کد خبر:222285
پ
۶e49e03e-807e-417e-934a-90d96e45d543
برای حمایت از یک نامزد به فهم مشترک برسند!

لاهوتی: معتقدم بازگشت آمریکا به برجام بر روند انتخابات ۱۴۰۰ تأثیر می‌گذارد/ نباید اتفاقی که در انتخابات مجلس رخ داد تکرار شود!

نباید اتفاقی که در انتخابات مجلس رخ داد تکرار شود، مردم برای تعیین سرنوشت خودشان باید در انتخابات شرکت کنند و از همین الان باید اهمیت این مسئله را به آنها حالی کرد. اگر مردم دنبال اصلاح نگاه هستند باید پای صندوق رأی بیایند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،هر چه در جریان اصولگرا موضوع انتخابات ۱۴۰۰ جدی دنبال می شود در جریان اعتدال واصلاحات یک سکوت حاکم است. برخی معتقدند اعتدال و اصلاحات منتظر معجزه ای از سوی بایدن هستند تا حرکت انتخاباتی خودشان را آغاز کنند.

مهرداد لاهوتی درباره انتظار اعتدالی ها برای رخ دادن یک معجزه از سوی بایدن گفت: تعبیر معجزه را قبول ندارم. برجام پلی بین ایران و آمریکا بود، ترامپ آن را خراب کرد. الان فضایی در آمریکا ایجاد شده که معتقد است راه ترامپ امنیت آمریکا را به خطر انداخته است.

وی با رد پیوند خوردن استراتژی انتخاباتی اعتدالی ها به تصمیم برجامی بایدن، افزود: نامه درخواست برای بایدن نفرستادیم بلکه او خود را مکلف به بازگشت به برجام می داند که اگر اتفاق بیفتد یک پیروزی برای ملت ایران و یک شکست برای آمریکا محسوب می شود چون خود آنها از برجام خارج شدند، حالا فهمیدند اشتباه کردند بنابراین مکلف هستند که برگردند. در مجموع شخصا معتقدم بازگشت آمریکا به برجام بر روند انتخابات ۱۴۰۰ تأثیر می‌گذارد.

این فعال سیاسی اعتدالگرا با بیان اینکه امروز کشور از جیب مردم گران اداره می شود، یادآور شد: مردم می دانند اقتصاد دنیا مثل زنجیر به هم پیوسته است پس حل مشکلات اقتصادی کشور علاوه بر خنثی سازی تحریم ها و پیگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی، نیازمند تعامل سیاسی و اقتصادی با سایر کشورهاست بنابراین با بازگشت آمریکا به برجام و رفع تحریم ها می تواند فرصت جدیدی در این زمینه برای کشورما ایجاد کند.

وی با بیان اینکه مردم نباید از صندوق رأی انتخابات ۱۴۰۰ قهر کنند، افزود: نباید اتفاقی که در انتخابات مجلس رخ داد تکرار شود، مردم برای تعیین سرنوشت خودشان باید در انتخابات شرکت کنند و از همین الان باید اهمیت این مسئله را به آنها حالی کرد. اگر مردم دنبال اصلاح نگاه هستند باید پای صندوق رأی بیایند.

لاهوتی درباره مصداق مدنظر جریان اعتدال و اصلاحات اظهار کرد: جریانات باید برای حمایت از یک نامزد به فهم مشترک برسند فعلا این اتفاق نیفتاده است و این عدم تحرک انتخاباتی هم از این مسئله نشأت می گیرد. در مجموع من از کلمه «معجزه بایدن» استفاده نمی کنم بلکه می گویم با حفظ و رعایت خط قرمزهای نظام، «رفع تحریم ها»- موضوعی که رهبر انقلاب ۲ بار در سخنان اخیرشان به آن اشاره کردند- می تواند روی استراتژی نحوه اداره کشور در چهار سال آینده اثر بگذارد.

منبع
نامه نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.