کد خبر:219887
پ
۶۱۷۸۶۴۶۲

دلیل کمبود مرغ در گیلان چیست؟

 معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت گیلان گفت: به دلیل تفاوت قیمت مرغ در استانهای همجوار گیلان و عدم رعایت قیمت مصوب شاهد کمبود مرغ در استان هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،مهدی نقدی در گفت و گو با ایسنا در خصوص علت کمبود مرغ در بازار رشت، گفت: میزان مصرف مرغ در گیلان روزانه ۲۲۰ تا ۲۴۰ تن است و این میزان مرغ باید با قیمت مصوب در استان توسط جهاد کشاورزی توزیع شود اما امروز کمتر از نیاز استان توزیع شد و این امر موجب کمبود مرغ با قیمت مصوب در فروشگاه‌ها شده است.

وی افزود: مرغ قیمت مصوب در استان‌های اطراف نظیر مازندران، اردبیل و قزوین خیلی بالاتر از گیلان است و به همین دلیل مرغداران مرغ‌های کشتار شده را از استان گیلان خارج می کنند.

نقدی با بیان اینکه هم اکنون مرغ در گیلان در حال توزیع است اما میزان عرضه کمتر از تقاضا با قیمت مصوب دولتی است، تصریح کرد: جهاد کشاورزی باید تولیدکنندگان را مجبور کند، حتما میزان مرغ مورد نیاز استان را تامین کنند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت گیلان با اشاره به اینکه گیلان از جمله استان‌های تامین کننده مرغ تهران است و نمی‌توان جلوی خروج آن را گرفت، گفت: کمبود مرغ در بازار موجب سوء استفاده روزافزون دلالان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خروج مرغ به صورت قاچاق و عدم رعایت قیمت مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان و وجود تفاوت قیمت در استان های همجوار مرغداران را ترغیب می‌کند، برای صرفه اقتصادی بیشتر به جای توزیع در فروشگاه‌های گیلان، مرغ‌ها را به دیگر استان‌ها بفرستند.

به گزارش ایسنا، با توجه به قرمز بودن وضعیت کرونایی شهر رشت، انتظار می‌رود، تامین اقلام اساسی مردم در اولویت کارهای دستگاه های ذیربط قرار بگیرد، این در حالیست که هم اکنون کمبود مرغ در رشت موجب شده است که مردم برای خرید مرغ در برخی از فروشگاه‌هایی که به صورت محدود توزیع می کنند در صف های طولانی بایستند و این صف های طولانی همه رشته های اعمال محدودیت‌های کرونایی، تعطیلی اصناف، محدود شدن تعداد حضور کارمندان در ادارات و محدودیت ترددها و … را پنبه کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.