گیلان
کد خبر:224510
پ
۱۳۹۹۱۱۰۲۰۰۰۵۰۶_Test_PhotoN
۱۶ سال است که اصلاح‌طلبان در قدرت نیستند!

سخنگوی حزب کارگزاران: ظریف کاندیدای اول اصلاحات است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،خبرآنلاین گفت‌وگویی با حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید. چیزی که در حال حاضر فراوان است الحمدلله کاندیدا است! – چیزی که در حال حاضر فراوان است الحمدلله کاندیدا است بنابراین کاندیدا کم نداریم. – آنطور که بنده در ذهنم منظم کرده‌ام، ابتدا […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،خبرآنلاین گفت‌وگویی با حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

چیزی که در حال حاضر فراوان است الحمدلله کاندیدا است!

– چیزی که در حال حاضر فراوان است الحمدلله کاندیدا است بنابراین کاندیدا کم نداریم.

– آنطور که بنده در ذهنم منظم کرده‌ام، ابتدا آقای ظریف است که الان بیشتر مطرح است، بعد آقای زنگنه، آقای جهانگیری و آقای بی طرف را هم بعضی از دوستان پیشنهاد می‌کنند.

– آقای محسن هاشمی و دکتر همتی هم ممکن است جزء کسانی باشد که مطرح می‌شود، آقای اردکانیان نیز ممکن است مطرح شود، آقای صادق خرازی و آقای عارف هم خودشان اعلام کرده‌اند.

حزب کارگزاران دو کاندیدا دارد

– حزب کارگزاران از مجموع اینها دو کاندیدا دارد که تا بعد از تایید صلاحیت‌ها قرار شده است اسم کسی را اعلام نکنیم ولی در جبهه اصلاحات باید اولین جلسات ائتلاف شکل گیرد تا بعد در مورد افراد بررسی صورت گیرد.

اگر جبهه اصلاحات از جهانگیری درخواست نکند، کاندیدا نخواهد شد

– آقای جهانگیری اگر در یک ماموریت جبهه‌ای نباشد و جبهه اصلاحات از ایشان تقاضا نکنند، وارد نمی شود.

در حزب کارگزاران اختلافی نداریم!

– حزب کارگزاران منسجم است. مشکل داخلی در حزب نداریم و منسجم هستیم.

– به طور طبیعی، اختلاف نظرهایی در حزب وجود دارد اما به هر حال جمع بندی می‌شود و به لحاظ سیاسی نیز بحث‌هایی صورت می‌گیرد آنچه که اکثریت قاطع جمع می‌پسندد آن تصمیم اجرا خواهد شد.

فائزه هاشمی باید تابع مصوبات حزب باشد

– فائزه هاشمی عضو هیئت موسس حزب و در حال حاضر عضو شورای مرکزی حزب هستند و یک سری اختلاف نظرهایی با برخی از دوستان در حزب دارند اما به هر حال حتما هرکس بخواهد عضو حزب باشد حتما از تصمیمات جمعی حزب تبعیت کند.

– حزب از اعضا تبعیت نمی‌کند بلکه اعضا باید از حزب تبعیت کنند. سخنان اخیر فائزه هاشمی در مورد ترامپ هم با مصوبات حزب سازگار نبوده است.

ما جوانیم، پدرخوانده نیستیم!

– اینکه گفته می‌شود کارگزاران نقش پدرخوانده را در جریان اصلاحات ایفا می‌کند را قبول ندارم.

– ما نمی‌توانیم پدرخوانده باشیم و این گفته نادرست است. ما هنوز جوانیم پدرخوانده نیستیم!

در کارگزاران حرف آخر را من می‌زنم

– بنده با هیچ کس اختلاف ندارم در حزب کارگزاران حرف آخر را به عنوان سخنگو بنده می‌زنم.

انتخاب اول جبهه اصلاح‌طلبان ظریف است

– اگر  اصلاح طلبان به ویژه کارگزاران بخواهند از بین ظریف، عارف، لاریجانی، جهانگیری و محسن هاشمی کسی را انتخاب کنند به نظر من انتخاب اول جبهه اصلاح‌طلبان آقای ظریف خواهد بود.

ظریف یک دیپلمات اصلاح‌طلب است

– نظر جبهه اصلاحات در مورد آقای ظریف، قاطع است. به هر حال برداشت اصلاح طلبان این است که آقای ظریف یک دیپلمات اصلاح طلب است.

با هیچ کسی تعارف نداریم، حتی عارف!

– ما با هیچ کسی تعارف نداریم. اگر هم تصمیم جمعی این باشد که از آقای عارف حمایت کنیم این کار را می‌کنیم اما اولین برخورد معقول ما با هر کاندیدا این است که آیا آن کاندیدا نتیجه کار جمعی را می پذیرد یا خیر؛ اگر کسی نتیجه کار جمعی را نپذیرد ما نمی‌توانیم در مورد او تصمیم بگیریم.

– ممکن است ما از عارف حمایت کنیم چون در هر شرایطی انسان ممکن است در معرض یک تصمیم‌گیری باشد و هیچ دلیلی وجود ندارد.

۱۶ سال است که اصلاح‌طلبان در قدرت نیستند!

– ما الان ۸ سال است که نیستیم در واقع ۱۶ سال است که نیستیم، ما بعد از دولت آقای خاتمی نبودیم.

اگر دولت را در اختیار بگیریم مجلس را اداره می‌کنیم!

اگر دولت را در اختیار بگیریم مجلس را اداره می‌کنیم. اگر دولت نیرومند باشد، اداره کردن هر مجلسی کار سختی نیست. منتهی دولت نیرومند دولتی است که بتواند خوب کار کند.

می‌توان دولت هاشمی را تکرار کرد

– می‌توان دولت هاشمی را تکرار کرد. بستگی دارد. یک بار در مورد آقای جهانگیری بحث می‌کردم و یکی از رفقا انتقاد جالبی به من داشت گفت چرا آقای جهانگیری را رها کردید؛ گفتم هفته‌ای یک بار می‌رفتیم و با دوستان مشورت می‌کردیم او به من گفت که تو باید کنار دفتر جهانگیری یک اتاق می گرفتی و آنجا می نشستی و به او کمک می‌کردی که این کارها را انجام  دهد.

سالی یکبار هم آقای روحانی را ندیدم!

– ما در دولت آقای روحانی یکی از مسائلمان این بود که آقای روحانی که ۲۴ سال نماینده رهبری در شورای امنیت ملی بود بدون دلیل روابطش را با رهبری بهم زد و ما اصلا نفهمیدیم چرا چنین کاری کرد، دوم اینکه بدنه را کنار گذاشت.

– همه تصور می‌کردند که ما روزی، یک بار با آقای روحانی دیدار می‌کنیم در حالی که من واقعا سالی یکبار هم آقای روحانی را ندیدم، یعنی یک جلسه هم آقای روحانی من را صدا نزد و نظر من را نپرسید نه تنها من، در مورد بقیه هم همینطور بوده است.

اگر همین امروز ناطق نوری بیاید بی برو برگرد از او حمایت می‌کنم 

– نگاه من اصلا نگاه اصولگرایی یا اصلاح طلبی نیست. اگر همین امروز هم آقای ناطق نوری می‌آمد و کاندیدا می شد من از او بدون برو برگرد حمایت می‌کردم.

– در مورد آقای لاریجانی بدون قید و شرط نمی‌گویم ولی از آقای ناطق نوری بدون قید و شرط حاضر هستیم که حمایت کنیم تا رئیس جمهور ایران شود.

باهنر به من گفت بیا ائتلاف کنیم

– یک زمانی آقای باهنر به من پیشنهادی را کرد، در انتخابات مجلس هفتم ایشان می‌خواست که در کرمان کاندیدا شود، به من گفت که هم تو به درد کرمان می خوری و هم من، پس بیا با هم ائتلاف کنیم و در کرمان کاندیدا شویم؛ من گفتم برادر اگر من و تو با هم ائتلاف کنیم یکی دیگر انتخابات را می برد.

– گفتم من و تو باید با هم رقابت کنیم تا یکی از ما دو نفر پیروز شود؛ اگر ما با هم ائتلاف می‌کردیم یکی دیگر این میان برنده می شد دقیقا مثل اتفاقی که در ۸۴ افتاد، سال ۸۴ فاجعه سیاست در ایران است.

ترجیح ما کاندیدای اصلاح‌طلب است اما…

– ترجیح ما کاندید اصلاح طلب است اما اگر نباشد غیر اصلاح طلب را هم بررسی می‌کنیم. ما نسبت به آینده ایران و سرنوشت کشور سعی می‌کنیم متعهد باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.