گیلان
کد خبر:222867
پ
۱۵۳۶۳۶۹_۹۶۳
وقتی در حوزه عمل قاصرند زبان‌های حاشیه‌ای دراز می‌شود

مهدی چمران: داشتند دربورس سرمردم کلاه می گذاشتند که مجلس ورود کرد

فعال سیاسی اصولگرا گفت: از نیات درونی افراد خبر نداریم بنابراین این ادبیات درستی نیست که اگر مقام یا دستگاهی کار خوبی انجام می دهد، برخی بگویند «او برای فردای انتخابات این اقدام را کرده است پس ارزش ندارد».

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،مجلس یازدهم در حوزه نظارتی میدانی عمل می کند و با نگاه کارشناسی سعی دارد برای اصلاح تصمیمات اشتباه در حوزه اجرایی راهکار ارائه دهد اما این مسئله به مذاق دولتی ها خوش نیامده و آنها از هر فرصتی استفاده می کنند تا نقاط قوت مجلس را با برچسب «انتخاباتی» مورد تضعیف و طعنه قرار دهند.

مهدی چمران در گفتگو با خبرنگار «فردا» درباره انتقادات تند رئیس جمهور و رئیس دفترش از سفرهای استانی رئیس مجلس، رفع نقایص لایحه بودجه در مجلس و حساسیت نمایندگان به وضعیت بورس گفت: مجلس از مردم نمایندگی دارد که حافظ حقوق آنها باشد، امروز برخی مردم از نمایندگان انتقاد می کنند که مجلس چرا به مسئله بورس ورود نمی کند یا در حوزه اصلاح ساختار بودجه قرار است چه اقداماتی انجام دهد بنابراین مجلس در حوزه وظایفش مورد سئوال از طرف مردم قرار می گیرد پس باید وظایفش را به طور شایسته به انجام برساند.

وی با بیان اینکه مجلس در حد وظایف قانونی اش عمل می کند، افزود: مجلس وظیفه دارد که اگر لایحه بودجه ای می آید و بررسی و نقایص و مشکلات آن را رفع و اصلاح کند. این انتظار درستی نیست که لایحه بودجه بدون آنکه بررسی شود در مجلس به تصویب برسد و نمایندگان هیچ اقدامی هم برای اصلاح ایرادات انجام ندهند.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه نوسان نرمال شاخص های بورس امری پذیرفته شده است اما آنچه این روزها رخ می دهند حالت طبیعی ندارد، یادآور شد: دولت دعوت عمومی کرد تا مردم وارد بازار سرمایه شوند اما به محض آنکه مردم پول های شان را وارد بورس کردند یکباره افت فاحشی در شاخص ها دادند تا شرکت ها استفاده ببرند. مجلس این وضعیت را دید که دارند سر مردم را کلاه می گذارند بنابراین به میدان آمد. این اقدام مجلس دخالت نیست بلکه دارد وظیفه اش را انجام می دهد.

وی درباره انتخاباتی خواندن سفرهای استانی رئیس مجلس توسط مقامات دولتی، افزود: ما از نیات درونی افراد خبر نداریم بنابراین این ادبیات درستی نیست که اگر مقام یا دستگاهی کار خوبی انجام می دهد، برخی بگویند «او برای فردای انتخابات این اقدام را کرده است پس ارزش ندارد»، معتقدم نفس کار اهمیت دارد، اتفاقا همین جمله می تواند درباره کارهای خوب دولت هم استفاده شود. به این معنا که دولت برای پیروزی دوباره در انتخابات ۱۴۰۰، فلان اقدامات را انجام می دهد.

چمران ایرادات دولت به مجلس را بی معنی خواند و درباره انتقادات تند دولت به مجلس اظهار کرد: وقتی زبان عمل قاصر می شود زبان‌های حاشیه‌ای دراز می شود تا آن قصور را کنار بزند. اگر زبان عمل قاصر نباشد و خوب کار کند نیازی به این ایرادگیری ها و کنایه زدن ها نیست چون کار می کنند و مردم نیز متوجه مسئله می شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.