کد خبر:222378
پ
۱۳۹۸۰۵۰۶۰۰۰۵۱۷_Test_PhotoN

عضویت نمایندگان مجلس در هیات مدیره‌ها ممنوع شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس، گفت: در این جلسه ادامه رسیدگی به طرح اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان در دستورکار اعضای کمیسیون قرار داشت. وی افزود: در این جلسه بخش‌هایی از این طرح […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس، گفت: در این جلسه ادامه رسیدگی به طرح اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان در دستورکار اعضای کمیسیون قرار داشت.

وی افزود: در این جلسه بخش‌هایی از این طرح مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس  اظهار داشت: اعضای کمیسیون در مصوبه امروز خود، مدیرعاملی و هر گونه فعالیت و عضویت اعم از موظف و غیرموظف و تحت عنوان مشاور، بازرس و بازرس علی‌البدل در هیأت مدیره یا هیأت عامل مؤسسات و شرکت‌های دولتی، مؤسسات عمومی غیردولتی موضوع قانون فهرست مؤسسات عمومی غیردولتی مصوب ۱۳۷۳/۰۴/۱۹ و اصلاحات و الحاقات بعدی در قانون مذکور و سایر قوانین، مؤسسات، شرکت‌ها و بانک‌های خصوصی اعم از انتفاعی، غیرانتفاعی (فرهنگی، هنری، صنعتی، کشاورزی، ورزشی، خدماتی، خیریه، عام المنفعه و آموزشی، پژوهشی، شتاب‌دهنده) و غیرتجاری را برای نمایندگان ممنوع کردند.

محمودی خاطرنشان کرد: علاوه بر این طبق مصوبه کمیسیون اشتغال و عضویت در اتحادیه‌های صنفی و نظام‌های حرفه‌ای اعم از وکالت، کارشناس رسمی دادگستری، کارشناس نظارت بر ساختمان، نقشه‌کشی برای نمایندگان ممنوع است.

وی افزود: همچنین طبق این مصوبه اشتغال به امر نمایندگی مجوزی جهت ابطال و عدم تمدید پروانه فعالیت سابق نمایندگان توسط نظامات حرفه‌ای و صنفی پس از دوران نمایندگی نیست.

منبع
نشست امروز کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس،
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.