گفت: ما جزء قدرت‌های بنام جهان در حوزه پهبادی هستیم و در حوزه دریایی نیز به همین ترتیب، انواع تجهیزات دریایی از شناورها، زیردریایی‌ها و شناور‌های تندرو را می‌سازیم و تسلیحاتی که از موشک ها، تیربار‌ها و رادار‌ها روی آن‌ها نصب می‌کنیم در سطح قدرت‌های بنام جهان است.
امیر حاتمی اضافه کرد: در حوزه الکترونیک نیز رادار‌ها و بی سیم‌ها و تجهیزاتی که امروز در حوزه پدافند استفاده می‌شود را داریم، در حوزه پدافند “باور” را سال گذشته دیدید که با بالاترین برد و ارتفاع معرفی کردیم.

وی تاکید کرد: عرض بنده این است که دامنه گسترده‌ای از تسلیحات و تجهیزات را امروز در اختیار داریم که حتما با رعایت مقرراتی که جمهوری اسلامی ایران به آن‌ها پایبند است نسبت فروش آن‌ها اقدام خواهیم کرد، ما مراقبت می‌کنیم که از این سلاح‌ها علیه دیگران سوء استفاده نشود، ما مثل آمریکایی‌ها نیستیم که هر کاری را برای پول انجام دهیم، آن‌ها از شورای امنیت علیه ملت یمن مجوز گرفتن و عربستان سعودی و امارات را به جان کودکان و مردم یمن انداختند تا اسلحه‌های خود را بفروشند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح خاطرنشان کرد: ۳۶ درصد صادرات سلاح توسط آمریکایی‌ها انجام می‌شود که یک چهارم آن را عربستان و یک بخش دیگر را امارات و مابقیه را دیگران خریداری می‌کنند؛ اما ما با اصول خودمان آماده هستیم تا به کشور‌هایی که می‌خواهند این اسلحه‌ها را برای دفاع مشروع خود استفاده کنند به آن‌ها عرضه کنیم، چرا که دفاع مشروع حق مشروع همه ملت‌ها و یک نوع دفاع مقدس است و همه ملت‌ها باید از حقوق خود و تمامیت ارضی خود دفاع کنند، خیلی از این کشور‌ها با آمریکا میانه خوبی ندارند و برعکس اگر هم بخواهند در اختیار ایشان قرار نمی‌گیرد و ما آماده هستیم نیاز آن‌ها را تامین کنیم و ان شاء الله یک بازیگر خوب و موفق در این میدان خواهیم بود.

وی در رابطه با حوزه راداری نیز بیان داشت: در این حوزه از توانمندترین کشور‌ها هستیم، هم اکنون در حال جایگزینی همه رادار‌های قبلی خود در سرتاسر کشور با رادار‌های کاملا پیشرفته و با فن آوری روزآمد هستیم؛ توانمندی راداری جمهوری اسلامی ایران وضعیت خوبی دارد و همان پهباد متجاوز پیشرفته مدعی ابتدا با رادار کشف شد و سپس با سامانه پیشرفته سوم خرداد مورد تجاوز قرار گرفت.

امیر حاتمی با تاکید بر اینکه امروز به اذعان همه انسان‌های منصف، دانشمندان و مسئولین جزو پنج، شش قدرت اول پهبادی هستیم گفت: بخشی از پهباد‌ها را در مرداد ماه سالروز صنعت دفاعی علی رغم اینکه به دلیل شرایط کرونا نشد نمایشگاه حضوری داشته باشیم، نمایشگاهی برپا کردیم و انواع پهباد‌ها را به نمایش گذاشتیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه یکی از مولفه‌های موثر و مهم در صادرات این است که تجهیزاتی که می‌سازیم از کیفیت و قیمت بسیار مناسبی نسبت به رقبا در دنیا برخوردار است گفت: نیرو‌های مسلح ما به شدت در مورد کیفیت سخت گیری می‌کنند که سبب شده هر روز یک اتفاق جدید و مبارک را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: از آنجا که صفر تا صد یک محصول، همه در اختیار خودمان است حتما هر نسخه‌ای که تولید می‌شود یک سری ارتقاء کیفیت جدید داریم لذا یکی از باکیفیت‌ترین تولید کننده‌ها هستیم.

حاتمی با بیان اینکه سلاح یکی از بازار‌های پرسود است اظهار داشت: از آنجا که می‌خواهیم با یک روش منصفانه با دوستان، همسایگان و کسانی که به ما مراجعه می‌کنند رفتار کنیم؛ در بحث قیمت حتما شرایط بسیار خوبی خواهیم داشت لذا کیفیت و قیمت مزایایی است که ما در این میدان داریم و حتما یکی از دلایلی است که آمریکایی‌ها این همه برای جلوگیری از ورود ما به این بازار به خرج دادند که الحمدالله موفق نشدند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.